Pierwsza uprawa AK47 XXL x6, AK472 x1

andrew11 18.05.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Pierwsza uprawa AK47 XXL x6, AK472 x1

1. Pochodzenie i odmiany nasion:
    - Auto Ak47 XXL Feminizowane x6 - ze sklepu thc-thc
    - Auto Ak472 Feminizowane x1 - ze sklepu thc-thc

2. Charakterystyka spota:
    Może trochę źle zaczynam bo miejscówka którą miałem upatrzoną jest średnia pod względem nasłonecznienia (duże drzewa tworzące zbyt dużo cienia) więc prawdopodobnie będę szukać nowej lecz jest to kwestia maksymalnie jednego dnia.
    Ziemię mam już kupioną jest to plagron lightmix do której dosypię jeszcze perlitu i dolomitu ponieważ możliwe, że domieszam trochę ziemi ze spota.
    Dołki będą 10-15 litrowe.

3. Planowane nawozy:
    Biohumus na weg i burza kwiatów lub planton k na flo.

4. Planowany trening:
    Coś wiele razy mi się obiło, że nie jest dobrze trenować automatów. Generalnie nie planuję, lecz zobaczymy jak będą rosły wtedy być może LST.

5. Która to moja uprawa:
    Pierwsza

6. Jak często planuje robić update mojej fotorelacji:
    Maksymalnie co tydzień.

Zdjęcia

Odbiegając od schematu dodam kilka słów od siebie.
    Nasionka kiełkuję w tackach eazy plug w garażu, temperatura +/- pokojowa. Do tacek wrzuciłem je w poniedziałek wieczorem, wczoraj pojawiły się dwa pierwsze kiełki jeden całkiem spory, a drugi dopiero wychodził z ziemi. Dzisiaj wykiełkowanych jest już 6 z 7 nasion jeszcze jeden ak47 się ociąga. Te które wykiełkowały postawiłem pod lampę bo w garażu jest ciemno. Jak trochę podrosną przesadzę je do doniczek ok. 7 litrowych z ziemią plagron lightmix, w których potrzymam je przez tydzień/półtora aby na spota przesadzać już trochę bardziej podrośnięte.
    IMG_3569.JPG

• Lubie to x 1
    Last edited: 18.05.2019
  2. po co tyle przesadzania ? daj je na spota za tydzien dwa a przesadz do 3l doniczek zawsze mniej miejsca zajmą i latwiej bd na spota wywalic :D

3. To na to samo wyjdzie przecież :D No niestety takie doniczki kupiłem jakiś czas temu, na kolejny raz na pewno będą już mniejsze.

Mała aktualizacja 19.05 (bez zdjęcia bo zmiany są niewielkie)
    Dałem je już dziś do doniczek ponieważ od spodu eazy plug w większości zaczął wychodzić korzeń.
    Jeden kiełek od wczoraj nie mógł zrzucić skorupki więc mu troszkę pomogłem, przesadzając zauważyłem że jego korzeń dziwnie się zawinął i być może to przez to.
    Wyjąłem ziemię z nasionkiem z eazy plug, które jeszcze nie wykiełkowało i lekko ją rozpołowiłem - niestety nasionko jeszcze nic nie puściło. Wsadziłem z powrotem do kostki i nawilżyłem ponieważ zaczęło tam być już całkiem sucho i póki co czekamy.

4. Aktualizacja z soboty - 25.05 (zdjęcia również z tego dnia)
    Roślinki miały prawdopodobnie zbyt słabe światło w garażu bo strasznie się powyciągały i nie chcąc ich dłużej męczyć i narażać zapadła decyzja o przewiezieniu na spota aby dostały już naturalnego słonka. Póki co są jeszcze w doniczkach, ale w przyszłym tygodniu myślę, że już je wkopie.
    Niestety jeden ak47 nie wykiełkował przez 12 dni więc uznałem, że nic już z tego nie będzie. Nasionko wyglądało normalnie, żadnej pleśni ani nic, w środku też jakby było okej i wtedy przypomniałem sobie, że mogłem jeszcze zrobić precrushing... No nic, jak przez 12 dni nie wyszło samo to raczej i tak już nic by z jego nie było.

Z dziś - 27.05
    Byłem dziś zobaczyć jak wyglądają to wszystko z nimi ok.

