pcbox - Czy 3 wentylatory komputerowe uciagna filtr weglowy diy ?

Dyskusja w dziale Jak zrobić? rozpoczęta przez ghostman w dniu 31.07.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam,
    Jestem w trakcie budyowy pc boxa (dl 40 cm,glebokosc 20, wys 40). Wlot pasywny 10mm z przodu obudowy (bedzie troszke mniej bo dam light trap i sie zmniejszy), mieszajacy zalman 92mm i 3 na wylocie silientium zephyr 120mm ( https://www.morele.net/silentiumpc-zephyr-120-spc017-570079/ ). W srodku boxa filtr weglowy fi 120mm, dl. 8 cm. z weglem aktywnym.
    Lacznie wentylatory daja 225 m3/h. Dadza rade ? Mam jeszcze axial turbo 250m3/h ale tego potwora nie bede montować :D
    Czyli, w srodku boxa filtr weglowy, na zwewnatrz 3x silientym zephyr 120mm i na to jeszcze filtr wentylatora i w srodku niego wegiel aktywny lub mata jezeli bedzie sie zapaszek wydostawal.

2. TSW

TSW Kumaty

po co ci filtr z pc boksa nie bedzie jakoś strasznie jebalo

3. TSW

TSW Kumaty

2 pc coolery ci stykną out i szperacz, in pas i bedzie trzymalo temp

4. Mi ten zapach nie przeszkadza ale to ze "wzgledow bezpieczenstwa".

5. TSW

TSW Kumaty

to opcja zefir na wlocie i wylocie filtra pas i szperacz

6. pas to pasywny ? A szperacz ? :D
    Na wlot nie moge dac bo za duzo miejsa zajmie w srodku (doniczka bez rantow na styk) a jak dam na zewnatrz to bedzie widac, nie da rady. Wlot musi byc pasywka.
    Na wylot 3x i jeden mieszajacy. Bez regulacji obrotow bo potencjometr cos sie spieprzyl, z nim lub bez tak samo dziala tylko predkosc mozna zmniejszyc.
    Tylko sie martwie czy te 3 na wylocie dadza rade ? Z tym filtrem.

7. TSW

TSW Kumaty

[guote]Bez regulacji obrotow bo potencjometr cos sie spieprzyl, z nim lub bez tak samo dziala tylko predkosc mozna zmniejszyc.[/guote] nie dziala a jedna reguluje częstotliwosc obrotów ;D

8. Reguluje ale moge zmniejszyc predkosc tylko do ~10% a jezeli zwieksze o nastepne 10 % to nie ma roznicy czy jest na 100% czy 20% Tak samo chodzi. Czyli kiszka, to wole mieć bez tych potencjometrow bo tylko dodatkowo sie nagrzewaja :D.
    Wentylacja z filtrem na takiej zasadzie tylko wieksza średnica filtra [​IMG]

9. TSW

TSW Kumaty

kup sobie zqasilacz z regulacja napiecia ok 15 zł

10. TSW

TSW Kumaty

11. Moje pytanie było czy 3 wentylatory dadza sobie rade z filtrem weglowym a nie o zasilacz. Gdybym kupował to tak, kupiłbym z regulacja ale mam już to co mam bo juz kiedys kupowałem i chce to wykorzystać.

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...