Pierwsza panienka, jak oceniacie?

duracell 23.09.2017

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. krzaczek rósł od maja na 'parapecie' dwa tyg temu trafił do boxa, ile jeszcze czasu do końca kwitnienia?
    Bedzie coś z tego wogóle? czy nie warto czekać

2. benger

benger Użytkownik

dopiero co zaczął kwitnąc, karm go dobrze to za dwa miechy powinna być kosa o ile dobre ma warunki w boxie.

3. leje burze kwiatow co 3-4 dni, 2g/1.5L, temp 20-28, jak wsadzilem go do boxa ogolilem ze wzystkich wiatrakow bo sie nie miescil, zastanawiam sie czy obcinac znowu, czy zosatwic jak jest?

4. Odcinaj dolne partie tam gdzie swiatlo sie nie dostaje

5. swiatlo nie dochodzi conajmniej do polowy, a na dole (jakies 0,5m od ziemi)to same odpadaja...

6. zauważylem na lisciach jakies biale plamki, i żółte końcówki, od czego to może być? glownie na malych listkach

7. Mroczny

Mroczny Zagubiony

Uuu panicku sprawdzasz ph roztworu i ziemi?Pokaz zdjęcie całego krzaka bo na tych pierwszech coś już jest nie tak.Jak często lałeś burze i w jakim stężeniu?

8. tak, podlewam ph 6-6.5 odstaną kranowka, tester mam kropelkowy takze ciezko mi dokladniej okreslic, ziemi dawno nie sprawdzalem...

9. benger

benger Użytkownik

a plecha tam Ci się w ziemi nie robi? Albo robactwo typu przędziorki.

10. burze leje co drugie podlanie 2g na 1.5l wody, a pije mi ona ostatnio takie 1.5l w dwa dni, i sucho, robactwa zadnego nie widze, wsadzilem lep i nic na nim nie ma, nizej fotki... ph gleby 6,5-7, a plesn w ziemi jak rozpoznac?? zauwazylem ze w niektorych miejscach korzenie zaczynaja wychodzic na wierzch, czyzby za mala donica? jest 11L

Last edited: 07.10.2017
  11. żółtych liści coraz więcej, i białe przebarwienia, jakby osad, wie ktoś jaka może byc przyczyna?? 3 ostatnie podlania leje samą wode

Last edited: 09.10.2017
  12. Gandalf.

Gandalf. Użytkownik

Ty to ph gleby mierzysz czy sugerujesz sie tym co na opakowaniu pisało ?

13. szaj1

szaj1 Tuptuś

widze ze typowa indica ziomek :D

14. ph wody reguluje przy każdym podlaniu, ph gleby mierzone testerem kropelkowym

15. Ryjek

Ryjek Użytkownik

jak zajrzysz pod liścia to najprawdopodobniej zauważysz tam bardzo małe pomarańćzowo czarne pajączki..
    te kropki to wypijane przez nich punktowo soki z liści

• Lubie to x 3
  16. faktycznie, dzieki za podpowiedz, ogladalem liscie wczesniej, ale golym okiem nic nie widzialem, dopiero na zoomie w tel takie cos wypatrzyłem, ledwo widac na zdjeciach
    a jak pozbyc sie tych szkodników???jakiś oprysk? co proponujecie?

17. Ryjek

Ryjek Użytkownik

możesz spróbować, któregoś z domowych sposobów, ale wątpie by płyn do mycia naczyń z wodą tutaj poskutkował.. za daleko to już zaszło.
    Pomaga gdy populacja jest jeszcze nikła.
    Są jeszcze różne sposoby np. wywar z czosnku, ale moich niestety nie przepędziło, a chata po wytwarzaniu tego naparu jebała mi 3 dni haha
    Agrecol na przędziorki. Kilkanaście zł, starczy po wsze czasy i dobrze eliminuje problem przeważnie po jednym oprysku..
    dokładnie spryskać każdy liść, można zastosować połowe dawki zalecanej

• Lubie to x 1
  18. z agrecola znalazlem na szybko
    Ortus
    Karate zeon
    Floramite
    Vertimec
    wszystko na przediorki niby, polecasz cos konkretnego?

19. Ryjek

Ryjek Użytkownik

Ortus 05 SC wystarczy

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...