1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Obcinanie Liści, Kiedy ścinka? Co myślicie?

Dyskusja w dziale Kiedy ścinać rozpoczęta przez fro9 w dniu 19.09.2012

1. fro9

fro9 Kumaty

Siemanko,

Moje pytanie, czy moge poobcinać te wielkie liście, które są na zdjęciach? i czy obcina się je przy łodydze czy same końcówki?
    Rośliny mają 44dni mam tylko maly problem bo wykręcaja sie w nich końcówki liści, może to nawóz?!

Sami ocencie:

Amnezja AF:
    View attachment 2202 View attachment 2203 View attachment 2204

Auto Mazar:
    View attachment 2205

Big Bud AF:
    View attachment 2206

Niestety nie mogłem w jednym poście zamieścić więcej fotek.
    Wszystko to automaty, nie mieszczą mi się juz boxie dlatego poruszam kwestię tych liści.

Pozdro! ;d

2. jimmy

jimmy Kumaty

Dziwne ma kształty, ale może to przez warunki w boksie.
    Co do nawozów nie udzielam się, możesz poszukać sobie tabele braków i tam jest wszystko ładnie pokazane:)
    A żniwa na pewno jeszcze trochę, bo topy brązowych włosków nie mają bodajże wcale.
    Ile dni kwitną?

Ja swoje liście "wiatrakowe" ściąłem przy łodydze około 2 tygodnie przed zakładanymi zbiorami.

Last edited: 19.09.2012
    fro9 likes this.
  3. fro9

fro9 Kumaty

kształty ma dziwne bo LST robiłem żeby się w boxie mieściła i dała więcej palonka, kwitną od 10 dni :)

4. dzonson.

dzonson. Weteran

do scinki jeszcze daleeeeeeko :)

5. ZIELONA

ZIELONA Administrator Administrator

Liście są potrzebne do fotosyntezy - jeśli roślina ich nie potrzebuje sama odrzuca ! Jeśli je obetniesz zestresujesz niepotrzebnie roślinę i bedzie więcej strat ! W dodatku po liściach poznać czego potrzebuje roślina...
    Czy liście dotykają ścianek boxa ? jeśli tak jest to masz odp dlaczego mają dziwny kształt - puki nie dotykają lampy zostaw je w spokoju , Jeśli to przenawożenie efekty sam zobaczysz za kilka dni ;]

6. Matix650

Matix650 Forumowy guru

Nie ma potrzeby obcinać liści.Kiedyś sam obcinałem nawet dużo ;d później doszedłem do wniosku że jednak lepiej zostawić to wszystko w spokoju niech sobie rośnie.

7. fro9

fro9 Kumaty

Zgadza się Zielona, liście dotykają scianek boxa, najgorzej mam przy drzwiach :) ale staram sie to jakoś "upychać" bez zbędnego narażania roślinek. Lampy mam Philipsy Tornado, niespecjalnie sie grzeją a rośliny są w odległości około 15 cm od nich, więc narazie jest ok.

8. ZIELONA

A nie da rady bardziej ich przyciągnąć ku dołowi ? warto trochę pokombinować - wokół donicy poprzywiązywać sznurkiem ;]
    Jeszcze trochę się zmieni położenie liści po LST - pójdą do góry ale nie przejmuj się dziwnym ułozeniem liści to normalne po LST ;]

9. fro9

fro9 Kumaty

Mały Update, Dziwne kwiaty...

Siemano,

Wrzucam kolejna dawkę nowych zdjęć, nie zamieszczam zdjęcia jednej z trzech roślin bo z nia jest ok natomiast te dwie maja dziwne kwiaty, dużo ich ale mizerne, co o tym myślicie? Od czego to i jeśli coś zrobiłem nie tak to co? Zeby nie popełnić błędów przy następnej "superdprodukcji" :)

View attachment 2253 View attachment 2254 View attachment 2255

Proszę o opinie, każda się przyda.

Pozdro! ;d

10. Punky

Punky Weteran

Wszystko ok jest. Rośliny są wyciągnięte i przez to mają mało kwiatów, ale przybędzie ich jeszcze.

fro9 likes this.
  11. ZIELONA

Piękne kwiatuchy , powiększą się i spuchną w miarę kwitnienia ;] wszystko gra !!!

fro9 likes this.
  12. fro9

fro9 Kumaty

Podtrzymujecie mnie na duchu :)) Dziękówka ;d

13. fro9

fro9 Kumaty

maciekprezes likes this.
  14. ZIELONA

Nie chcę ci źle doradzać bo nie widzę ;]
    Dobrze by było żebyś luknął przez szkło powiększające - te kropeczki na liściach to trichomy
    Bezbarwne ( przezroczyste ) - jeszcze niedojrzałe
    Mleczne - lekki high
    60% mlecznych 40% bursztynowych - moim zdaniem najlepsze palenie
    Bursztynowe - mocny High na ciało i głowe ( kanapowiec )

maciekprezes and fro9 like this.

nasiona marihuany, nasiona konopi