Northern Light Auto

MiniBox 15.10.2020

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Mr.Kloda

Mr.Kloda Błyskotlwy

Jakie swiatlo na flo planujesz ?

2. Możesz bardziej rozwinąć tą myśl ?

3. Mr.Kloda

Mr.Kloda Błyskotlwy

Czy pod ta sama lampa beda kwitly czy bedziesz mial cos z inna barwa ?

4. Nie mam możliwości zmienić lampy na chwilę obecną.
    Będzie musiała się męczyć :(

5. Amsterdamczyk85

Amsterdamczyk85 Tuptuś

Szkoda bo ładnie wyrósł i przy dobrej barwie i mocy mógłby być fajny plon. Ale powodzenia i zobaczymy co wyjdzie :)

6. Amsterdamczyk85

Amsterdamczyk85 Tuptuś

Choć sorry jak na krzaczka jednego 60wat to uważam że nie jest źle... I barwa też dobra więc do przodu. Problemu z temperatura nie masz? Jak przejdą indukcję to Ci wyjdą wentylacja. Pomyśl te wszystkie łodygi sciognac do poziomu, jakoś naginajac.... Zamiast 10 odrostów będziesz miał więcej, choć krótszych ale nie wybija Ci tak w górę.

7. Dzięki za wsparcie :)
    Małymi kroczkami do przodu.
    Każda kolejna będzie lepsza.
    Zauważyłem problem z liśćmi - młode przyrosty stają się od środka tracić barwę zieloną . Wskazuje to na niedobór Żelaza (Fe) .
    Ph jest odpowiednie 6,6.
    Zalecane jest sprawdzić nadmiar Cynku i Manganu, Lub korzenie mają za niską temperaturę.
    Mam wlot powietrza pasywnego od spodu szafki i przesadziłem ją do materiałowej donicy .
    Jak zweryfikować ten problem ? Może faktycznie korzenie mają za zimno ?
    Temperatura w dolnej części szafki wynosi obecnie 23* C

8. Mr.Kloda

Mr.Kloda Błyskotlwy

nie pitol mi tutaj tylko zasuwaj do sklepu i dodaj chodzby cfl jakis z 500 W(equwalent jak zpascilem spelling to sorry :P) co ma zoltawa barwe swiatla ....

co do zarcia .... upewnij sie ze ziemia nie siadla Ci tam i ze korzonki nie gnija to raz
    jesli sa ok dodaj jakis CalMag( ebay amazon) i polecam dodac jeszcze cos typu fish fertilizer)

temp jest ok .

9. Growbox: 1x Szafka zrobiona samemu, wymiary wewnątrz 390mm x 420mm x 580mm (szerokość x głębokość x wysokość), wyłożona mylarem. [0.09m2]

Jak mam tu cokolwiek wcisnąć, nie da się na siłę i jestem tego świadom. przy następnej uprawię wprowadzę zmiany:) Co by wam się hejt przeniósł na inna jednostkę ludzką :P

Co to jedzenia to zastosuje Cal-Mag od biobizz i mam jeszcze Fish-Mix
    Stosować zalecenia z tabeli czy zmniejszyć porcję o połowę ?
    Korzenie są ok. Aż wychodzą przez donicę materiałową.

Last edited: 30.10.2020
  10. zdjęcia liści do porównania, partia dolna z górną
    Jeden dolny liść zaczyna żółknąć .

IMG_20201030_114236.jpg

IMG_20201030_114317.jpg

IMG_20201030_114358.jpg

IMG_20201030_114331.jpg

IMG_20201030_114806.jpg

11. A może zjadła cały azot i zaczyna zjadać liście ? od początku nie dostała żadnych nawozów, sama woda.

12. Mr.Kloda

Mr.Kloda Błyskotlwy

NIe ptzejmuj sie listkiem u dolu roslina moze odrzucac go poprostu bo jest bez wartosci dla niej .
    Super ze korzonki sa piekniutkie i bielutkie .
    Karm je nie boj sie lac bo masz zdrowa rosline da sobie rade nawet jak dasz troche zaduzo aczkolwiek nie polecam eksperymentowania z nadmiarem :P JA wczoraj przylalem swojim kobiecinom 3x dawke zalecana :P ale u mnie jeszcze injaczej jest bo deep water .

13. Dzięki za odpowiedz :)

14. Amsterdamczyk85

Amsterdamczyk85 Tuptuś

Sam calmag i ten Fish to mało... Kup jakieś bio pk i booster, lub chociaż jakiś dobry nawóz bio do uprawy pomidorów bo to bogate w fosfor i potas i coś azotu plus Twój calmag wystarczy. Calmag to do dwóch razy w trakcie kwitnienia Ci starczy, z tym nieprzesadzaj

15. Mr.Kloda

Mr.Kloda Błyskotlwy

lol . Jak nie wiesz o czym piszesz to poprostu nie pisz .... lub wygugluj chodzby czym jest fish fertilizer ....
    nie atakuje Cie tutaj czy cos poprostu nie wprowadzaj ludzi w blad .

Last edited: 30.10.2020
  16. Od początku , od początku.
    Ja wiem jak mam stosować nawozy bo to nie jest moja pierwsza uprawa, chodzi mi o to co zrobić i jak zapobiegać z problemami które zauważyłem dość wcześnie i chcę zapobiec postępowi deficytów. Wydaje mi się ze ziemia którą zastosowałem dużo mówi sama za siebie i jeżeli dodam składniki które poprawią warunki glebowe dla lepszego rozwoju mikroorganizmów w glebie osiągnę poprawę :)

Ps. od samego początku w ziemi znajduje się 10 dżdżownic :)

• Lubie to x 1
  17. Mr.Kloda

Mr.Kloda Błyskotlwy

dżdżownice bardzo dobre do spulchniania gleby :-)

18. Zastanawiam się czy nie stworzyć własnej gleby do upraw Organic .
    Chodzi o tworzenie gleby i życie w niej o której mowa w permakulturze.
    Chcę wprowadzić nawożenie po przez herbatki kompostowe pochodzenia odroślinnego :)

Organic Vege Canabis :) Może ktoś takiej opcji próbował i podzieli się swoimi spostrzeżeniami ??

:spz:

19. Amsterdamczyk85

Amsterdamczyk85 Tuptuś

Zwracam honor, Nie doczytałem i myślałem że o zwykłego Fish mixa chodzi:)

• Kocham to ! x 1
  20. Zdjęcia roślinki Northern Light automatic

- Dzień 41 -

Światło - 20/4
    Wilgotność - 52%
    Temperatura - 27.5*C
    Donica - 10 L - Przesadziłem do większej

Roslinka ewidentnie ma jakieś braki w składnikach, wydaje mi się ze to jest fosfor lub potas.
    Nie spodziewałem się że będzie tak mega rosła i muszę zrobić na dniach bardziej adekwatniejszy box dla upraw :)
    60 x 60 x 110 cm

IMG_20201108_201053.jpg

IMG_20201108_201042.jpg

IMG_20201108_201140.jpg

IMG_20201108_201028.jpg

IMG_20201108_201118.jpg

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...