1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

Od 31 października sprzedaż medycznej marihuany

Dyskusja w dziale Medyczna Marihuana Aktualności rozpoczęta przez ZIELONA w dniu 31.10.2017

1. ZIELONA

ZIELONA Administrator Administrator

Co musimy wiedzieć o leczniczej marihuanie? Przede wszystkim, że będzie dostępna w aptekach dopiero w przyszłym roku. Leki nie będą refundowane,
    a gram będzie kosztował tyle, ile u dilera. Pozbądźcie się złudzeń, że przypisze go lekarz rodzinny na pierwsze lepsze zapalenie krtani czy katar.

Od 31 października sprzedaż medycznej marihuany będzie legalna, co oznacza, że lekarz każdej specjalizacji będzie mógł przepisać swojemu pacjentowi konopny preparat.

Na temat zmiany przepisów narosło jednak wiele mitów. O garść wyjaśnień zapytaliśmy mgra farm. Łukasza Waligórskiego, redaktora naczelnego serwisu MGR.FARM-JestemFarmaceutą i członka Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Paweł Korzeniowski: Co w kontekście medycznej marihuany realnie zmieni się 31 października?

Mgr farm. Łukasz Waligórski: Wiele i niewiele. Kluczowa jest oczywiście zmiana przepisów, która sprawia, że lekarz będzie mógł legalnie przypisać potrzebującemu pacjentowi lek recepturowy oparty na medycznej marihuanie. Od teraz pacjent nie będzie w świetle prawa taktowany jak przestępca. Problem polega na tym, że nikt w Polsce nie dysponuje surowcami do wykonania takich preparatów. I prędko się to nie zmieni – ze stuprocentową pewnością mogę powiedzieć, że w 2017 roku żadna apteka nie będzie miała na swoich półkach surowców z medycznej marihuany do wykonywania leków recepturowych. Żaden hodowca medycznych konopi nie złożył jeszcze dokumentów o wprowadzenie swojego surowca na polski rynek. Gdy to zrobi, Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych ma na to 270 dni. Tak więc mamy jeszcze sporo czasu.

Całość -

https://noizz.pl/zdrowie/mgr-farm-l-waligorski-co-musimy-wiedziec-o-medycznej-marihuanie/qvh4c2c

2 people like this.
  2. pikar

pikar Banned

A czy lekarz psychiatra będzie mógł przepisać na jakieś tam zaburzenia psychiczne? Pytam bo mam brata który jest upośledzony, i ma na to papiery.
    I czy osoby które będą tego potrzebowały będą mogły uprawiać? (oczywiście na swoje medyczne potrzeby)???

1 person likes this.
  3. mattiv

mattiv Expert

zapomnij o uprawie, a o brata, pytaj lekarzy

1 person likes this.
  4. Uagder

Uagder Wiedza nadprzyrodzona

Dokładnie, jeszcze dużo czasu minie żeby "Kowalski" mógł sobie uprawiać w domu.

1 person likes this.
  5. pikar

pikar Banned

Czyli co? Będzie można tylko kupić w aptece?

6. mattiv

mattiv Expert

i to też nie do końca

7. pikar

pikar Banned

Czyli co? Będzie można tylko kupić w aptece?

8. Topowy Janusz

Topowy Janusz Autorytet

Czyli tak naprawdę to nie do końca jest to legalizacja ponieważ typowa legalizacja jest taka ze jest powszechnie dostępny dany produkt...Szkoda

9. ZjaranyRasta

ZjaranyRasta Wiedza nadprzyrodzona

Jaki gram kurwa? Będę dostęp preparaty wytwarzane z MJ preparaty bd robił aptekarz a o suszu zapomnijcie

10. Crune

Crune Stary wyjadacz

Po co w Polsce otwierać uprawy, jak można obcym dać zarobić ;d. Dla mnie zerowy postęp, pacjenci zapewno będą zawaleni takimi pojebanymi procedurami przed uzyskaniem preparatu, że oczywiście każdemu będzie się bardziej opłacało kupić nasiona. I mam nadzieje, że tak ludzie będą robili.

1 person likes this.
  11. Ryjek

Ryjek Weteran

więcej negatywnej propagandy w telewizji żeby ludzi odwieść od myślenia w strone legalizacji, niż postepu..
    kilka tygodni temu byłem odwiedzić rodziców. Siedzimy, gadamy, a tam w TV leci jakiś program z typu tych kurwa "trudne sprawy" czy coś takiego..
    Gość biegnie korytarzem po szpitalu, dobiega do lekarza i pyta roztrzęsiony:
    - doktorze! dostałem wiadomość przez telefon że siostra czymś sie zatruła! czy ona to przeżyje!?
    - spokojnie, na szczęście w skutek profesjonalnego i co najważniejsze, błyskawicznego działania zespołu medycznego karetki (kolejna propaganda, każdy wie jak z tym wszytskim u nas jest..)
    udało się wyprowadzić ją ze stanu krytycznego, do obecnie stabilnego nie zagrażającego życiu.

