Outdoor 2015 by Kali Mist

Kali Mist 14.03.2015

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Kali Mist

Kali Mist Tuptuś

Witam wszystkich, słońce coraz wyżej, więc powoli czas zaczynać kolejny outdoor :)

Zacznę od odmian:
    Sezony:
    - Kali Mist Fem (Orion) x3
    - Citrus Haze Fem (Orion) x1
    - Sativa Mass Fem (Orion) x1
    - OG Kush Fem (Orion) x1
    - Jamajka x Guerilla Grape Fem (Beebok F.) x1
    - (Easy Sativa x Lemon Haze) x GG Fem (Beebok F.) x1
    - Super Silver Fem (Dinafem) x1
    Automaty:
    - Think Different x AK 47 Fem (f2seeds) x3
    - Mazar Fem (f2seeds) x3
    - AK 47 x Lowryder #2 Reg (Orion) x2

Ile wykiełkuje, to się później okaże. Może jeszcze coś dokupie.

Miejscówki:
    - Skraje lasu, zarośla, krzaki itd.
    Każdą odmianę będę sadził pojedynczo lub po dwie na spocie.

Ziemia: Kompost i to co będzie na miejscu.

Nawozy: Plagron bio supermix. Mam jeszcze na kwitnienie od Plagronu alga bloom (organiczny) i pk 13-14, ale do tego jeszcze daleko.

Jakiś czas temu wykiełkowałem Silver Haze od Dinafem i rośnie sobie na parapecie. Nie wiem ile ma dokładnie dni. Jest wyciągnięty, ale to normalne w takich warunkach. Resztę pestek będę kiełkował jak ogarnę do końca spoty i oczywiście jeśli pogoda będzie ładna.
    Kilka zdjęć:

• Lubie to x 3
  2. Kali Mist

Kali Mist Tuptuś

Mam do Was pytanie. Z tego co mi wiadomo, produktywne sativy potrzebują lekko niższego ph. Na większości moich spotów wynosi ono około 7 (gliniasto-piaszczysta ziemia). Posiadam kompost, ph 8 (spowodowane dosypywaniem popiołu) i chciałem jakoś wyrównać to ph. Wpadłem na pomysł, żeby dodać do tego kompostu ziemię z lasu iglastego, ph 4 (chodzi mi o tą próchnicę z wierzchu, bo posiada więcej składników). Nigdy nie używałem ziemi z lasu i nie wiem czego się spodziewać. Dlatego kieruje do Was to pytanie.

3. Kwaśny torf z ziemią ogrodową w proporcji 1:1. Innym sposobem jest używanie nawozu zawierającego siarkę. I wtedy musiałbyś wsypać to do dołków jak będziesz sadził

4. TheSpecialOne

TheSpecialOne Błyskotlwy

Powodzenia na start.Mam tez w asortymencie CITRUS HAZE.Kibicuje.pozdRo!

5. Kali Mist

Kali Mist Tuptuś

Tak, wiem, znam różne sposoby odkwaszania, ale chodziło mi o to czy ziemia z lasu się nada. Chcę użyć z nią kompostu, jest w nim popiół, a to znaczy, że ma wysokie ph i posiada znaczną ilość wapna, które może zablokować np. przyswajanie potasu (miałem z tym problem w tamtym roku). Dlatego muszę ten kompost z czymś zmieszać, a za bardzo nie mam teraz hajsu i poza tym miałbym problem z transportem np. torfu z ogrodniczego. Na dołek daje 50l.

6. Bebook

Bebook Błyskotlwy

hhmm no zacny ogrodek :) Tak apropo ten citrus haze to zajebany mi lemon haze, tak podejrzewam. Dobry wybor ta jamajka, strasznie mi przypadla do gustu. Ten cross z es bedzie puchaty za to dupny.

Co do ziemi to mozesz wymieszac pol na pol jak to nie jest jakis piach marny.

• Lubie to x 2
  7. ale ci dobrze rosnie na tym parapecie ja posadzilem na parapecie z 4 miesiace temu i do dzis ma rozmiar jakby dopiero sie urodzila i kwitnie xd jak to robisz? tez robie outdoor i boje sie ze mi nic nie wyrosnie xdd a slonko ma

8. TheSpecialOne

TheSpecialOne Błyskotlwy

Cos mi się o uszy obiło juz to...i LEMON HAZE tez się znalazł :D no zobaczymy co to będzie...

