Painkiller XL, Lemon Shining Silver Haze, Royal Gorilla i Bubblegum XL - Ledison COB 200W [0.36m2]

MissJokerSmoker 12.11.2017

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. MissJokerSmoker

MissJokerSmoker Zagubiony

Witam,
    Dziś chciałabym przedstawić swoją fotorelacje z pierwsze uprawy, która wciąż trwa.
    Nasiona z banku Royal Queen Seed : Silver Lemon Shining Haze fem i Painkiller XL fem.

Sprzęt :
    Box 60x60x140 no name
    Ledison COB 2x100w i dwie zarowki LED 12w full spectrum dla uzupelnienia
    1xwlot pasywny, 1x wlot wiatrak 2,5W 4’, 2x mieszajace 2,5W 4’, 1x mieszajacy 2,5W 7’ i 1xwyciagajacy 2,5W 4’
    Doniczki 3x11L i 1x6.5L
    Ziemia Biobizz Light-mix
    Nawozy : Biobizz Grow, Bloom, Top max : Cal Mag Vitalink, w razie konieczności.

Czas wegetacji planuje na 25-27 dni.

Warunki :
    Dzień/noc : 18/6h
    Woda na poziome 6-6,6ph
    Medium : 6-6,5ph
    Temperatura i wilgotność w ciągu dnia : 27-30st, 50-70%
    Temperatura i wilgotność w nocy : 22st, 80-90%

Pomocnicy : Dwa króliki, zafascynowane zapachem ;))

24 Październik : ziarenka poszły do kieliszków z czystą wodą.
    25 Październik : po niecałych 10 godzinach pękły, więc poszły na nawilżone gaziki, pod talerzyk
    26 Październik : Kiełki miały długość 3-4mm, więc poszły w ziemie!

27 Październik : nic :(
    28 Październik : wielkie łby na krótkich nóżka ukazały się około godziny 6 nad ranem - ale to było ekscytujące :)

Przez Pierwsze 10 dni roślinki podlewałam codziennie, pierwsze trzy dni po łyżce stołowej wody, wraz z rozwojem o łyżke więcej + oprysk.
    1 Listopad : Dziewczyny idą w równym tempie, choć Painkiller znacznie mniejszy ale i bardziej pokarbowane listki miał. Lemon rozszkydlił się na tyle, że choć krótka, nóżka nie wytrzymywała obciążenia i się położyła - potrzebna była laseczka ;)
    3 Listopad : Idą wszerz!
    Wydawało mi się, że rośliny idą w zastraszającym tempie, szczególnie Lemon, która miała wielkie liście w porównaniu do Painkillera.
    5 Listopad : Zauważyłam na dolnym piętrze liści, 1-2 brązowe kropki. Nie przejełam się, myślałam, że się zabrudziły od ziemi. Lemon 6 cm wysokości, Painkiller prawie 5cm.
    6 Listopad : Już wiedziałam, że nie jest to brud.
    7 Listopad : Post na forum o co chodzi, bo 'zabrudzenie' zeżarło z 60% dwóch dolnych liści. Przesadzanie plantów do docelowych donic z kubków piwnych. Oderwanie Painkillera od korzeni. Podanie 40ml na rośline roztworu z nawozem Biobizz Grow.
    8 Listopad : Lemon : 80% liścia uschnięte. Kolejne plamki pojawiły się na drugim piętrze liści. Pierwsze plamki pojawiły się na dolnych liściach na Painkillerze. Mimo to, rośliny rozwijają sie pięknie, nowe pąki, nowe liście, idą do góry.
    9 Listopad : Degradacja liści na Painkilerze jakby się zatrzymała, zaś liście drugiego piętra Lemonki ulegają w zastraszającym tempie degradacji. Podniesienie konstrukcji oświetlenia. Rośliny wydają mi sie za niskie, a że mają dużo światła, nie muszą po nie sięgać i takie małe ale grube krasnale mi powstały ;) A że za kilka dni, chciałabym zacząć lst chociaż na Lemonce, muszę ją zmusić do wyciągniecia się troche ;)
    10 Listopad : Lemon ma wysokość 10 cm i wygląda pięknie. Pierwsze plamki na trzecim piętrze. Painkiller 9cm wysokości, pierwsza plamka na drugim piętrze liści. Liście z pierwszego piętra wciąż takie same jak kilka dni temu. Nic dalej nie posunięte.
    11 Listopad : Wkońcu doszedł Cal-Mag!!! Roztwór 1ml na 1 L wody. Wlane 300ml na rosline + oprysk roztworu 0,5ml na 1L wody.

