No Name - CFL 150W - Hydro shot 40 [0.16m2]

Dzordz 22.03.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Dzordz

Dzordz Tuptuś

Witam serdecznie, chciałbym wam pokazać moja pierwsza uprawę. Dzisiaj dopiero wjechał box, więc dzisiaj publikuje. Niestety niasono nie wiadomego pochodzenia więc będzie niespodzianka. Kiełkowanie poszło mega szybko, 8h w wodzie po czym opadło na dno, i 12h na waciku. Ziemia zwykła 5,5-6,5ph z dodatkiem perlitu. Osprzęt:
    -cfl 150w dual
    -wentylator 100m3/h
    -filtr węglowy 75-100m3/h firmy can
    -nawilzacz powietrza 20ml/h (chyba nie da rady :/)
    -grow box hydro shot 40
    -wentylator mieszający (jakiś mały z pc xd)
    Przechodząc do sedna . Roślinka ma 13dzien. Została delikatnie polozna. Zakupiłem nawóz organiczny na weg , biogrow, firmy biobizz. Podałem 100ml roztworu 2ml/1l, czekam na reakcję :p wszelką konstruktywna krytyka mile widziana, jestem totalnym laikiem, wiem tyle co przeczytałem:)pozdro
    View attachment 169513
    View attachment 169514
    View attachment 169515
    View attachment 169516
    View attachment 169517

2. Dzordz

Dzordz Tuptuś

Help. Strasznie niska wilgotność 25%. Co mogę zrobić? Mam powwkladne mokre ręczniczki, nawilżacz jest ale bardzo słaby . Jakieś porady ?

3. Heniekzbagien

Heniekzbagien Użytkownik

Nie za mała ta doniczka? Z LST to bym się wstrzymał jeszcze. Napnij ten sznurek na którym wisi szmata bardziej i rozciągnij ją na całą szerokość ścianki, a koniec szmaty do pojemnika z wodą. Miałem podobny patent u siebie i dodatkowo, co zaglądałem do boxa, to polewałem szmatę od góry, żeby cała powierzchnia była mokra. CFL mi na tyle grzał, że miałem pod 70-80% wilgotności.
    I dawaj jakiś wiatr na roślinę - niech buduje łodygę jak trza!

4. benger

benger Kumaty

Rób opryski wodą
    Z tym Bio grow uwazaj, mówisz ze zwykła ziemia czy super tania i pewnie biedna w npk ale zawsze lepiej mniej dać niż za dużo
    Na flow narazie nic nie masz - a jaki nawóz kupisz, bloom ?
    Mała coś ta doniczka, chyba to nie jest docelowa?
    Może posadź coś z boku jakaś pestkę w drugiej doniczce (sezon feminizowany), myślę że warto mieć jakiegoś pewniaka bo z tego aktualnego może być nic a prąd w dupe pozdro

5. Dzordz

Dzordz Tuptuś

Delikatny update. Na początku przyszłego tygodnia będzie nawilżacz 300ml/h , mam nadzieję że da radę. Pracuje po 12h i zależy mi na tym zeby ta wilgotność w tym czasie tam była. Narazie wygląda tak. View attachment 169577 Koło 45% jak narazie odgialem ja i poczekam parę dni z tym lst. Dzieki za radę . Dam znać za jakiś czas co
    z wilgotnością.

--- Dodano ---

Doniczka tymczasowa myślę że 11l? Ta ma 4. Prąd prądem. A jak się okaże że to.dzoewczynka ? Nie chce upychać tam dwóch i kombinować , wolę mieć jedna a porządna. Ta jest do nauki:) na flow najprawdopodobniej Bloom jak mówisz. W growtent doradzili mi organike. Zobaczymy jaki będzie efekt. Dzięki za radę. Leci blancik

6. Al Bundy

Al Bundy Zagubiony

Jak to "A jak się okaże że to.dzoewczynka ?"??
    To czego Ty się tam spodziewasz, faceta?
    Do LST to się ta maleńka doniczka za bardzo nie nadaje,
    ale w pierwszej kolejnosci zainwestowałbym jednak tych
    kilkadziesiąt zeta w wydajniejszy nawilżacz. Roślinki lubią
    dużą wilgotność na wegu, każdy Ci to powie. Pozdrawiam.

