Northern Light x Big Bud x1, 3x8w lexman led e27 806 lumenów [0,09m2]

GrowerPC 26.01.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. *NASIONO: Pochodzenie nasiona to: Hiszpania, producent: WORLD OF SEEDS, nasiono posiadam ze strony nasionamarihuany.pl Automat, Fem
    *GROWBOX: PCBox wymiary 17x42x40 box wyłożony kocem ratunkowym
    *OŚWIETLENIE: 3x8w lexman led e27 806 lumenów, razem 2418 Lumenów
    *WENTYLACJA: 2x wiatraczki kopmuterowe 80mm wlot i wylot (na jednej ścianie)
    *ZIEMIA: ZIEMIA UNIWERSALNA DO KWIATÓW
    *DONICA: 1x donica tarasowa dł. 35cm wys 15cm
    *NAWOZY: weg BIOHUMUS uniwersalny forte firmy agrekol, flo SUMIN nawóz krystaliczny 15% azotu całkowitego, 6,3 azotanowego, 3% amonowego, 5,7% amidowego
    *TRENING: Planowany trening LST
    *FILTR WĘGLOWY: Narazie brak
    TEMPERATURA: dzień 23-28C wilgotnosc 30-65%, noc 18-22C wilgotnosc 50-65%
    Jest to moja pierwsza uprawa indoor

Dopiero teraz stwierdziłem , że zrobię fotorelację pomidorek ma już 8 dzień
    3 dni się kiełkował a 5 wychodził z ziemi...

1 zdjęcie: 1 dzień
    2 zdjęcie: 2 dzień
    3 zdjęcie: 4 dzień
    4 zdjęcie: 5 dzień
    5 zdjęcie: 7 dzień
    6 zdjęcie: 8 dzień

Zdjęcia mam zrobione pionowo na kompie, gdy wrzucam tutaj są obrócone obracam je na kompie w prawo, lewo i nic dalej to samo niestety takie zdjęcia wrzucam, ale wina nie leży po mojej stronie...
    /edit: Dobra w końcu udało mi się te zdjęcia obrócić jak powinny być wystarczyło je wrzucić do Gimpa i wyeksportować spowrotem było trochę jeba*** się z tym ale się udało :D
    /edit Jak nie poziomo zdjęcia to w innej kolejności... No ale można się domyśleć która który dzień jak Moderator zaakceptuje (proszę) moja fotorelacje to nie będzie takich problemów z kolejnością :]

• Lubie to x 6
    Last edited: 27.01.2018
  2. Dobrze lecisz! Może mieć trochę zimno w nocy. Z fartem. :drzewo: Jak robisz zdjęcia to kładź obok zapalniczkę żeby było wiadomo jaka duża :D

• Lubie to x 1
  3. Dzień 10
    Dzisiaj pierwszy raz podlałem tym Biohumusem extra forte na 500ml wody dałem 2 nakrętki, i podlałem ok. 300ml.
    WARUNKI W BOXIE: 24 st. oraz 45% wilgotności powietrza.
    Jedynie co mnie martwi to lekko żółte końcówki listków oraz mała plamka na jednym z nich. :[

4. Dzień 10

@double post proszę o usunięcie

[/SIZE]Dzień 10
    Dzisiaj pierwszy raz podlałem tym Biohumusem extra forte na 500ml wody dałem 2 nakrętki, i podlałem ok. 300ml.
    WARUNKI W BOXIE: 24 st. oraz 45% wilgotności powietrza.
    Jedynie co mnie martwi to lekko żółte końcówki listków oraz mała plamka na jednym z nich. :[

5. Liście trochę opadnięte. Żółte mogą być bo złe ph albo przelewasz. Bo niedobór raczej nie.

6. No zobaczymy co z tego wyjdzie moze i ja zrobie pc boxa bo obudowa juz jest :D

7. Dzień 13
    WARUNKI W BOXIE: 22 st. oraz 45% wilgotności powietrza.
    Najstarsze liście są opadnięte i żółtawe jak widać na zdjęciach co robić?!?
    Podlane dzisiaj wodą ok. 200ml

• Lubie to x 2
    Last edited: 31.01.2018
  8. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Sprawdz PH ,wywal ten kermazyt z gory,blokuje dostep powietrza a i plesn moze sie pod nim rozwinac.Jak wyglada sprawa z drenazem tej donicy?
    Jesli masz jakis stymulator wzrostu,mozesz jej zrobic oprysk i dodac do wody ktora podlewasz.
    Problemem moze byc rowniez ziemia,nie wszystkie gatunki ziemi nadaja sie do uprawy MJ.Jedne,/mimo tego ze pisze iz to uniwersalna ziemia/,maja odczyn bardziej ,lub mniej zasadowy.:d

• Lubie to x 4
  9. Testów jeszcze nie mam kupię jutro.
    Doniczka miała 4 główne otwory na spodzie ale powywiercałem jeszcze z 5 mniejszych bezpośrednio pod roślinką.
    Drenaż to chodzi o to co jest np. na spodzie doniczki?
    Na sam spód doniczki dałem keramzyt ok 2 cm potem ziemię i znowu keramzyt, a może to przez brak powietrza bo box jest przykryty kocem i pudłami?