I to tyle na dziś. Walyczymy dalej ;)

Pozdrawiam,
    An

• Lubie to x 22
    Last edited by a moderator: 29.12.2017
  2. GoHan

GoHan Zagubiony Zbanowany

No to zasiadamy , oglądamy ;) na razie nic nie obcinaj ;)

• Lubie to x 1
  3. Uagder

Uagder Zagubiony

Nieźle się przygotowałaś, jak na pierwszą uprawę to bardzo dokładny opis.
    Bardzo dobre podejście do uprawy, nie powinno być większych problemów i super że monitorujesz ich stan i reagujesz.
    Życzę powodzenia i gratuluję dobrze wykonanej roboty którą zrobiłaś jak i podejścia do tematu.
    :piwo::S

• Lubie to x 2
  4. MissJokerSmoker

Dziekuje Panowie za cieple slowa, teraz to juz musi wyjsc.
    Jedyne co, to pluje sobie w brode, ze od razu nie kupilam lepszej ziemi. Kilka ÂŁ wiecej i byc moze nie mialabym takich problemow. Tak wlasnie czlowiek uczy sie na bledach;))

• Lubie to x 1
  5. No jest profeska, zasiadam i do następnego upa :D

6. MissJokerSmoker

Dzien 15
    Roslinki rosna i sie rozrastaja.
    Trudno mi powiedziec, czy pojawily sie nowe plamy, lub stare sie rozprzestrzenily. Plamy widze wszedzie, nawet na scianach, takze i one i ja potrzebujemy przerwy od plam;)
    Jedyne co widze do wielkie nowe wyrosty, ktore mnie bardzo ciesza:)
    No i znow o 1 cm poszly do gory, takze mysle, ze jutro moge zaczac naginac Lemonke;)
    View attachment 151961
    View attachment 151962
    View attachment 151963

Pozdrawiamy wszystkich!
    An

• Lubie to x 6
  7. masakrator

masakrator Tuptuś

• Lubie to x 3
  8. MissJokerSmoker

Ożesz Ty, dzięki za link.
    W swojej ziemi nie widziałam żadnych robaków ani nic, ale będę wiedziała na przyszłość.
    Dzięki :3

9. Brawo za pomyslowosc brawo

10. masakrator

masakrator Tuptuś

Jak nie bylo w srodku narkomanskich igiel ani reki ci nie upalilo to moze dostalas cos lepszego :D Ale roslina w tym wieku nie nawozona wcale nie powinna objawiac zadnych brakow

11. MissJokerSmoker

Wlasnie wiem, przegladam wszystkie fotorelacje i rosliny w wieku 10-15 dni wygladaja na idealnie piekne, a nie pochorowane.
    Co myslicie o Biobizz Light mix ? Zalezy mi, na 100% Bio, dlatego pomyslalam o nawozach i teraz rowniez o ziemi Bio-bizz.
    Myslicie, że byloby zapozno przesadzic ponownie rosliny ?
    Czy tą mieszanke należałoby również wymieszać z włoknem kokosowym lub perlitem ?

Z gory dzieki,
    Pozdrawiam,
    An

/ P.S. Pomocnicy okreslili sytuacje na dobrą, jeżeli wszystko dobrze zrobie ;P Nie ma to jak dobra rada ;)) Ale widze w ich oczach slowa motywacji dla rosliny ;))
    View attachment 152025
    View attachment 152026

• Lubie to x 5
  12. Mroczny

Mroczny Zagubiony

Witam.Jak masz lipną ziemię to ja na twoim miejscu przesadzałbym jak najszybciej.Na starcie są problemu a co dopiero później.Ziemia lightmix sama w sobie ma już perlit więc nie musisz dodawać.Osobiście do lightmixa dodaje jeszcze dolomit.Odrazu ci napiszę że przy lightmixie używając nawozów bioobiza bardzo szybko mozna doprowadzić do niedoborów k i magnezu.Zwróć uwagę na to podczas indukcji.
    Pozdrawiam Mroczny.

• Lubie to x 1
  13. MissJokerSmoker

Dziekuje za cenna wskazowke. Nigdzie wczesniej nie widzialam takiej informacji, a staram sie czytac o wszystkich produktach duuuzo.
    A czy co ktores podlanie, np. Co trzecie wystarczylo by polac mala dawke cal mag + bio grow? Zawiera on dosc duzo dawke potasu.
    Czyli przy dbaniu o wartosci wyzej podane, mozna smialo uzywac light mix? Bede miala rowniez planty pod ledami, a czytalam, ze pod ledy musi byc ziemia light.

14. Mroczny

Mroczny Zagubiony

Nawożenie jest indywidualną sprawą w zależności jak duże zapotrzebowanie na skladniki odrzywcze ma roślina.Napisałem ci na co zwrocić uwagę przy ziemi lightmix i nawozach bioobizz.Nie jest powiedziane że akurat u ciebie wystapia niedobory.

• Lubie to x 1
  15. masakrator

masakrator Tuptuś

Dobra znalazlem chwile czasu , moge teraz na spokojnie zabawic sie w Sherlocka Holmesa :D
    Sluchaj rad przechuja w tej dziedzinie , czytaj experta high-level , a wyjdziesz z tej waliki zwyciezko i szybko .

