1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
  Dismiss Notice

Norwegia - Młodzieżówka prawicy chce zalegalizowania wszystkich narkotyków

Dyskusja w dziale Newsy rozpoczęta przez ZIELONA w dniu 07.05.2018

 1. ZIELONA

  ZIELONA Administrator Administrator

  Młodzieżówka prawicy zaskoczyła wielu wyborców.
  Członkowie stowarzyszenia przyznali, że chcą poszerzyć swój programu wyborczy o legalizację wszystkich narkotyków.
  Swoją decyzję przedstawiają jako „zalegalizowanie tego, co i tak jest już wszędzie, dostępne 24 godz. na dobę”. Prawicowcy tłumaczą, że takie rozwiązanie pozwoliłoby na podcięcie skrzydeł dilerom i skończenie z czarnym rynkiem. Przeciwnicy pomysłu nie kryją przerażenia.
  Młodzieżówka prawicy zaskakuje nową propozycją.
  Członkowie stowarzyszenia działającego przy prawicowej partii Høyre chcą, by w programie wyborczym widniał postulat o legalizacji wszystkich narkotyków na terenie Norwegii: od tzw. narkotyków miękkich aż po heroinę.
  Kontrowersyjny pomysł krytykują nawet niektórzy członkowie partii.

  „Są wszędzie, dostępne 24/7”

  Członkowie Młodej Prawicy poinformowali o swoim pomyśle na początku maja. Wypowiadający się w imieniu całego stowarzyszenia Syver Hanken tłumaczy, że propozycja włączenia do programu wyborczego postulatu o legalizacji wszystkich narkotyków pozwoliłaby na walkę z poziemnym światkiem dilerów. Hanken podkreśla, że pomysł zalegalizowania używek nie jest próbą „propagowania uzależnień”. Według młodego polityka, legalizacja to jedyny sposób na podcięcie skrzydeł handlarzom czarnego rynku, a tworzenie z narkotyków tematu tabu to jedynie przymykanie oczu na problem, który jest w Norwegii wszechobecny. – I tak narkotyki są już wszędzie, dostępne 24 godz. na dobę – tłumaczy Haken.

  Przeciwnicy przerażeni

  Pomysł Młodej Prawicy został odebrany jako wyjątkowo kontrowersyjny. Z postulatem Hankena nie zgadzają się nawet niektórzy członkowie stwoarzyszenia. – Takie podjeście może zaszkodzić naszemu ugrupowaniu – obawia się Berntsen Kirksæther z Młodej Prawicy z Trondheim.

  Wielu polityków krytykuje partię za „lekkomyślne podjeście”, którego efektem może być wzrost stosowania używek wśród młodych ludzi. – Zgadzamy się z tym, że kary za łamanie prawa nie rozwiązują obecnego problemu. Ale łatwiejszy dostęp może zadziałać w drugą stronę, zachęcając do narkotyków tych, którzy do tej pory bali się ich próbować – mówią przeciwnicy postulatu.

  Z pomysłem nie zgadza się także obecny Minister Zdrowia Bent Høie. W wypowiedzi dla NRK przyznaje, że „nie jest nawet w stanie rozważyć tej propozycji”.

  https://www.mojanorwegia.pl/aktualn...egalizowania-wszystkich-narkotykow-14411.html
   
  KozaSPolski likes this.

nasiona marihuany, nasiona konopi