9. p0werful str0ng

p0werful str0ng dobry z NATURY

Legenddy chodza po zakątkach że kali mist

10. L4nceR

L4nceR Zagubiony

Ładnie Ci wyszedł ten parapetowy koleżka :)
    Też myślałem aby miesiąc przed wysadzaniem na spota potrzymać krzaczki na parapecie ale kobitka by mi chyba wszystkie włosy z głowy powyrywała widząc co to u nas rośnie :D

Na spocie masz może jakąś szklarnię? Bo jak w tym roku znów będą przymrozki to dopiero połowa Maja lub początek Czerwca będzie odpowiednia na out..
    Także będę kibicował!

11. bede zagladal bo tez wysadzam Ak47 i kilka innych automacikow i od Bebooka jak narazie Easy Sativa x lemon haze ;)

12. Kali Mist

Kali Mist Tuptuś

Ta parapetowa roślinka to Super Silver od Dinafem. Nie wiem, ile ma dokładnie, ale coś około miesiąca, może miesiąc z +. Przez pół dnia dostaje słońce, chociaż ostatnio coś go mało. Jak dotychczas, to nawet jej nie karmiłem, bo nie widziałem takiej potrzeby. Pomimo takich warunków, nie najgorzej się trzyma. W opisie jest, że w optymalnych warunkach może osiągnąć 4 - 4,5m. Takie sativki mają duży wigor. Jeśli przedwcześnie nie zakwitnie, dobrze o nią zadbam i oczywiście będzie bardzo sprzyjająca jesień (podejrzewam, że i tak nie dojdzie w pełni, bądź nie spuchnie tak jak powinna), to może wyrosnąć na dużą roślinkę i palenie też będzie konkret :) Bardzo lubię sativy i w asortymencie mam tylko jedną indyjkę. Czas pokaże, jak to wszystko się potoczy, bo nigdy nie wiadomo, jakie trudności napotkam na drodze :) Oby z fartem i powodzenia wszystkim w nadchodzącym sezonie :peace:

13. Ja też w tym roku tylko sativy wysadzie

14. Kali Mist

Kali Mist Tuptuś

Wszystkie prace na miejscówkach dla sezonów skończone. Jednak każdą sadzę osobno. Zrobiłem też ogrodzenia, bo wszędzie pełno dzików. Think Diffrrent x AK 47 - też parapetowa, ma 3 dni. Dołączam również zdjęcie Super Silver.

15. Kali Mist

Kali Mist Tuptuś

Silver zaczął kwitnąć. Mogłem się tego spodziewać. Trochę czasu jeszcze minie, zanim pójdzie na dwór. Jeśli by nie był w poważniejszym stadium kwitnienia, to mógłby rewegować na dworze. Kiedyś już tak miałem, że kilka roślinek zakwitło mi w maju, ale wróciły do wegetacji. Wydaje mi się, że trochę później doszły. Co się stanie, jeśli wyrzucę trochę mocniej kwitnącego Silver na out? Wróci do wegetacji, nie zjebie się? Zrobię to, gdy tylko pogoda na to pozwoli...

16. TheSpecialOne

TheSpecialOne Błyskotlwy

wydaje mi sie ze zreweguje na bank bo to początek wiosny dopiero i dzień dlugi będzie sie robic

• Lubie to x 1
  17. Kali Mist

Kali Mist Tuptuś

Trochę powiększyłem asortyment.
    Sezony:
    - Grapefruit x Guerilla Grape Fem (Beebok F.) x 1
    - (Easy Sativa x Lemon Haze) x GG Fem (Beebok F.) x 1
    - Easy Sativa Reg x 3
    Automaty:
    - Amnesia Ak Fem (Orion) x 3
    - Automatic MIX Fem (Kannabia) x 1

Razem 24 nasionka + 2 roślinki. Automat trochę słabo rośnie, za to Silver jakoś sobie radzi :)

• Lubie to x 4
  18. Modliszka

Modliszka Kumaty

Śliczny ten Silverek :]
    Robiłeś mu jakiś fim czy toping? Jak nie to tnij albo klonów sobie natnij

Pozdro

19. Kali Mist

Kali Mist Tuptuś

Kilka dni temu zrobiłem jej fim. Wiem, że to stres dla roślinki, ale przyhamowała z kwitnieniem. O to mi chodziło.

20. Bardzo ładnie idzie ten Silverek :D Czekam aż resztę pestek wrzucisz do ziemi :)
    Z fartem!

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...