Opadnięte liście, przelana?

ziomqq 10.06.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam problem jest taki jak na zdj, wczoraj wymienilem jej doniczke i zrobiło się normalnie akwarium, masa wody wyleciała, dodam że jeszcze straciła dużo korzeni, wyjdzie z siebie? Może problem jest inny?

20190610_111940.jpg

• Zły x 1
  2. Łoś

Łoś Tuptuś

Sam sobie odpowiedziałeś, czy wyjdzie się przekonasz ale daj jej teraz trochę wolnego i nie dolewaj z 2-4dni, aż to wchłonie i odparuje

• Lubie to x 1
  3. Dzięki za info, dam znać jeszcze w tym tygodniu jak sytuacja się zmieniła

4. kleoss12321

kleoss12321 Użytkownik

Ło kurwa, stary ona wygląda jak choinka świąteczna w marcu....

• HAHA XD x 1
  5. kleoss12321

kleoss12321 Użytkownik

WRACAJĄC, MI RAZ SIĘ TAK STAŁO Z PLANTEM JAK NIE WYŁĄCZYŁEM ŚWIATŁA W BOXIE I ŚWIECIŁO OKOŁO 30 PARU GODZIN XDD

6. kleoss12321

kleoss12321 Użytkownik

Wrzuciłem go na 2 dni ciemni i elegancko odbił ;)

7. LubięPaczać

LubięPaczać Tuptuś

Jeśli straciła dużo korzeni to może właśnie nie potrafi pobrać wody w tym momencie. Ja bym zalał i zrobił trochę ciemni

• Lubie to x 2
  8. Miałem podobnie z moją pierwszą dziewczyną.
    W boxie zaczęły opadać liście pomimo idealnych warunków. Tak myślałem wtedy.
    Początkowo myślałem, ze trening lst i fim ją wykończyły. Okazało się, ze przelana. Wyrzuciłem na out. W dniu dzisiejszym wyglada jak poniżej.
    Przesusz ją trochę. Korzenie dojdą do siebie. W trakcie przesadzania tez zawsze spora cześć korzeni dostaje po .. ;)

7A3F4419-BE2A-45BB-ADB4-6BD6783D68D8.jpeg

A36D170F-1EA4-4962-ACE2-7F99D3196904.jpeg

• Lubie to x 1
  9. Właśnie mi się wydaje że jest/była przelana i nwm czy podlanie jej znów to nie będzie strzał w głowe

10. Suszy się już, nie podlewam jej jakieś 2 dni, jak wrócę do domu to zobaczę jak tam sytuacja

11. Mówisz żeby nie dawać jej światła?

12. Sytuacja się nie zmieniła, tylko dolne liscie robią się żółte, dotknąłem je i nie są wcale suche nie łamią się

13. Moja rada ze szczerego serca - wywal ją na out, nie podlewaj i daj jej złapać oddech pełną piersią. Odpuść póki co treningi i tego typu rzeczy, daj jej odżyć. Moja, o której wspominałem wcześniej dzisiaj zaczęła wypuszczać włosy - jasna oznaka płci i mało tego oznaka, że zaczęło się porządne flo.

14. Moja rada ze szczerego serca - wywal ją na out, nie podlewaj i daj jej złapać oddech pełną piersią. Odpuść póki co treningi i tego typu rzeczy, daj jej odżyć.

15. Gratuluje, mam nadzieję że z moją też się uda, no postaram się na out wyrzucić tylko miesjce jeszcze jakieś znajdę, ale boję się że łodyga się złamie, pogoda jest zmienna teraz

16. Gratuluje, mam nadzieję że z moją też się uda, no postaram się na out wyrzucić tylko miesjce jeszcze jakieś znajdę, ale boję się że łodyga się złamie, pogoda jest zmienna teraz

17. Gratuluje, mam nadzieję że z moją też się uda, no postaram się na out wyrzucić tylko miesjce jeszcze jakieś znajdę, ale boję się że łodyga się złamie, pogoda jest zmienna teraz

18. Spróbuj na bambusie ją podwiązać, nie, żeby jakaś krypto reklama, ale w castoramie są po 2 zł, jeżeli masz daleko, bądź Ci się nie chce możesz równie dobrze urwać kawałek badyla i delikatnie przywiązać do niego.
    Wbij badyla w ziemie, najlepiej nie przy samej łodydze ze względu na system korzenny. Rób to delikatnie. Najlepiej gdybys zaostrzył w stozek i dopiero wbijał. Nie uszkodzisz tym sposobem dużej ilości korzeni, bo pod stożkiem będą się rozchodzić delikatnie na boki. Przywiązując do badyla nie przywiązuj z całej siły. Delikatnie, żebyś mógł jeszcze palca wsadzić pomiędzy łodygę a badyla. W razie pytań- pisz śmiało ;)
    Powodzenia

19. Dziękuję za radę i za to że poświęciłeś dla mnie czas by ratować moją panienkę :D wstawiłem ją na okno podlałem z lekka wodą i dziś rano patrzę, liście się podnoszą do góry, w końcu ożyła :DD dzięki wielkie za pomoc! Miłego Dnia!

20. W razie jakiś dodatkowych problemów śmiało możesz pisać. Kolejny raz podlej małą w niedzielę. I pamiętaj, że podlewamy bardzo wcześnie rano (4:00-5:00) bądź późnym wieczorem (22:00-23:00), żeby uniknąć słońca bo rośliny są wtedy bardziej podatne na spalenie.
    Teraz będzie się podnosić, bo system korzenny ,,wziął oddech pełną piersią" - korzenie dostały tlenu, dlatego uważaj na wodę. Dodatkowo jeżeli mała w ciągu dnia będzie miała lekko opadnięte wiatraki (największe liście boczne) to bez obaw, za dnia jest to początkami normalne, bo roślina broni się w ten sposób przed przegrzaniem, a wiatraki pochłaniają wszystko. Na wieczór wszystko powinno wracać do normy. - Moja rada - nie stawiaj jej na metalowym parapecie, bo wtedy podgrzewa się od góry i od dołu - zaczyna się gotować. I najlepiej w miejscu, gdzie chociaż od czasu do czasu wieje wiatr - to dodatkowo ochładza roślinę i w naturalny sposób stymuluje jej temperaturę.
    Powodzenia :)

21. i jak? żyje? odbiła?

• Lubie to x 2
  22. Sam jestem ciekaw jak losy małej ;)

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...