1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Oddanie telefonu przez policję

Dyskusja w dziale Prawo narkotykowe w Polsce rozpoczęta przez Diwlak1999 w dniu 03.08.2018

1. Witam, na początku lipca mój piętnastoletni kuzyn został zatrzymany za uprawę czterech krzaków marihuany i policja kryminalna jako dowód w sprawie zabrała mu telefon na którym były zdjęcia i wiadomości, które mogą dać jakiś trop władzą do rozbicia większej grupy, ale chodzi o to, że po miesiącu od zatrzymania nie było żadnego jeszcze pisma a wczoraj dwóch panów którzy zatrzymali kuzyna przyjechali i oddali telefon i pytali też o niektóre zdjęcia np (upraw z fotorelacji z forum) z przekonaniem, że to jakiegoś znajomego kuzyna, postraszyli i oddali telefon rodzicom, dlatego mam pytanie odnośnie tej sytuacji czy to normalne bo czytałem o tym trochę i na taki telefon można czekać aż do sprawy z tego co wyczytałem. Chodzi o to czy może w tym telefonie być jakiś podsłuch, podgląd do facebooka czy innych aplikacji dodam, że odrazu po zatrzymaniu kuzyn pozmieniał wszystkie hasła i wylogował się z telefonu z wszystkich aplikacji. Nie znaleźli u niego żadnego szuszu, bletek itp jednak przyznał się, że palił bo nie był przygotowany na takie coś zrobili mu test na mocz(wyszedł pozytywnie), nikogo nie wsypał więc może to jakiś haczyk z ich strony z tym telefonem? Bardzo bym prosił o odpowiedź bo zastanawiamy się czy warto w ogóle korzystać z tego telefonu. (IPhone 6s)

2. GoHan

GoHan Moderator Moderator

tak . mogli zainstalować aplikacje szpiegującą , 5 min roboty albo i mniej , tel wzieli bo dowody foty pokopiowali sprawdzili czy nie jest kradziony , domyslać to sie można a i tak tam zrobią swoje co se umysleli , ja bym nie ryzykował , tel sprzedać ...

3. 2515

2515 Forumowy guru

Aplikacji można się pozbyć w prosty sposób, wystarczy zrobić całkowity format telefonu (pamięci wewnetrznej, zewnetrznej, cache ...) i zainstalować potem nowego OS'a.
    Jeśli podejrzewają jeszcze o współpracę z większą grupą przestępczą to prawdopodobnie telefon jest na podsłuchu ,może cos mu wbudowali i może być śledzony jeszcze przez IMEI.
    Wątpię w to aby była jakaś aplikacja doistalowana (malware), bo to rozwiązanie dobre jest dla amatorów, jeśli masz do czynienia z bardziej profesjonalnymi ludźmi.

Last edited: 03.08.2018
  4. marcopolo

marcopolo Moderator Moderator

Tak jak GoHan pisze,telefon do komisu-szkoda ryzykowac.

5. Dzięki wielkie za odpowiedź telefonu oddawać nie będziemy do komisu bo trochę pracował na niego ale tak czy siak nie ma już kontaktu ze złym towarzystwem i nie pali na czas trwania sprawy bardziej chodzi o jego prywatność. Wielkie dzięki

6. ZIELONA

ZIELONA Administrator Administrator

Nie rozumiem na jakiej podstawie zabrali telefon ?
    jako dowód w sprawie czy na poczet przyszłej kary ?
    Co do podsłuchów to ( moim zdaniem ) gra nie warta świeczki , inwigilacja kosztuje mase kasy plus sztab ludzi , na kilka krzaków ? To Polska :)

Diwlak1999 likes this.
  7. Szczerze mówiąc nie znam się bardzo, ale na telefonie miał zdjęcia z uprawy(Tak wiem trzeba być idiotą żeby takie coś mieć) a po za tym jak wspominałem wyżej przyznał im się w domu, że palił dzień wcześniej bo przy przeszukaniu wiedział, że mu pokaże na teście pozytywnie i zamiast o krzaki to go męczyli od kogo to miał itp. A telefon wzieli jako dowód

8. 2515

2515 Forumowy guru

Jeśli to było rzeczywiście tylko kilka krzaków, to wątpię aby coś wgrywali na twój telefon. Przejrzeli, nic więcej nie znaleźli i oddali, ale zrób tak jak pisałem dla pewności.

9. Dzięki wam wszystkim za odpowiedzi ;d Teraz żeby zapalić to sobie poczeka do osiemnastki spokojnie lecz za głupotę się płaci niestety
    Pozdrawiam

nasiona marihuany, nasiona konopi