Gość zaczął obcałowywać doktora po rękach. Zza winkla wysuwa się niepewnie postać, której twarz spowita jest głębokim poczuciem winy.
    - Marcin!? - krzyczy do niego odrywając usta od zmarszczonej, przekiepconej ręki lekarza, którego twarz zdradza iż ma ma problemy z alkoholem - Co ty tutaj robisz!?
    - Konrad ja.. To moja wina.. - niepewnie wysuwa się zza rogu i sunie klatą po ścianie jak płaz.
    Następuje 20 minutowa przerwa na reklamę. Paradoksalnie rodzice pytają mnie o uprawę.
    Mówię, że daje mi to uspokojenie i miło popielęgnować sobie z wieczora taki domowy ogródek późną jesienią po robocie..
    Zgłębiają temat. Pytają o co chodzi z tym, że jakiś czas temu przez tydzień w TVP wielkimi czerwonymi literami, widniał napis na dolnym pasku
    "14 latka walczy o życie po zapaleniu marihuany" by finalnie zmienić się w "14 latka nie żyje".
    Wytłumaczyłem o co chodzi. Rodzice się uspokoili. Nastała chwila milczenia, każdy miesza se swoją herbate, gdy nagle kończy się reklama i z impetem w oprawie kryminalnych dźwięków
    brat poszkodowanej rzuca o ścianę Marcinem przyciskając go do niej i krzyczy:
    - Co!? Podałeś jej Marihuane?!

Na twarz rodziców błyskawicznie powraca niespokojny wyraz.
    Są to osoby starej daty, ale inteligentne.. Pomyślcie jaki wpływ musi mieć to na przeciętnych ludzi, którzy jak wiemy intelektem i zdolnością posługiwania się własnym myśleniem nie grzeszą..
    Mały przykład jak byłem rok temu na pewnym weselu. Któryś z młodych zażartował coś, że jakby wszyscy weselnicy byli ujarani w tej danej sytuacji to by była gruba beka. Większość sie śmieje, podzielając jego zdanie. Na co mimicznie oburzony, najebany teść panny młodej wzniosłym tonem mówi:
    - Marihuana?! Heroina?! Ja nie chce mieć z tym nic wspólnego.. niewiem nawet czy to sie do żyły wstrzykuje czy co z tym robi.. W każdym bądź razie każdego kto ma takie pomysły należało by zamknąć na jakiś czas do kryminału, by wybić mu ten głupi pomysł z głowy :gniew:

I co ja jako konopny Ryjek sądzę na temat legalizacji w tym kraju.
    Nasuwa mi się na głowe, że chyba póki moje pokokolenie nie stanie się starymi dziadami, a tamte odejdą to nic się nie zmieni..
    A kolejna kwestia, że co z tego że większość mojego pokolenia i młodsze będzie na tak, skoro zapewne potomkowie elit politycznych będą na nie.
    Być może nie koniecznie z przyczyn ideologicznych, a finansowych.

11 people like this.
  12. PanBadura

PanBadura Weteran

Według ntv co z tego że jest legalizacja jak w aptekach tego nie ma, i raczej nie będzie dopóki polska nie będzie miała własnych plantacji.

13. Evidox

Evidox Wiedza nadprzyrodzona

Hehe to ładny przypał opowiadasz rodzica o MJ a tu taki hejt w TV na nią leci, ja tez z moimi rozmawiam o Marihuanie i nawet już są za legalizacja (co nie było łatwe). Pamiętajmy że jutro Małpy z GMF występuja u Elżbieta Jaworowicz w programie sprawa dla reportera, pamiętajmy zatem że starsi ludzie ją kochają bo przedstawia prawdziwe wydarzenia ( i kurwa leży na tym krześle zawsze mam z tego bekę) wiec ustawcie jutro radio odbiorniki rodzica i może w końcu dowiedzą się coś pożytecznego o MJ nie tylko z waszych ust. Mam nadzieje że Małpy nie narobią mi wstydu jak jutro to będę oglądał z familią.

14. Ferdek

Ferdek Dyskutant

To samo myśle ! ! !

15. ProrokX485X

ProrokX485X Weteran

Leżę ujarany i tak sobie to czytam i czytam i powiem ci że zajebiście to napisałeś haha jak bym książkę czytał

1 person likes this.
  16. Imlerith

Imlerith Geniusz

Dokładnie, zajebiscie się czytało ;d

17. Wielki Zdrowy Topas

Wielki Zdrowy Topas Wiedza nadprzyrodzona

Dlatego ja nie mam TV w domu bo tam 24h na dobę lecą głównie programy ryjące ludziom berety a w 15-20minutowych przerwach reklamy samych leków i tych podstawionych aktorów - lekarzy co je polecają.

Szkoda czasu na telewizję i jeszcze za to płacić plus dodatkowe jakieś podatki,abonamenty wymyślają.

