Northern Light Auto

MiniBox 15.10.2020

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Nasionko: 1x Northern Light Auto => THC-THC COM
    Growbox: 1x Szafka zrobiona samemu, wymiary wewnątrz 390mm x 420mm x 580mm (szerokość x głębokość x wysokość), wyłożona mylarem. [0.09m2]
    Oświetlenie: 2x żarówka LED GROW LIGHT do uprawy roślin 3500K, Moc 150W (Pobór energii razem 60W ) koszt - 60 zł na dwa miesiące

Wentylacja: Wentylator SILENTIUM PC Mistral 1700 RPM (2x wyciągający Fi 92 i mieszający Fi 140)
    Ziemia: Ziemia Plagron Batmix
    Donice: Doniczka 5,7 L
    Trening
    : LST + TOPPING
    Filtr węglowy: domowej roboty z węglem aktywnym
    Fotoperoid: 20/4

Zdjęcia roślinki Northern Light Auto od THC-THC COM

- Dzień 18 -

Światło - 20/4
    Wilgotność - 70%
    Temperatura - 28.5*C
    Doniczka - 5,7 L

2. Mr.Kloda

Mr.Kloda Błyskotlwy

ni ma zdjec . cos upload chyba Ci nie robi

3. Witam. Mam problem z wrzucaniem postów, coś serwer szwankuje :(

IMG_20201015_212124.jpg

IMG_20201015_212054.jpg

IMG_20201015_212046.jpg

IMG_20201015_212115.jpg

IMG_20201015_212102.jpg

4. 58cm ....kurde mini boksik z przyjemnością zerknę .Zapowiada się super. Będę zerkał, Ale fajnie powiązana .Powodzenia :).

5. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Bedziesz sie musial nagimnastykowac aby ja ladnie trzymac przy glebie-powodzonka:)

• Lubie to x 1
  6. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

fajny boksik ''zrób to sam'' ...ciekawe jak na tym batmixie będzie rosnąć...uważaj z nawożeniem bo to mocna gleba...trening też ciekawy ale moim zdaniem trochę zjebany...roślina i tak wie że głowny szczyt najwyżej i w niego będzie szła a boxik niski i chyba nie jest to pożądane

7. Co do nawozów to będę starał się bez, Jak bedzie w fazie Flo to chcę ją przesadzić do nieco większej donicy i zastosować mix glebowy zaczerpnięty z permakultury. Nie boje sie o szczyt ponieważ już zrobiłem tooping . Co będzie to będzie, trzymajmy kciuki i nie ograniczajmy naszej wyobraźni do uprawiania konopi :)

8. Moja odpowiedz na trening jest bardzo prosta i uzasadniona, zależy mi na równym dostarczeniu światła w dolnej partii i ograniczeniu wzrostu górnej, Trening stosowany jest co drugi dzień :)

9. Zdjęcia roślinki Northern Light Auto od THC-THC COM

- Dzień 23 -

Światło - 20/4
    Wilgotność - 72%
    Temperatura - 29.5*C
    Doniczka - 5,7 L

Roślinka pije dwa litry wody co trzy dni. Ph 6.2

IMG_20201018_172212.jpg

IMG_20201018_172217.jpg

IMG_20201018_172223.jpg

IMG_20201018_172207.jpg

IMG_20201018_172234.jpg

10. Amsterdamczyk85

Amsterdamczyk85 Tuptuś

Tam w butelce zapewne masz drożdże do co2... Przy jednej roślinie to zbytnio niepotrzebne, ale to oczywiście na plusik. Jedyna taka uwaga to butelka gdzie e jest zacier nie może być przezroczysta... Najlepiej weź jakąś czarna izolacja lub ciemna ja oklej by światło nie dochodziło bo drożdże się psują i jest dużo mniej wydajne. A projekcik fajny, będę zagladal

• Lubie to x 1
  11. Ciekawa rada. Na pewno skorzystam :) :wodna: buch dla Ciebie za podpowiedz !

12. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

moim zdaniem bez sensu ten trening...lst polega na tym że wszytskie szczyty są na jednej wysokości...ta roślina za chwilę będzie indukować...z dolnych odgałęzień zrobią się przykre chudziutkie wyciągnięte patyczaki których zbyt mała grubość nie pozwoli transportować żarcia w odpowiedniej ilości...a to wszystko dlatego że roślina wie że musi rozwijać główną łodygę bo główny szczyt jest najwyżej a reszta będzie tylko niewielkim dodatkiem do szczytu głównego...to znaczy dwóch szczytów po topingu...niewielka różnica...to nie jest lst i to nie zwiększy plonu...masz ostatnią chwilę żeby coś z tym zrobić...już jest prawie za późno ale trochę jeszcze można sytuację uratować kładąc całą roślinę czym prędzej

• Lubie to x 1
  13. Amsterdamczyk85

Amsterdamczyk85 Tuptuś

Zgadzam się z Kondorem... Weź ją połóż dobrze przypnij każdy odrost i tyle... Zaczną indukcję na równo. Ewentualnie będziesz ściągał w dół to co zbyt wysoko

• Lubie to x 1
  14. Jak będzie za wysoka to zrobię super croping. Mi nie zależy żeby było dużo . Masz racje w Tym co piszesz, ale ja jetem niewierny Tomasz i muszę zrobić po swojemu. Nie chcę się dostosowywać do zasad i czyiś schematów . Dążę do tego co by znaleźć swój system, sposób. A może się uda trafić na coś nowego ? Czas pokaże. Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za podzielenie się za wszystkimi Twoją wiedzą green kondor402 :)

15. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

hehe spoko szanuję to...wiedza zdobyta samodzielnie zawsze najlepsza...najwyżej kolejnego pomidorka zrobisz typowo z klasycznym lst i będziesz wiedział co Ci się bardziej opłaca...wszystkiego trzeba spróbować żeby samemu się przekonać...z fartem

16. Dzięki bardzo :)
    Będę was informował co jakiś czas o postępach. Trzymajmy kciuki i nie ograniczajmy się w naszych uprawach :)

:spz:

17. Jak upierdzieli szczyt jak powiedział to siła pójdzie na boki i spokojnie boczne gałęzie jeszcze się wzmocnią. Jak wiatrak będzie chodził trochę mocniej niż powinien(a u mnie tak ostatnio jest) to rośliny też z deka hamują wzrost żeby panujący w górach halny :) wytrzymać i przyjemnie tyją gałęzie, Będzie git!!! Boczne się wzmocnią .Czekam na dalsze foty

• Lubie to x 1
  18. Zauważyłem też różnicę wzrostu konopi na ograniczenie wody. Jeżeli często przesuszałem roślinę to ograniczyła swój wzrost. Teraz leje dwa litry wody i staram się co by wilgotność gleby nie spadła po niżej 50 % :) ( wilgotność gleby sprawdzam higrometrem który jest położony bezpośrednio na niej )

• Lubie to x 1
  19. Mr.Kloda

Mr.Kloda Błyskotlwy

LEcisz dalej wyglada super !

• Lubie to x 1
  20. Zdjęcia roślinki Northern Light automatic

- Dzień 31 -

Światło - 20/4
    Wilgotność - 58%
    Temperatura - 27.5*C
    Donica - 10 L - Przesadziłem do większej

IMG_20201028_182004.jpg