Oświadczenie CZD ws. dr. Bachańskiego

ZIELONA 10.08.2015

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. ZIELONA

  ZIELONA Autorytet Administrator

  W związku z pojawiającymi się w opinii publicznej informacjami dotyczącymi leczenia pacjentów z lekooporną padaczką pochodnymi kanabinoidów w IPCZD, uprzejmie informujemy, że:
  1. Wszyscy Pacjenci, którymi opiekował się dr Marek Bachański mają zapewnioną opiekę zgodną z aktualnymi standardami postępowania medycznego i wiedzą medyczną. Wszystkim zaoferowano specjalistyczne badania i stałą opiekę. Wszyscy Pacjenci zostali zaproszeni do Instytutu na wizytę lekarską, niektórym zapewniono transport medyczny. Instytut uzyskał zgodę Komisji Bioetycznej na kontynuowanie rozpoczętej terapii w ramach eksperymentu leczniczego u Pacjentów, u których są wskazania medyczne do jej dalszego prowadzenia. Równolegle w Instytucie prowadzony jest inny eksperyment medyczny pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Bioetyczną, polegający na stosowaniu jedynego dostępnego w Polsce leku zawierającego kanabinoidy u pacjentów z lekooporną padaczką.

  2. Skuteczność i bezpieczeństwo leczenia kanabinoidami padaczki lekoopornej u dzieci nie są ustalone, bowiem nie ma wystarczających danych dotyczących zasad dawkowania leku, monitorowania terapii, oraz interakcji z innymi lekami, które musi przyjmować Pacjent. Z tego względu, zgodnie z prawem i przyjętymi na całym świecie zasadami dobrej praktyki klinicznej, podejmowanie leczenia nowym, nie wystarczająco sprawdzonym środkiem, musi być prowadzone jedynie pod szczególnym nadzorem, w warunkach tzw. eksperymentu medycznego. I dlatego Instytut wystąpił i uzyskał zgodę Komisji Bioetycznej na przeprowadzenie takiego eksperymentu. Pacjenci w ramach eksperymentu muszą być pod stałą, regularną kontrolą ośrodka prowadzącego badanie, co Instytut zapewnia.


  całość
  -
  Oświadczenie CZD ws. dr. Bachańskiego - Aktualności - pacjent - Medycyna Praktyczna
   
 2. Al Bundy

  Al Bundy Zagubiony

  Tyle bojkot medyczny, a co życie? Pewnie wkrótce się dowiemy. Jak dotychczas inaczej wszystko przedstawiało CZD, a inaczej dr Bachański.
  PS. Po skrótach zawierających ostatnią literę nie stawiamy kropki ;D - dr, mgr itd.
   
 3. ZIELONA

  ZIELONA Autorytet Administrator

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...