4 people like this.
  18. 2515

2515 Forumowy guru

Od zbyt częstego oglądania TV mózg się lasuje, a ludzie przed televizorami zamieniają się w zombi, którym pokazuję się często nudne seriale, reklamy: leków, banków , piwa ... pokazuję się im co maja kupować jak maja żyć, to na ogół działa. TV, RADIO, INTERNET .... działają podobnie ale, z tą różnicą że w necie możesz dotrzeć do prawdziwych informacji.....

Suchar a na czym oglądasz ?
    Wejdź sobie tutaj DeltaMediaPlayer jak chcesz i zainstaluj, ja korzystam czasem z tego na PC (na androida też jest), ale bardzo rzadko. Darmowe wszytkie kanały: canal+, hbo, przyrodnicze, sportowe.......nie chcę aby to było źle odebrane przez niektórych, każdy chyba wie do czego ma prawo.
    Trzeba tylko zarejestrować się i masz wszytko za darmo przez miesiąc....potem rejestrujesz nowe konto i kolejny darmowy miesiąc próbny masz.

Moim zdaniem tv publiczna powinna byc kodowana i możliwośc mialby ogladania jej ten kto by opłacał abonamnet, bo w tej chwili to kazdy jest zmuszany do tej opłaty ( z wyjatkiem pewnej grupy), nieważne czy chcesz oglądać czy nie....
    Jesli mam płacić za dostęp do TV, to niech sam zadecyduję od jakiego dostawcy chcę pobierać tą usługę.

Last edited: 30.11.2017
  19. Alibaba

Alibaba Forumowy guru

Ja już widzę powoli jak młode pokolenie też ma zrytą banię na temat baki, w dodatku są to ludzie którzy palili, to co ta tv robi ludziom z mózgami to jest straszne..
    Rozpierdalają mi głowę ludzie którzy kopcili, pili, ćpali władka, piguły, mefedrony itp.. ale uwaga! Oni powiedzieli że pierdolą jarać bo mają od tego dziury w mózgu haha nie uwzględniają innych dragów które wyćpali ale pewni są że to od marihuanen.. bez kitu większość ludzi na tym świecie jest po prostu niedojebana.. Wiem co może być tego przyczyną ale to już temat na inny wątek.

1 person likes this.
  20. PanBadura

PanBadura Weteran

Chodzi po prostu o świadomość, świadomość życia, istnienia, bytu. Niektórzy ludzie nigdy do tego nie dochodzą. Polityka, rozrywka jak planszówki czy inne interaktywne zabawy, świadoma żywność, książki, dobry film, to wszystko dla takich ludzi to "dramat, skończeństwo, chałtura". Dla takich ludzi najważniejsze to wrócić z roboty, najebać się, zjeść parówkę z biedronki, znowu się najebać, posiedzieć wieczorem przed serialami i pójść spać. Nie ma co się dziwić w zasadzie tak ich wychowuje ta cała telewizja, żadnych zainteresowań, żadnych perspektyw, żadnych ambicji. O czym rozmawiać z takimi ludźmi? Najlepiej się takich znajomych pozbywać, bo o niczym z nim nie porozmawiasz, w nic nie pograsz, dobrego filmu nie obejrzysz. A jak poczęstujesz go na chacie swoim własnym wyhodowanym to się rzuci i wyjara tyle że popuści zwieracze na fotel i zaśnie. Nie pytajcie skąd takie rzeczy wiem. Jestem na tyle dobrą duszyczką że nie mam serca i czasem po prostu bez interesowanie pomogę takiemu zwykłemu nieświadomemu szaraczkowi bez ambicji. Nie ma sensu takich ludzi uświadamiać, niektórzy po prostu są tak wyniszczeni, wyprani, i działają według stałych prostych schematów. Wiem o takich ludziach bardzo dużo, mógłbym książkę napisać. Jedno tylko radzę, trzymać się z dala, nic do waszego życia taki człowiek nie wniesie a może tylko problemów narobić. Próba uświadamiania kończy się awanturą, wyśmianiem a potem obrażeniem. Szkoda czasu i nerwów na takich ludzi. Przytakiwać jak opowiada bajki i olewać. Pocieszające jest to że coraz więcej ludzi się budzi i są świadomi, całych tych reklam, medycyny akademickiej, używek, żywności. Wymarcie pokoleń, o których wspominacie całkowicie nie załatwi sprawy natomiast może nieco pomóc. W moim pokoleniu jest pełno takich prostych skończeńców, chociaż jak widzę po ludziach urodzonych w latach 95-2000 to to nie idzie wcale w taką kolorową stronę, więc na zmianie pokoleniowej bym tak bardzo też nie polegał. Na legalne rekreacyjne palenie mj za mojego życia raczej się nie nastawiam, tym bardziej że polska jest bardzo katolickim i konserwatywnym krajem. Po prostu to wszystko czas pokaże.

1 person likes this.

nasiona marihuany, nasiona konopi