1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

Pierwsza uprawa 50x Bubble Kush Auto

Dyskusja w dziale Niedokończone fotorelacje rozpoczęta przez Śmierdzący Holendrzy w dniu 08.06.2018

1. Witam witam z tej strony Śmierdzący Holendrzy, ziomeczki wzięliśmy się z uprawę zielska wsumie pierwszy raz w życiu, przygotowaliśmy się mocno ale nasza wiedza jest typowo teoretyczna także napewno będziemy zadawać masę pytań ;d

A wiec :

nasiona : 50x Bubble Kush auto

Rejon uprawy : Holandia

Spot:

Co to spota po części przekonało mnie to oraz brak jakich kolwiek sladkow ścieżek ludzi oraz śmieci , spot bardzo trudno dostępny

Na początku ;

Po pracy :)

5x5 m

Woda blisko z rzeki, słońce praktycznie od rana do nocy

PH gleby na spocie :

Gleba ze spota zmieszana z zwykła ziema kwiatowa 20x 40l i do tego teraz w sobotę wrzucamy 100 litrów perlitu.

Planowane nawozy , biohumus forte i plankton k

W tej chwili to wyglada tak

(Trzymane w ciemności, wykiełkowane na waciakach kosmetycznych)

Niestety ziema w kubkach pH 7 , na worku pisało ze będzie 6... podlane woda butelkowana pH 6,3 z paroma kroplami cytryny.. ale w dalszym ciągu pH gleby =7 , z tego co wiem to gorna granica.. :/

Update jak tylko wyskoczą z ziemi

Last edited: 08.06.2018
    Kitty Forman likes this.
  2. Kitty Forman

Kitty Forman Moderator Moderator

No to Panowie, wszelkiego powodzenia! :)
    Pozdro. ;d

3. Highlander

Highlander Wiedza nadprzyrodzona

Cytryna jak i ocet nic Ci nie dadza. PH spadnie na 24 godziny a pozniej znow podskoczy - mozliwe ze nawet wyzej niz bylo. Planty sa bardziej wrazliwe na skoki PH niz jego wartosc. Proponuje wode zdemineralizowana. Ale nie kupować baniaki tylko samemu robic- filtry RO nie kosztuja majatku -.- A ten miernik to wypierdolic do kosza radze. i zaopatrzyc sie w porzadny (teraz juz wiesz dlaczego ph producenta a wskazywane sie roznily)- w myśl zasady - jeśli coś robić to dobrze albo wcale

4. Highlander- dziękuje za porady, każde słowa porady i krytyki mile widziane. PH metr elektroniczny w takim razie zamawiam. Zaprzestajemy również podlewania cytryną i próbujemy patentu z woda zdemineralizowaną, zaraz siądę do forum i zacznę czytać na ten temat. co do twojej mysli to staramy się zrobić wszystko najlepiej jak potrafimy. Pozdro

5. Highlander

Nie napalaj sie i nie szastaj kasa. Pomysl, poczytaj, a pozniej dzialaj. Jesli juz bedziesz zamawial to uwazaj na urzadzenia BlueLab - ladne ale wadliwe. Podlewanie sama zdemineralizowana zabije Wam planty. Zdemineralizowana ma EC=0

6. TheSpecialOne

TheSpecialOne Expert

Octem elegancko się zbija pH wody i utrzymuje się dłużej niż np kwasek cytrynowy...na outdoor podstawowym składnikiem do gleby jest dolomit który powinien utrzymać pH na odpowiednim poziomie i do tego ma magnez i wapn plus inne dodatki...ja sobie tylko sprawdzam pH wody która podlewam testem kropelkowym za 20zl gnojowke z pokrzyw sobie zrób na wegetacje jeżeli znajdziesz takie co nie kwitną...na kwitnienie lepszy substral Burza kwiatów do pelargonii w jakieś opryski się zaopatrz na robactwo oraz pleśń i coś na ślimaki...powodzenia będę zaglądał ;d

7. Właśnie Dolomitu nie zakupiliśmy a może i trzeba było , pH na spocie jest 6-6,5 wg naszego miernika, najgorzej ze teraz w kubeczkach jest pH 7. Z nawozów zostanie biohumus forte i plankton k oraz ashai sl ( pytanko: nie zaszkodzi spiskac roślinkę ashai i podlać biohumusem w tym samym czasie czy lepiej zrobić odstęp ?)
    Ze względu na to ze mieszkamy z granica i już zamówiliśmy wszystko i już ładnie czeka na odpowiednia porę. Z tego co czytałem to plankton k i biohumus nie są złe. Wiadomo są lepsze ale już niech będzie co jest

Wodę tez spradzwalismy w rzece niby jest ok ale będziemy sprawdzać przed każdym podlaniem bo wiadomo w rzece może się różnic.

