1. Czy nowe forum Ci się podoba?

  Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
  Dismiss Notice

Okazjonalne palenie.

Dyskusja w dziale Problemy ze zdrowiem rozpoczęta przez ZielonyHodowca w dniu 07.06.2017

 1. Czy po okazjonalnym paleniu, raz w tygodniu zachodzą jakieś zmiany w mozgu? Mam na mysli palenie przez osoby ponizej 18 roku życia.
   
 2. mlynu345

  mlynu345 Autorytet

  szczerze powiedziawszy to raczej nie jest okazjonalne palenie raz w tygodniu, wydaję mi się natomiast że jakieś zmiany w mózgu zachodzą na pewno, ale czy są one szkodliwe to w to wątpie
   
 3. Finn Bear

  Finn Bear Inspiracja

  Pewnie że zachodzą... Okazjonalnie to raz miesiącu a nie w tygodniu... Po dłuższym czasie coś tam się stworzy... Każdy narkotyk po zażyciu coś tam przetrybi. ;)
   
  1 person likes this.
 4. arnik

  arnik Użytkownik

  Pytanie jeszcze w jakim kierunku pójdą te zmiany .Ostatnio czytałem że THC opóźnia postępy Parkinsona i Alzheimera. Ale przed 18 raczej odradzam .
   
 5. onomatopeja

  onomatopeja Użytkownik

  THC czy CBD? bo to mała różnica:)
   
 6. Ja juz nie pale wole alko ładowac maryska mi nie sluzy xD
   
 7. Gandalf.

  Gandalf. Expert

  ale wy co po niektórzy gadacie , jakie zmiany w mózgu hehe jak jaram więcej niż 10lat i żadnych zmian nie zauważam, po co to tu szukać dziury w całym
   
 8. Mroczny

  Mroczny Weteran

  Lekarzem nie jestem nie odpowiem na to pytanie czy zażywanie marichuany wpływa na zmiany w mózgu.Jedno wiem.Długotrwałe palenie zielska wpływa na pamięć krótkotrwałą.Ile to razy człowiek wracał sprawdzić czy zamknął drzwi na klucz:)
   
  1 person likes this.
 9. Sinister

  Sinister Zagubiony

  Tak, wpływa. Szczególnie przed osiągnięciem 21 - 25 roku życia, bo mózg się jeszcze rozwija. Mamy sporo receptorów kannabinoidów, między innymi mtCB1, które znajdują się w hipokampie. Ich aktywacja zakłóca aktywność energetyczną mitochondriów, które mogą mieć wpływ na zdolność uczenia się i zapamiętywania. Pogrubiłem słowo "mogą", ponieważ nauka jeszcze nie jest w stanie jasno określić ich roli w przypadku tzw. wyższych funkcji mózgu. Mimo wszystko, patrząc po sobie, zdecydowanie odradzam Ci palenie w tym wieku. Jeśli musisz, rób to okazjonalnie, czyli nie raz w tygodniu, a raz w miesiącu lub nawet rzadziej ;p Warto zaznaczyć, że negatywny wpływ zioła na pamięć jest tym większy, im więcej i częściej się pali. W przypadku rekreacyjnego palenia raz na parę miesięcy nie powinno Ci się nic stać. Tu masz link do ciekawej pracy naukowej zaakceptowanej w 2016 roku. Całość jest płatna, ale darmowe streszczenie powinno Ci wystarczyć :)
   
 10. Mr.MJ

  Mr.MJ Autorytet

  Jeśli będziesz się trzymać swoich postanowień a Mj Ci ,,służy" (nie ładujesz się w bad tripy, możesz normalnie funkcjonować) to większej krzywdy MJ Ci nie wyrządzi, ale każdy organizm jest inny. Najbardziej martwił bym się jeśli ktoś z rodziny miałby stwierdzoną chorobe psychiczną, wtedy trzeba uważać a najlepiej całkiem przestać jarać. Mimo wszystko nie martwił bym się nadto ;))