Panel LED do boxa 1,2x1,2 - pomoc

Legal 18.05.2020

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Legal

Legal Błyskotlwy

Witajcie
    Bardzo dawno mnie tutaj nie było, jednym czasem był problem z forum aż w końcu myślałem że przestało istnieć.

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zmiany oświetlenia w moim boxie z HPS 600W na jakiegoś fajnego leda. Z tego co do tej pory się dowiedziałem dużo osób poleca ledy Citizen clu058, ale też nie wszyscy uważają je za najlepsze.

Mam upatrzonych na olx dwóch majsterkowiczów którzy robią takie ledy tylko nie wiem na które się zdecydować i czy w ogóle na te, jak uważacie które z ich byłyby lepszym rozwiązaniem na zastępstwo prądożernego HPSa ??

1.https://www.olx.pl/oferta/panel-lam...wbox-hydroponika-akwarium-CID628-IDkjmb6.html

Tych myślałem dać dwa takie panele 2x144W lub 2x108W, wystarczy na takiego boxa ??

Lub

2.https://www.olx.pl/oferta/panel-led...omAd=1&track[message_sent]=1&id_at=7565340524

Koszty są podobne, może ktoś z was używa tych ledów i może się pochwalić swoimi opiniami.

Pozdro

2. Legal

Legal Błyskotlwy

Pomoże ktoś ??

3. Pierwsze światło to moim zdaniem wogole niema co myśleć, drugie fajne choć moim skromnym zdaniem jak na 1,44 m to 340 wat to trochę mało...ze 100wat więcej sądzę że było by już dobrze. Do tego dwie diody... Słabo rozmieszczone będziesz miał światełko.

4. skolopendra

skolopendra Tuptuś

Potrzebował będziesz dwa takie panele

Panel Led Grow 340W

• Lubie to x 1
  5. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

6. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

7. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Na przykład vivosun na swoim sklepie nie wysyła do Polski ale na amazonie mają swoje konto jako vivosun i można sobie zamówić do Polski...musiał byś się dowiedzieć u prodcenta jak w takim wypadku ma się sprawa z gwarancją ale taki panelik zdecydowanie lepszy niż tamte coby...chociaż ciągnie tylko 300w to nadrabia idealnym spectrum i wyniki na m2 to prawie 1500 umol co jest naprawdę wyjątowym wynikiem i nawet panele po 3 tysiące zł mają gorsze wyniki

8. skolopendra

skolopendra Tuptuś

Drogie ale fajne .Gdybym je wcześniej znalazł to bym kupił.

• Lubie to x 1
  9. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Do mniejszego boxa jak Twój zajebiste są panele bestva...mają podwójne dziesięciowatowe diody epistar i jako jedne z niewielu tanich paneli emitują uv

10. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

11. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

12. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

13. Legal

Legal Błyskotlwy

Dzięki przyjacielu za cenne sugestie, naprawdę ciekawe te panele, a jak swoją drogą uważasz, lepsze ledy na cobach czy monochromatyczne ?? Bo z tego co zauważyłem większość poleca coby, nawet już miałem upatrzony panelik, tylko że drogi i to bardzo https://flora-fauna.pl/lampa-led-cl...b-led-osram-ssl80-do-uprawy-roslin,p3969.html ale wole kupic raz a porządnie niż się potem wkurzać

14. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

no to już jest panelik dojebany:) fajtycznie trochę drogi ale spectrum dopracowane na maksa...myślę że wszystko zależy od panela...warto po prostu ocenić stosunek mocy do ceny i ilości światła które rośliny są w stanie fotosyntezować...na przykład spectrum tych cobów 340w które podlinkowałeś to jakiś żart...jak w hpsie tylko pełniejsze...fali czerwonej 662 praktycznie nie ma jak na tak drogi sprzęt...moja cmh315w jest o niebo lepsza a kosztowała mnie 600zł za cały zestaw

najlepsze wyniki w testach wydają się mieć panele mieszane takie jak ten phytolite clorofilla...mocny cob z domieszką kolorowych diód dla uzyskania najlepszego widma...moim zdaniem zwykłe coby 3500k to padaczka w porównaniu zarówno do takich mieszanych paneli jak i paneli monochromatycznych za takie same pieniądze...zastanów się...gdyby coby 3500k na prawdę były by takie dobre to producenci nie dorzucali by diód kolorowych do paneli z cobami

zresztą dioda to tylko dioda a na całokształt panelu składają się jeszcze inne częsci które muszą się zgrać ze sobą...dlatego najlepiej kierować się testami konkretnych paneli i cyferkami które można podczas tych testów zobaczyć bo to że jakiś złota rączka zrobił panel na cobach cree to jeszcze nie znaczy że ten panel dobrze świeci:)

15. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

16. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

a masz jakąś specyfikację techniczną tych paneli? jakie to diody? mają diody uv / ir ? jakiś wykres? dziwne że producent nie podaje...chyba że trzeba pogrzebać żeby znaleźć:)...trochę drogawe jak na kota w worku...dwa takie z presyłką to 3000zł

17. marcopolo

Mialem tego kota w worku,tylko ze 90W na 0.36m2.
    Moze to bedzie pomocne:
    https://plantphotonics.com/general-led-information/#leds5

Last edited: 17.06.2020
  18. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Nie wyświetla fotek ale wierzę że ładne:)

Tutaj piszą tylko że robią na diodach high power dobrych marek i że mają dobrze dobrane zasilacze...no ale to w sumie standard przy trochę lepszych panelach...trochę boli brak uv i cena...możliwe że po części usprawiedliwiona bezawaryjnością bo podobno produkty np bestva czasami się psują a serwis gwarancyjny średni...no ale znowu dają podobne efekty za 1/3 ceny tych paneli...coś za coś...ja bym nie przepłacał i zaryzykował i brał bestva...w końcu mało prawdopodobne że trafi się trzeci z rzędu awaryjny panel:)

19. marcopolo

• Lubie to x 1
  20. uho667

uho667 Moderator Staff Member

plantphotonick sa to bardzo dobre panele led ,sam mialem ich kilka , diody tam zawsze byly osramy sl ,zaden chinczyk nie podjedzie pod wynik koncowy z plant photonika ,jak juz co to tylko dobre markowe diody cree 3590 ,clu 048 clu058 tych chinczyki to takie nie zamienniki ledow tylko hps , zeby podobny wynik osiagnac trzeba miec taka sama moc jak hps

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...