A wiec wszystkiemu jest winny cpun prawdopodobnie wschodni imigrant :D
    Miejsce dzialo sie w fabryce Miracle Gro a wiec producenta twojej ziemi . Na nocnej zmianie cpun dal se w zyle a sprzet wywalil do silosa w celu zatarcia sladow , a ze towar od nigeryjczyka uposledzil go mocno zamiast 2 workow nawozowych wpieprzyl tam 20 hehe .

Link do tych opini na temat Miracle , widac jeden trafil na ta igle a drugiemu popalilo nawozami lapy :D

https://www.consumeraffairs.com/home...racle_gro.html

W linku zjechac w dol i szukac tych zdjec :D

To jest przyczyna twoich niepowodzen , wiec blad najbardziej popularny .
    Wiec ustalmy teraz co dolega roslinie ? - PRZENAWOZENIE !
    Teraz tropem pomyslmy czego cpun dosypal za duzo ? No po wygladzie rosliny widze ze na stowe jest za duzo azotu , napewno jak i azotu to tez potasu i fosforu i h.. wie czego.
    Wiec Twoja walka z przeciwnikiem cal-magiem i innymi dolewkami to chybione ciosy , nawet nie w kierunku przeciwnika :D
    Aby wyjsc zwyciezko trzeba sluchac teraz rad trenera :D

Objawy twoich roslinek to objawy niedoborow i przenawozenia jednoczesnie ! Azot i inne pierwiastki w nadmiarze powoduja na starszych lisciach nekroze lisci ,te upalone czesci starszych lisci to objawy przenawozenia makroelementami , natomiast chloroza i karbowane liscie , krotkie miedzywezli , maly lisc , to juz sa niedobory Mikroelementow .
    Dlaczego sie tak stalo ? Poniewaz nadmiar azotu ,fosforu powoduje zablokowanie pewnych mikroelementow ,
    nadmiar fosforu prowadzi z jednej strony do uwstecznienia cynku - przejscie w forme niedostepna dla roslin natomiast z drugiej strony do blokady pobierania kationów Zn2+, poprzez pobieranie jednocześnie z jonami ortofosforanowymi kationów Ca2+.

Teraz masz do wyboru opcje :
    1. Walczyc jak walczysz , zadawac ciosy ktore nie dochodza i zadawac sobie samej ciosy jak to robisz do tej pory .
    2. Poddac walke i wyciac rosliny
    3.Sluchac trenera i walnac prosto w cel , czytaj w pysk , jak wilder szpilke :D

Rady trenera :
    1. podniesc lampe o polowe odleglosci lub wykrecic 2-3 zarowki na czas nieogaru
    2. wyciagnac rosliny z tej ziemi tak jak byly w kubeczkach , wlozyc w kubeczki i przelac
    a: woda destylowana ,z filtra osmozy odwroconej RO lub demineralizowanej , poniewaz taka woda najlepiejlepszym rozpuszczalnikiem .
    b: przelac rosline woda z kranu , gorsza opcja ale takze skuteczna .
    3. kupic ziemie o jak najmniejszym dodatku Makroelementow i przesadzic rosliny .
    4. kupic nawoz chelatowy mikroelementow , z wielkim naciskiem na zinc -cynk bo tego brakuje w tej chwili mlodym liscia . Oczywiscie nawoz stosowac odrazu jak najszybciej dolistnie!
    lub zrobic sobie kupujac oddzielnie chelated zinc i reszte chaleatowanych mikro .

Nie dzialac pochopnie i nie sluchac ludzi co strzelaja na oslep .

A teraz zaczuna soie walka , zasiadam i obserwuje podopiecznego , w czasie gongu przerwy moge cos z doskoku poradzic . W tym momencie wszystko wiesz , decyzja ktora opcje wybierzesz zalezy tylko od ciebie . Powodzenia i mam nadzieje obejzec dobre mordobicie .
    Elo

• Lubie to x 10
    Last edited: 13.11.2017
  16. MissJokerSmoker

• Lubie to x 2
  17. MissJokerSmoker

• Lubie to x 3
  18. Ryjek

Ryjek Użytkownik

zmasakrował wiedzą i doświadczeniem hehe :)
    elegancko

powodzenia Antonio, bardzo ładna fotorelacja, wszytsko fajnie opisane, a pomocnicy królicy już czekają na fryzjera, co by sie też troche wiatrakami sfazować hehe :)
    piękne zwierzątka
    pozdro

19. MissJokerSmoker

Oj jak, zmasakrowal:))

Dziekuje Ryjku, przekaze;)

20. masakrator

masakrator Tuptuś

Nawoz mikroelementowy ktory starczy ci na ....... 100 lat :D
    Solufeed TEC

ZELAZO
    CYNK