IMG_3581.JPG

IMG_3582.JPG

IMG_3583.JPG

IMG_3584.JPG

IMG_3585.JPG

5. 30.05
    Cześć :D
    Roślinki mają już 12 dni i wydaje mi się, że są trochę za małe. Mógłby ktoś ocenić? Pierwsze 7 dni od wykiełkowania były w garażu na chyba zbyt słabym oświetleniu i mocno się powyciągały, a listki słabo się rozwijały. Na spocie są dopiero od 5 dni.
    W jednej jakoś dziwnie listek się zakręcił, ale tako to wszystko z nią okej xd

IMG_3609.JPG

IMG_3610.JPG

IMG_3611.JPG

IMG_3612.JPG

IMG_3613.JPG

IMG_3614.JPG

6. No generalnie są małe, możesz sobie porównać z moimi jak miały 12 dni ;p Ale może jeszcze ruszą z kopyta.

7. No faktycznie :/ Ale cały czas idą do przodu odkąd przeniosłem je na spota więc powinno być dobrze :D
    Wcześniej niestety były w tym nieszczęsnym garażu przez tydzień i tylko się wyciągały do góry, a liście ledwo co, za to teraz na słonku idą fajnie :D

8. 02.06
    Coś mi trochę podjadło ak472 wygląda jakby jakieś mrówki czy co chociaż nie zauważyłem żadnych w doniczce ani obok. W sobotę idą do ziemi. Kiedy można zaczynać z biohumusem?

IMG_3626.JPG

IMG_3627.JPG

IMG_3628.JPG

IMG_3629.JPG

IMG_3630.JPG

IMG_3631.JPG

• Lubie to x 1
  9. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Po przesadzeniu mozesz podlac woda z nawozem.

10. Dobrze, że dziś znów się wybrałem bo jutro może już jednej roślinki by nie było.
    Okazało się, że te małe skurwysyny ślimaki zaczęły podjadać - jednego malutkiego złapałem na gorącym uczynku akurat wcinał sobie najmniejszego ak47 (te dwa dolne listki już wpierdzielił i zabierał się za większego), a przy nadjedzonym już wczoraj ak472 siedział nieco większy skurwiel na butelce. Trzy doniczki miałem w jednym miejscu obok siebie i akurat tam 2 roślinki były nadjedzone, a kolejne 3 doniczki jakieś kilka metrów dalej w niedużych odstępach i niedaleko mrowisko (i z nimi wszyściutko ok) więc te trzy które były w złym miejscu (narażonym na ślimaki) przeniosłem tam bliżej mrowiska żeby chronić je przed tymi ślimakami :D
    Zdjąłem już butelki i będę obserwował na dniach jak to wygląda, możliwe że zakupię ślimakol.
    Nowe foty będą w sobotę z przesadzania do ziemi.

• WOW ! x 1
  11. Z pewnych przyczyn od wczoraj wieczora do dziś do godz. 20 roślinki były w miejscu z zerowym dostępem słońca więc trochę zmarniały, ale już są w miejscu z fajnym dostępem do słońca więc powinny się odbić raz dwa. Planty z dwóch ostatnich zdjęć w porównaniu do pozostałych czterech są dosyć sporo mniejsze.
    Wychodzi jakby 26 dzień weg od wykiełkowania, jakby liczyć od przeniesienia na spot wychodzi 19 dni i tak naprawdę wtedy zaczęły rosnąć bo z początku w garażu tylko się wyciągały do góry.

IMG_3810.JPG

IMG_3811.JPG

IMG_3812.JPG

IMG_3813.JPG

IMG_3814.JPG

IMG_3815.JPG

Last edited: 13.06.2019
  12. Łoś

Łoś Tuptuś

Dobra, panny już się napływały na tym autorskim basenie, daj im teraz się trochę poopalać i zapomnij o tak częstym podlewaniu, bo dlatego takie marne...
    I nie lej po liściach, bo pewnie też dlatego, niektóre takie popalone kropki mają

13. No właśnie nie podlewam za często bo ostatnio były podlewane przeze mnie bodajże 2 czerwca jak byłem tam ostatni raz. Od tamtego czasu jak dobrze pamiętam chyba ze dwa razy padał deszcz, ale niewielki, za to słońce grzeje niemiłosiernie (codziennie u mnie 30+). Na liście również nie leję tylko prosto do ziemi :D
    W każdym bądź razie błota nie ma jak widziałem w fotorelacjach u niektórych więc nie powinno być tak źle

14. Cztery roślinki poszły do ziemi na dwóch miejscówkach. Kolejne dwie najmniejsze zostały jeszcze w doniczkach ale zostaną dosadzone po jednej do poprzednich, ogólnie wyjdzie po 3 na spocie. Ziemia kupna, ale na wierzch podosypywałem niewielką warstwę spotowej bo nie starczyłoby mi tej kupnej na wszystkie roślinki.

Dotychczas rosły bez żadnych nawozów, dopiero w sobotę podlałem wodą z biohumusem - zobaczymy jak teraz pójdą.
    Na dzień 22.06 (wtedy przesadzałem i robiłem foty) roślinki mają 35 dni weg z czego 28 dni na spocie. Na czterech przesadzonych do gleby zrobiłem też LST (tylko coś mi zdjęcia się zapodziały..)

