1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

OUT AK-47 Auto x2

Dyskusja w dziale Zakończone fotorelacje rozpoczęta przez adijos123 w dniu 27.04.2018

1. mlynu345

mlynu345 Autorytet

Ogólnie rośliny na noc, gdy wchodzą w stan "spoczynku" to mają opadnięte listki. To naturalne.

adijos123 likes this.
  2. KozaSPolski

KozaSPolski Autorytet

Jeszcze aż tak Ci nie opadły te liście, tragedi nie ma. Jest ok ;)

adijos123 likes this.
  3. Ogólnie to dzięki jeszcze raz za wszelakie odpowiedzi :) Ostudziło to aktualnie troszke moje zapędy. Nowe zdj już za niedługo.

4. AKTUALIZACJA - 21 DNI

Dziś mija już 3 tydzień ich życia. Podlewam co 3 dni 100-150 ml wody wzbogaconej biohumusem (2 ml na 100ml wody) Oznacza to, iż stosuję 1/3 wskazanej przez producenta dawki. Jeśli macie jakieś porady odnośnie częstotliwości nawożenia, jak i jego dawkowania to czekam na ciekawe wypowiedzi. Młode prezentują się tak:
    View attachment 159015 View attachment 159016 View attachment 159017

5. mlynu345

mlynu345 Autorytet

Ładne, zdrowe planty. Fajnie jakbyś pokazał zdjęcie od boku, bo jestem ciekawy jak to wygląda.

adijos123 likes this.
  6. mlynu345 likes this.
  7. Topowy Janusz

Topowy Janusz Autorytet

Ładne roślinki trzymam kciuki żeby ładnie się rozwijały ;), moje dopiero wyszły z ziemi :(.

adijos123 likes this.
  8. AKTUALIZACJA - 23 DNI

Wczoraj nadszedł dzień na podlanie moich roślinek. Każdej z nich podałem po 200 ml wody wzbogaconej 5 ml biohumusa. Dziś na roślinie, która od początku sprawia mi problemy ze swoim wzrostem pojawiły się jasne plamki na listkach. Prezentuje się to następująco:
    View attachment 159230 View attachment 159231 View attachment 159232
    Co może być powodem takich przebarwień?

9. Bakłażan288

Bakłażan288 Zagubiony

Jakiś nie dobór
    Brakuje czegoś

10. KozaSPolski

KozaSPolski Autorytet

Coś w glebie musi być nie tak. Póki co sprawdzaj czy nie postępuje.

11. Ta klapnięta, to moim zdaniem na bank przelana. Za mokro. Weż ją do nowej ziemi, przesadź, klapnie Ci pewnie po przesadzeniu, opryskaj asahi, ona wsanie, potem klapnie, i wtedy podlej dopiero. Bo się zamotasz. Się wydaje czasami że sucho, a przy tak małej roślinie, może być bardzo mokro przy korzeniach. Nie masz możliwości ich po prostu posadzic do ziemi? To zawsze lepiej dla planta, niż jakakolwiek donica. Te donice, to takie klatki.

12. Maria Konopnicka
    Postaram się w ciągu kilku najbliższych dni wsadzić je do ziemi. Na moim terenie niestety ziemia jest bardzo bardzo słabej jakości więc jak myślisz? Wykopać dołki i wymieszać ziemie moją z ziemią sklepową?

13. Bakłażan288

Bakłażan288 Zagubiony

Tak,wykop dołek około 20-25 litrów i tam możesz wsadzić pannę i kupną ziemię do tego,im większe korzenie tym większa roślina.pozdrawiam

14. Bakłażan288

Bakłażan288 Zagubiony

Zgadzam się też z Tobą tak młodej pani 200ml wody to troszkę za dużo chyba.100ml będzie Oki
    Częste przesadzanie też wpływa na rozwój rośliny(sam doświadczyłem)
    Najlepiej z małych doniczek przesadzić na stałe do ziemi.

15. Rośliny dotychczas przesadzałem tylko raz. Z kubeczków do doniczek. Dziś przygotowałem glebę na spocie. Spotową glebę wymieszałem z domowym kompostem, wymieszałem z glebą kupną i zlałem na noc wodą bo ta gleba to tolalna susz. Jutro lub w niedzielę kolejne fotki z aktu.

16. KozaSPolski

KozaSPolski Autorytet

Pamiętaj jak będziesz przesadzał, to zrób to jak ziemia nie będzie będzie ani za mokra, ani za sucha, żeby się nie rozwalała w dłoniach. Wyciągnij/wykop jak największą kupkę ziemi i wsadź w ten dołek tak, żeby bryła się nie rozwaliła. Wtedy prawie w ogóle nie naruszysz korzeni i roślina będzie potrzebowała mniej czasu aby się dostosować. Dlatego najlepsze są plastikowe doniczki, można je ładnie rozciąć i przesadzić praktycznie nie dotykając korzeni/ziemi.
    Każda zmiana ułożenia korzeni. Nawet ta najmniejsza sprawia, że roślina czuje wtedy, że ją ruszasz i chce wrócić do dawnego ułożenia. Dla mnie korzenie bardzo przypominają ludzki układ nerwowy ;d Pewnie to co napisałem wiesz albo doczytasz ale wolałem napisać ;)

Chociaż ja za pierwszymi paroma razami jak przesadzałem z opakowani po jogobelli za duże pomidory, gdzie chyba więcej było korzeni niż ziemi, to odruchowo wytrzepałem całą ziemie z korzenia haha. Ale się przyjęły, tylko okazały się facetami haha haha

Last edited: 11.05.2018
  17. AKTUALIZACJA 30 DNI

Dziś miało miejsce pierwsze podlanie po przesadzeniu na spot. Przed wsadzeniem glebę spotową przekopałem a następnie wzbogaciłem kompostem domowym oraz zmixowałem z glebą sklepową. Na koniec wszystko zlałem wodą i zostawiłem na 2 dni aby przeschło. Po wsadzeniu po ok 5-6 dniach dziś maiało miejsce pierwsze podlanie. Dzisiejszy dzień miał być deszczowy a okazało się tylko, że delikatnie kropiło. Podczas podlewania zauwazyłem dziś dopiero bardzo dziwne zmiany na roślinach. Na liściach pojawiły się miejscowe (BRĄZOWE) jakby zgnite plamki. Pojawiły sie one na tej chorującej roślinie jak i na tej bardzo zdrowej, która do tej pory nie sprawiała mi problemów. Ta co choruje jest praktycznie 2-3 krotnie mniejsza od jej sąsiadki co widać na zdj. Co może być przyczyną tych plam? Może dzisiejsze przekropy i mrzawka? Temp jest co dzień bardzo wysoka i pełne słońce z delikatnym wiaterkiem. PS podlewam co 3-5 dzień po 250 ml wody wzbogaconej 5 ml naturalnego biohumusa. (250 ml na 1 roślinkę)

18. KozaSPolski

KozaSPolski Autorytet

Plamki pojawiają się na młodszych i starszych liściach, może to być wypalone. Jakaś kropelka po deszczu, potem gorące słońce, albo przenawożenie(?)

19. Bakłażan288

Bakłażan288 Zagubiony

Masz rację to od kropli deszczu i słońca

20. TheSpecialOne

TheSpecialOne Expert

Niedobory masz...podsyp im dolomitu i za jakiś czas azotem podlej...widać że sucho mają ale teraz deszcze kilka dni to rusza...

nasiona marihuany, nasiona konopi