PH

wlodek1916 19.02.2020

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Muzyk

Muzyk poprzedni nick - Wiki

Podlewaj wodą o trochę niższym pH, możesz dodawać do niej odrobinę octu, czy soku z cytryny, ale najlepsze są i tak profesjonalne środki do regulowania pH gleby. Poza tym bardziej polecam Ci kupić miernik pH do sprawdzania pH wody. Mierzysz poziom pH wody przed podlaniem, a następnie wykonujesz drugi pomiar wody, która wyleci dołem do podstawki. Wtedy ładnie widać czy pH wody się zmieniło i w którą stronę.

2. Ok, dzięki wczoraj podałem 0.5l donice są 10l i nic nie wyplynelo lac więcej? Dziewczyny mają 2tyg

3. Nie ma jakiejś sprawdzonej wody to bede kupował niegazowana i nią podlewal wyjdzie taniej :D najlepiej 5l

4. Ja zawsze zakwaszam wodę ,przyrząd jest wręcz niezbędny ...

5. Zaopatrze sie , a jak z tym podlewaniem ? Lac tyle aż wypłynie dołem? Aktualnie leje 0.5l dziennie

6. Ma mieć wilgotno ,nie sucho ani nie mokro .Dołem to dopiero jak już będą duże

:)

• Lubie to x 1
  7. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Staraj sie podlewac co 2 dzien,wode nie bezposrednio pod rosline tylko w pewnej odleglosci ,wtedy korzonki w poszukiwaniu wody ,ladnie wypeniaja doniczke.Z tego co wiem ocet czy tez sok z cytryny obnizaja PH,ale po pewnym czasie jego wartosc i tak wzrasta na +,moze nie w 100% ale powraca do pierwotnego poziomu.Polecam dedykowane preparaty do regulowania poziomu PH.

• Lubie to x 1
  8. Teoretycznie, producent ziemi biobizz deklaruje, że nie ma potrzeby zbijania PH, jeśli nie odbiega bardzo mocno od normy. W drugą stronę już takich gwarancji nie daje.

9. Ja mam canna zamówiłem juz miernik i stacje pogody bo nie wiem jak z wilgotnoscia także od poniedziałku będzie jak książka pisze :)

• Lubie to x 1
  10. Znowu koszta rosną Haha ale jak mowisz ze lepszy to wezme ten z linku a tamto wycofam, dzięki :)

Powiedz no mi jeszcze bo kupiłem ten nawóz co w załączniku i po składzie jak czytałem w OBI to mial najwięcej azotu i potasu dobrze zrobiłem czy to oddać i wziac jednak zwykłego biohumusa ?

20200222_141746.jpg

11. Ja bym brał zwykły,tym możesz popalić roślinkę

12. Planowałem 2ml dac na 1.5l ale mowisz że może być aż taka mocna ?

13. Przyszly sprzęty jutro będę podlewać, co do wilgotności to jest 40 ile powinno być żeby było dobrze 80 jak w innych FR? Lampa 315w robi robote i chyba będę musiał nawilżacz kupić bo ta mokra koszulka gowno pomaga ..

14. Może tak być ,nawilżacz ultradźwiękowy obowiązkowo

:cojej:

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...