PHILIPS TORNADO T3 32W kilka pytań

DzikiDZONT 11.02.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. - Jaką barwę wybrać 6700 K (2150 lm) czy 2700 K (2255 lm), czy kupić 50/50
    - Ile muszę mieć tych świetlówek/żarówek na około 0.9m3 ( w szafie się mieści 6 doniczek, szafa ma 150 cm mogę zwiększyć do 180 to by było 1.08m3 )
    - Mogę sobie "powiesić" je na stałej wysokości czy muszę regulować wysokość ( jak tak to mniej więcej ile cm od krzaczka )
    - Czy generują dużo ciepła

Z góry dziękuję :)

2. judaista

judaista Moderator Moderator

0,9 m3? Powierzchnie liczy się w podstawie a x b :D I powierzchnie podaje się w metrach kwadratowych. To jaką pojemność ma bryła jest nieistotna.

3. Dzięki, nie wiedziałem :D 66.5cm na 90cm :)

4. judaista

0,66 x 0,9 x 50000 = 29700lm
    Na taką powierzchnie potrzebujesz hps 250w. Absolutnie nie ma sensu bawić się w świetlówki kompaktowe małej mocy.

5. hps odpadają dużo prądu ciągną i trzeba jakieś zasilacze kupować :/

6. judaista

7. Wystarczy taka jedna? Pisze że ma 13 500lm, sorki że tak pytam ale jestem kompletnie zielony w te sprawy.

8. judaista

W sumie nie zauważyłem, weź hpsa 250w. 250w to nie jest jakieś duże zużycie a będziesz miał dużo lepsze efekty niż na cfl. Zasilacz plus żarówka to z 220zł, do tego jakiś odbłyśnik za 40zł.

9. judaista

Ewentualnie zmniejsz powierzchnię.

10. Chyba kupię tego hpsa, innego wyboru nie mam. Dzięki za pomoc :)

11. Więcej lumenów może zaszkodzić tak dwa razy niż trzeba?

12. judaista

Dwa razy wiecej lumenow niz potrzeba n powierzchnie moze zaszkodzic. Przede wszyskim jak wrzucisz o tyle mocniejsza lampe, bedziesz mial powazny problem z temperatura. Ale kazd 250w bedzie w sam raz lub ew z lekka nadwyzka.

• Lubie to x 1
  13. było by dobre. Tych philipsow bys potrzebował tyle że ściągnie więcej prądu niż HPS. Dodatkowo pod świetlówkami jest mniejszy plon i jakoś ogólnie słabiej rośnie i wolniej dochodzi niż pod HPS

• Lubie to x 1
  14. Chary

Chary Tuptuś

ciezko wchodza w faze kwitnienia pod cfl. cfl-ki dobre sa na pierwsza faze wzrostu. wydluza sie okres dojrzewania i tak jak kolega wyzej plon mniejszy

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...