10. Możesz poprowadzić dostęp powietrza rurą kominową. (Przy okazji zamontujesz filtry na niej jeśli nie masz)

11. Siema byłem w sklepach po ten test ph uniwersalny ale w ogrodniczym, chemicznym nie mają byłem w 5 sklepach może bym mógł to zmierzyć jakimiś domowymi sposobami?
    Proszę o szybką odpowiedź!

12. Dzień 16
    WARUNKI W BOXIE: 20 st. oraz 50% wilgotności powietrza.
    Jest co raz gorzej...
    zmierzyłem dzisiaj domowym sposobem ph i wyszło, że posiada odczyn zasadowy.
    Pewna osoba powiedziała mi żebym podlał ją wodą z kwaskiem i sokiem z cytryny.
    Wycisnąłem cytrynę i dodałem malutka szypte kwasku do 250ml wody podlałem po całej szerokości i długości doniczki.
    Zauważyłem, także białe korzonki na ziemi zasypałem je ziemią jeszcze przed podlaniem.
    Proszę o pomoc nie jest dobrze. :[

13. Dzień 16
    WARUNKI W BOXIE: 20 st. oraz 50% wilgotności powietrza.
    Jest co raz gorzej...
    zmierzyłem dzisiaj domowym sposobem ph i wyszło, że posiada odczyn zasadowy.
    Pewna osoba powiedziała mi żebym podlał ją wodą z kwaskiem i sokiem z cytryny.
    Wycisnąłem cytrynę i dodałem malutka szypte kwasku do 250ml wody podlałem po całej szerokości i długości doniczki.
    Zauważyłem, także białe korzonki na ziemi zasypałem je ziemią jeszcze przed podlaniem.
    Proszę o pomoc nie jest dobrze. :[

• Lubie to x 1
  14. Gandalf.

Gandalf. Użytkownik

Kwaskiem i cytryną albo to albo to na 250ml wody? Kozak jesteś jak robisz to na wyczucie, w ten sposób zakończysz ta
    tą uprawę szybciej niż myślisz
    jak w domowy sposób bada się? Nie słyszałem
    do takich zabaw kupujesz elektryczniczny miernik i badasz bezpośrednio ph wody jaką podlewasz
    ona się zaraz zablokuje jak nie ogarniesz jedzenia i realnego dobrego ph wody

• Lubie to x 2
  15. https://forum.nasionakonopi.pl/213,z...najlepszy.html

16. Kitty Forman

Kitty Forman Moderator Staff Member

Teraz jest jakiś kłopot żeby nawet paski do pomiaru ph kupić, zamów z neta, poniedziałek / wtorek dotrą, to jakoś grosze kosztuje z tego co pamiętam, a może Ci plony ocalić.

• Lubie to x 1
  17. Na oko to chłop w szpitalu umarł ;f

Zdecydowanie za duże dawki kwasku , a że jak piszesz masz korzenie widoczne jestem niemal pewna ze masz za kwaśno ( kwaśny odczyn sprzyja korzeniom do max 4,5 ph poniżej jest zabójczy dla korzeni ) , inną sprawa jest że owszem korzeń rośnie w takim kwaśnym medium ale roslina nie przyswoi żadnych składników NPK , stąd problemy i wygląd j.w .

Nie obnizaj ph na oko , podlej ODSTANĄ KRANÓWKĄ , powinna podnieść ph , ziemie masz jaką ? nawozy ?

• Lubie to x 1
  18. weg BIOHUMUS uniwersalny forte firmy agrekol, flo SUMIN nawóz krystaliczny 15% azotu całkowitego, 6,3 azotanowego, 3% amonowego, 5,7% amidowego

Ziemia uniwersalna niestety nie znam dokładnie firmy...
    Jak juz podlałem ta woda z cytryna i kwasem to już nie mogę dolać dzisiaj ta kranówą?

19. Siema!
    Dzień 18
    WARUNKI W BOXIE: 19 st. oraz 45% wilgotności powietrza.
    Podlałem dzisiaj wodą zmieszaną z Biuomusem extra forte.
    Nie jestem pewny ale chyba się polepszyło?
    W końcu kupiłem miernik ph zdjęcie niżej.
    Pomidorek już od niedawna ma ładny zapaszek oraz na zdjęciu widać na listku białe włoski chyba jeszcze nie kwitnie?
    Ps. Profesjonalne wycinanie palców :D
    :>

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...