1.JPEG

1a.JPG

2.JPEG

2a.JPEG

3.JPEG

3a.JPEG

15. Ze względu na ograniczoną ilość zdjęć w jednym poście dodaję kolejne w tym

4.jpg

4a.JPEG

IMG_3863.JPG

IMG_3864.JPG

IMG_3865.JPG

IMG_3867.JPG

• Lubie to x 1
  16. Zaniedbałem fotorelację ponieważ prawie nie było komentarzy więc i chęci było brak wstawiać posty pod swoimi postami aczkolwiek postanowiłem, że na koniec wrzucę co i jak.
    Zaniedbałem również roślinki. Dwie zostawiłem do końca w doniczkach, a przez jakiś czas padało dużo deszczu przez co w jednej doniczce zrobiło się błoto czego następstwem było usychanie (tak jestem leniem nie chciało mi się bawić w przesadzanie i ratowanie jej), musiałem ją ściąć póki jeszcze jakoś zipała wyszło z niej 4g suchego palenia XD. Przesuszyło się to tydzień i wziąłem trochę spróbować w smaku lekko gorzkawe ale mi to nie przeszkadza, zapach taki bardziej "ziołowy" ale wciąż ładny, zobaczymy jak będzie po curringu. Kopie przyjemnie nie zamula więc spoko.
    Dziś ściąłem kolejne 2 krzaki które wyglądają już całkiem przyzwoicie niestety nie zrobiłem zdjęć po trymowaniu, ale w porównaniu do tej pierwszej która usychała są z 4-5 razy większe. Zobaczymy jak te będą smakować.
    W czwartek do ścięcia idą ostatnie 3 krzaki.
    Podlałem je jedynie 2 razy biohumusem bo szybko weszły we flo, nawóz na kwitnienie jakiś kupiłem ale też podlałem może maks. ze 2 razy, nie trenowałem ich (raz tylko nagiąłem do lst ale były zglebowane gdzieś z kilka dni co tam wiele nie dało). Nie pryskałem też ich niczym ani na pleśń, ani na jakieś owady czy nie wiadomo co. Listki gdzie nie gdzie były trochę podziurawione, gdzieś tam podsychały lekko ale nie zwracałem na to uwagi.
    Także jak widać mimo totalnej olewki rośliny same sobie poradzą wystarczy słońce i deszcz, a tego akurat nie brakowało bo było i to i to na zmianę i na spocie bywałem może raz na jakieś 2 tygodnie.
    Obawiałem się pierwszego sadzenia (tak jak wielu początkujących sądząc po wielu przewertowanych postach) i jak chciałem chuchać i dmuchać na rośliny tak teraz wiem że nie jest to konieczne. Nie powiem, że nie potrzebne bo jakbym je pielęgnował zapewne porosły by o wiele lepiej, ale jak widać bez pierdolenia się nad nimi również się da.

W czwartek/piątek wrzucę zdjęcia 2 roślin które się suszą i 3 ostatnich przed i po trymowaniu więc proszę jeszcze o niezamykanie fotorelacji
    Tymczasem wrzucam wszystkie zaległe zdjęcia które robiłem + zdjęcia nie potrymowanych roślin z dziś + suchy towar z pierwszego usychającego krzaka.
    Lubię się rozpisywać, jak ktoś przeczytał do końca to podziwiam xd

P.S. Kolejna uprawa prawdopodobnie będzie indoor jakieś 2 krzaki pod ledami ale za to będzie konkret, fotorelacji pewnie nie będę robił ale gdzieś tam opublikuję coś.

IMG_3899.JPG

IMG_3900.JPG

IMG_3901.JPG

IMG_3903.JPG

IMG_3905.JPG

IMG_3907.JPG

Last edited: 13.08.2019
  17. Aha dobra coś się spierdoliło i u mnie ze zdjęciami, że je obróciło...

IMG_3919.JPG

IMG_3921.JPG

IMG_3923.JPG

IMG_3925.JPG

IMG_3927.JPG

18. chyba muszę coś napisać żeby wrzucić zdjęcia

IMG_20190718_170820.jpg

IMG_20190718_170825.jpg

IMG_20190718_170827.jpg

IMG_20190718_170833.jpg

IMG_20190718_170836.jpg

IMG_20190718_170837.jpg

19. te foty wyżej i te w tym poście to to samo tylko brat robił zdjęcia i nie wiem co jest co xd

IMG_20190718_171133.jpg

IMG_20190718_171135.jpg

IMG_20190718_171144.jpg

IMG_20190718_171147.jpg

IMG_20190718_171155.jpg

IMG_20190718_171158.jpg

20. z tego postu krzaki z dwóch pierwszych zdjęć właśnie dziś zostały ścięte, 3 zdjęcie to ta usychająca ścięta tydzień temu i nawet widać jak mokro tam miała, 3 ostatnie zdjęcia to krzaki które idą pod nóż w czwartek, te zdjęcia były robione z 2 tygodnie temu

IMG_4039.JPG

IMG_4041.JPG

IMG_4044.JPG

IMG_4047.JPG

IMG_4049.JPG

IMG_4052.JPG

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...