Co do gnojówki to poczytam o tym , dawać ja zamiast nawozu czy razem można ?

Dzięki ziomek zapraszamy

8. Highlander

Szczera prawda ale tutaj jest potrzebny 6ty zmysl. Tego nie da sie wytlumaczyc i nauczyc.Trzeba to samemu odkryv. Pierwszy raz(2gi 3ci) to nauka. nie mozna sie nastawiac na kokosy. Jestem odrobine pijany wiec nie przeleje na papier tego co mysle w 100% Jedynie rozleje ewentualnie ale to nic nie wniesie.
    Planton K na kwitnienie, Biohumus na weg. Asahi na trening - odstresowuje. Co do wody - jesli macie dostep do testow kropelkowych to zajebioza. woda w rzece utrzymuje stale PH. woda ze zbiornikow stalych jest mniej stabilna (wbrew pozorom). Zbiorniki stale maja ta wade ze jesli cos sie dzieje to sie dzieje nagle i zmienia sie cala charakterystyka wody. Rzeka to woda ktora nie jest podatna na miejscowe anomalie ze wzgledu na to ze woda jest caly czas wymieniana i mieszana. Wyplukuje te same mikro makro elementy oraz mineraly w takim samym tempie z koryta. (wlej litr niebieskiego barwnika do stawiku, i litr do zrodla rzeki) stawik bedzie niebieski a rzeka ma wyjebane - tak po pijaku mi porownanie przyszlo do glowy) Dolomit - 1 garsc na dolek to podstawa. Slimakol lub potluczone szklo dookola planta - podstawa. Siatka polipropylenowa na gryzonie (myszy zajace itepe) Robi sie z niej kolnierz i wkopuje dookola planta.

9. To jak ten problem rozwiązać ? Raz demineralizowana a raz normalna ?

10. Highlander

No wlasnie to jest to co robilem na wyczucie i ciezko to przekazac. W tym nie szastaniu kasa chodzilo mi o to zebys nie sluchal pierwszej lepszej osoby ktora pisze posta na forum a sam poczytal w temacie. Sprzet pomiarowy to podstawa. ja demineralizowana obnizalem PH i EC kranowy. i dawalo to lepsze rezultaty niz kwasek czy ocet. chociaz i tak dolewalem octu 10ml na 10l. Tutaj nie ma moim zdaniem jednej recepty na wszystko.

11. Dzięki dzięki z cenne wskazówki - jak popijaku to całkiem spoko napisane ;d

12. Highlander

Dobrze Ci wroze - zero agresji i egocentryzmmu - teraz juz ledwo co rozrozniam literki na klaqqiaturzf wiec wybacz literowki. Z wlasnych doswiadczen: Jesli pierwszy grow pokryje koszty to sukces - pozniej bedzie juz tylko lepiej - chyba ze wpadniesz :P

13. Dzięki dziku miłego tam ;)

14. W czwartek 7.06 wrzuciliśmy do kubków wszystkie kiełki, wyrosło jak narazie 37 wyglądają mniej więcej tak

Trzymamy je pod oknem na poddaszu w temperaturze pokojowej, w sobotę planujemy przesadzić na spota. Na poniedziałek zapowiadają burze i myślimy nad zbudowaniem Ala szklarni z mocnej foli i kilku pachołków

Attached Files:

15. Witam dzisiaj moje dziewczynki wystawiliśmy na parapet i strasznie je powyciągalo momentalnie

16. Wielki Zdrowy Topas

Wielki Zdrowy Topas Wiedza nadprzyrodzona

Nie przejmuj się ,na początku zawsze trochę się powyciągają,to normalne. Warto wsypywać gleby na 3/4 kubka żeby potem podsypać jak się wyciągną.

17. Update

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy , farelka na chłodne powietrze ustawiona na lekki powiew. Temperatura w pokoju 23 stopnie. Generalnie sobota coraz bliżej a rośliny dalej małe.. a w sobotę lecą na spota... generalnie dramat pogoda u nas cały czas deszcze dzisiaj rano 14 stopni było... martwię się czy nam wytrzymają te roślinki na spocie ...

18. Panowie i Panie udało mi się dostać dolomit tutaj (20€) razem z wysyłka za kilogram... jest bardzo drobny. I teraz pytanko przy przesadAniu roślinek na spota poprostu sypnąć w dołek łyżkę i na to włożyć roślinkę czy jeszce podsypać ziemia trochę żeby korzenie bezpośrednio w dolomicie nie były ?

19. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

podsypac ziemia troszke

20. Maleństwa zaczęły rosnąć

Jeden delikatnie żółty się robi , nie dobór minerałów ?? Kiedy biohumus ? ;)

marcopolo likes this.

nasiona marihuany, nasiona konopi