Nowy projekt, nowe problemy

Legal 07.12.2017

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Legal

Legal Tuptuś

Siema wszystkim, rozpocząłem nowy projekt czyli nowy box, nowe nawozy i pojawiły się pierwsze problemy w 12 dniu, wie ktoś czego to może być przyczyna.
    Nie wiem dlaczego zdjęcie jest obrócone skoro na kompie jest ok

2. Ryjek

Ryjek Użytkownik

wirus mozajki.
    mam aktualnie dwa około dwu miesiączne planty z tym. Poprostu na niektórych liściach to sie pojawia, ale leci normalnie i to co piszą w necie żeby takiego odrazu wyjebać z boxa, bo pozaraża inne to pierdolenie typu nie rób topingu na automacie.. Nic nie zaraża. Piszą też że takie rośliny dają słaby plon.. Normalny dają.

• Lubie to x 2
  3. Zielonylisc

Zielonylisc Zagubiony

Tez mi sie wydawało ze to ten wirus tylko dziwnie ze na dwoch listkach . Jakie masz warunki w boxie?

• Lubie to x 1
  4. Legal

Legal Tuptuś

Osz kurwa, jeszcze wirus mi się do boxa wpierdolił. Tej nocy temp w nowym boxie skoczyła do 36stopni, ale to tylko na tą noc tak to było 21-27. Myślałem że coś przesadziłem z nawozami a tu takie mecyje.

--- Dodano ---

zaraźliwe to ? tzn zakazi resztę plantów ?

--- Dodano ---

zaraźliwe to ? tzn zakazi resztę plantów ?

5. Zielonylisc

Zielonylisc Zagubiony

Najprawdopodobniej juz pestka była zarażona a wiec roślina ma go w genach, chyba ze tez poprzez kontakt z tytoniem? Hehe palisz? :D staraj sie utrzymywac temp powyżej 23C wirus wtedy sie nie rozwija.

6. Legal

Legal Tuptuś

nauczyłem się palić elektrona, rzuciłem go to zacząłem palić szlugi, ale bardzo nieopłacalny biznes to szybko z nim skończyłem, tytoń tylko do sortu XD

7. Ryjek

Ryjek Użytkownik

nic Ci sie nie wpiredoliło do boxa hehe taka pestka i w niczym to nie przeszkadza, że ma sobie te plamki

• Lubie to x 1
  8. Legal

Legal Tuptuś

pewny jesteś ? Niby nawozów nie lałem nie wiadomo ile bo wolę je karmić jak o to poproszą niż być nadgorliwym ale maleństwa mają swoje zachcianki, będę obserwował co będzie dalej

--- Dodano ---

pewny jesteś ? Niby nawozów nie lałem nie wiadomo ile bo wolę je karmić jak o to poproszą niż być nadgorliwym ale maleństwa mają swoje zachcianki, będę obserwował co będzie dalej

9. Legal

Legal Tuptuś

Hmmm a więc tak, dopóki roślinki leciały w pierwszym boxie pod ledami z dnia na dzień widać było spore postępy, temp była w granicach 22-28 a wilgotność cały czas na poziomie 75 procent. Odkąd skompletowałem i przeniosłem sadzonki do docelowego boxa juz to tak ładnie nie idzie. Temperatura albo za niska jak otworze okno spadnie poniżej 20 stopni albo za wskoka ok 32 stopni. Wilgotność mimo iż nawilżacz pracuje cały czas nie mogę podnieść wilgoci powyżej 40 procent mimo iż nawilżacz ustawiony jest na najwyższyc obrotach na 75 procent. Może lampa za nisko choć jest ok 50 cm na plantami. Może żle jest ustawiony wentylator. Co myslicie ? A no i dalej uważacie że to ten wirus zaatakował 2 roslinki ?

10. Legal

Legal Tuptuś

Co myślicie ? Pomoże ktoś ?

11. Lubię Matme

Lubię Matme Tuptuś

Jaki box wymiary wentylacja ?

12. Ryjek

Ryjek Użytkownik

przecież nic sie nie dzieje.. leć jak leciałeś i będzie dobrze

13. Legal

Legal Tuptuś

Siema wszystkim, koledzy mam takie pytanie, co sądzicie ? Przełączać już na flo czy jeszcze chwilę poczekać, to jest ich 24 dzień - tych większych, tych mniejszych chyba 20.Jeszcze jest dużo wolnego miejsca w boxie a chciałbym go całego zapełnić tłustymi topami, choć wiem że zanim w pełni zacznie kwitnąć i przestanie rosnąć trochę czasu minie

14. Natasz

Natasz Gość

jeszcze nie przelaczaj

15. Legal

Legal Tuptuś

Dzięki kolego za chęć pomocy, ale wolał bym usłyszeć opinie od bardziej doświadczonego growera. Pozdro

16. Gandalf.

Gandalf. Użytkownik

jeśli chcesz mieć dużo więcej plonu niż przeciętnie to trzymaj jak ci namiot wytrzyma rozmiary
    jesli tez niegoni ciebie czas (ścinka)
    możesz zastanowić się nad techniką scroog jak myślisz? chce ci się w to bawić? Byś miał jednolity dywan albo kontynuować lst i żeby w wolno rosnące pałki szło
    rośliny wyglądają na ładne i zadbane więc ja bym poszedł na żywioł i trzymał 40 dni na vegu jeśli ogarniesz oczywiście to co będzie się działo bo z nich się zrobią monstra jak nic nie popsujesz w trakcie

17. Legal

Legal Tuptuś

Były małe problemy z uprawą a na chwilę obecną krzaczki wyglądają tak.

• Lubie to x 3
  18. Lubię Matme

Lubię Matme Tuptuś

Fajnie wyglądają ale przydałoby się zdjęcie w zwykłym świetle ;]
    Pozdro i z Fartem :szisza:

19. Legal

Legal Tuptuś

Siema
    Mam kolejny problemik z roślinami, na dwóch objawy są poważniejsze.
    Roślinki sobie w spokoju kwitną tylko coś za bardzo żółtawe się zrobiły, domyślacie się czego to może być powód. dodam że ostatnio podlewane Plagron Terra Bloom oraz Overdrive 100% dawki plus do tego jakies witaminki i aminkwasy. Ph regulowane.
    co myślicie może trochę przesadziłem z papu ?

PS. Łodygi coś nie wytrzymują ciężaru topów, chyba trzeba podwiązać albo coś

20. Magson

Magson Kumaty

Przenawożenie, dziwne że tylko na tych dwóch ;]
    Dobrze ci popuchły, zbastuj na wodę i w końcowej fazie daj im jeszcze 120% odżywki i flush.
    Który to dzień?

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...