Parapeciak, czy coś z tego będzie ?

majkel006 06.09.2013

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Siema,
    Zasadziłem na początku lipca (ok-6-7) dwie roślinki z pestek nieznanego mi pochodzenia. W zasadzie to miał być tylko test dla domowników jak zareagują więc nie kupowałem porządnych pestek, roślinki jakoś zostały zaakceptowane i rosły dalej..
    Teraz mamy początek września i w sumie od dobrych 2 tygodni mam problem, bo słońce bezpośrednio nie dochodzi do roślinek (wcześniej te pare godzin od 16 nawet do 20-21 było słoneczko) a nie mogę wystawić ich w oknach z innej strony ze względu na konstrukcję osiedla (było by w chuj widać).
    Roślinki zaczęły kwitnąć, przesyłam fotki i chyba są to dwie różne odmiany gdyż rosną zupełnie inaczej - jedna ma mniej i szersze liście a druga rośnie gęściej i ma węższe liście.
    Moje pytanie jest takie - czy trzymać je jeszcze w ogóle i coś z tego będzie chociaż na blancika czy kapa totalna i wywalić ?

View attachment 10134 View attachment 10135 View attachment 10136 View attachment 10137 View attachment 10138 View attachment 10139 View attachment 10140 [​IMG]

2. Modliszka

Modliszka Kumaty

Trzymaj mozesz poszukac jakiesgos miejsca na jakiejs polance i je tam przetransportowac bo bez swiatelka to nawet na tego blanta nie bedziesz mial albo zbuduj boxa

3. Będzie makumba dobra

4. Hmm więc jeśli faktycznie ma być z tego lipa przy tych warunkach to poszukam spota. Szkoda, żeby się zmarnowały bo poza słońcem niczego im nie brakuje chyba, ładne, zielone, nic się z nimi nie dzieje, używam naturalnych nawozów które btw miałem na balkonie.

5. ładne krzaki to chyba jakaś indica , poszukaj spota albo box najlepiej zrób bo teraz są zimne noce . cos z tego na pewno bd miał są w dobrym stanie .:)

• Lubie to x 1
  6. Chyba oleje tego spota bo żeby znaleźć coś na odludziu musiałbym kawał rowerkiem przejechać a kampania wrześniowa sama sie nie zda ;d. Mam dwie lampki z gwintem E27 i doświetlam maleństwa dwiema świetlówkami energooszczędnymi po 50W(raczej żólte światło niż białe), no lepszy rydz niż nic.. Jak na tak małą ilość włosków nieźle pachnie w pokoju. Kiedyś zastanowię się nad uprawą "na serio", te potrzymam do października.

Last edited: 07.09.2013
  7. Jestem na tej samej pozycji w tej chwili co i Ty, mam parapeciaka i zastanawiam się nad czymś już na odpowiednim poziomie! nagitarze
    Drzewka fajne, większe od mojego, pochwal się jaki był finisz! :)

8. Topki podobne do mojego parapeciaka na pewno jeszcze troche spuchna wiec trzymaj go jeszcze z 3tyg. Z fartem :D

9. Cholera chyba trochę przedobrzyłem z nawozem...Agrecol mineral żel nawóz do ziół. Co ciekawe obydwie roślinki były podlane tym samym roztworem a tej mniejszej nic się nie dzieje, za to z tą większą bujniej rosnącą tak jak na fotkach:
    View attachment 11482 View attachment 11481 View attachment 11480

Te przebarwienia wyszy w zasadzie po spryskaniu wodą dopiero.

10. Przesadziles z nawozem podlej ja z 2 razy zwyklą woda i nastepnym razem kontroluj dawki bo popalisz cale krzaki pozdrawiam

• Lubie to x 1
  11. Dzięki, przepłukałem ją nad wanną i uzupełniłem świeżą ziemą.

12. wystarczylo by jak bys ja przelal czysta woda ale ok z fartem =)

13. Eh krzak pada coraz bardziej :( Mam nadzieję, że topy zdążą jakoś dojrzeć...

14. Jak sa mleczne to poczekaj na bursztynowe . 80% bursztynowych 20% mlecznych i powinna jeszcze spuchnac. Taka moja rada. Z fartem

15. goodganja

goodganja Kumaty

Ja bym potrzymal gdzies do srody i obserwowal moze i wtedy scial . podlewales caly czas nawozami teraz ?

16. Żwirek

Żwirek Błyskotlwy

Za mało światła już potrzymać możesz ale cudów się nie spodziewaj.Smacznego i z fartem

17. ZIELONA

ZIELONA Autorytet Administrator

nie wiem jaki sens jest 3mania teraz na parapecie ?
    co ci napuchnie jak deficyt słońca i światła ?

możeś ścinac już i 3 mac do poniedziału - efekt ten sam bedzie .

18. goodganja

goodganja Kumaty

Noo chyba ze w gre wchodzi doswietlanie ;)

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...