7. Dzordz

Dzordz Tuptuś

8. Al Bundy

Al Bundy Zagubiony

Spokojnie da radę :d

9. Adamus10

Adamus10 Zagubiony

Powodzenia kolego z uprawą, będę zaglądał !!! :D Tez nawilżacz będziesz trzymał w środku boxa ? Ja osobiście poleciłbym Tobie taki nawilżacz ---> https://saturn.pl/agd-male/nawilzacz-metrox-hyb-58, Aktualnie posiadam go, wiesz co jest dobre w takich nawilżaczach, że możesz go spokojnie podłączyć do programatora i będzie śmigał tak jak sobie ustawisz. A prawdopodobnie ten co chcesz kupić ma funkcje ręcznego on/off, czyli pod programator czasowy go nie podłączysz. Jeżeli będziesz go chciał używać przez 24h to ten co wybrałeś będzie git :)

10. Dzordz

Dzordz Tuptuś

Wjechał dzisiaj nawilżacz https://m.ceneo.pl/28328656#tab=spec trochę duży ale prezent, więc darowanemu koniowi nie zagląda się w zeby :D mam mało miejsca bo trzymam boxa w szafie w której są jeszcze jakieś ubrania, ale będę myslal żeby go umiescic przy wlocie pasywnym. Po powrocie do domu wrzucę jakiś update bo trochę tam ogarnąłem ten rozgardiasz . Pozdro :)

11. Dzordz

Dzordz Tuptuś

Update.
    Dzień 16weg.
    View attachment 170219
    View attachment 170220
    View attachment 170221
    View attachment 170222
    View attachment 170223
    Chyba jest opóźniona z powodu słabych warunków na starcie, przez to taka mała. Mam nadzieję że okaże się jednak kobieta i coś z niej bedzie. Wczoraj podlana 300ml czystej wody. Daje biobizz co drugie podlanie. Tak wiem , większa donica koniecznie , we wtorek jadę po takową. Myślicie że 7l styknie? Ta ma około 4. Poczytałem wczoraj trochę o fim, myślicie że początkujący będzie wstanie to ogarnąć ? Za wszelkie rady i konstruktywna krtyte leci buszek. Pozdro

12. Evidox

Evidox Zagubiony

Jako że jesteś początkującym zaczął bym od lst, będzie proste że dla ciebie i nie zesresujesz jej tak . Czym więcej stresu tym gorzej . Jak będzie miała sucho to ja trenuj bo ma odpowiednią ilość pięter . Świecisz jej 18/6 bo nie mogę znaleźć nigdzie infa o tym. Ładnie wygląda, na starcie się ukorzeniają tak że ruszy z kopyta zaraz.

13. Ryjek

Ryjek Użytkownik

nie jest słabo rozwinięta. Jest bardzo zdrowa i ładna :)
    ja mam teraz 18 dniowe niektóre mniejsze..

14. benger

benger Kumaty

Bardzo ładnie leci, oby to damka się trafiła trzymam kciuki :)

15. Dzordz

Dzordz Tuptuś

Lecę klasyka 18/6. Szkoda prądu xd jutro wjedzie donica. Nawiercam i robię patent z śrubkami, zobaczymy jak wyjdzie. Dam foto jak ogarne . Aktualna temperatura 25-28*c dzień 60% RH 20-22 *c noc 80 %(nawilżacz zapierdala jak pojebany :d)Pzdr

--- Dodano ---

Ehh kolejny problem. Strasznie duzawilgtnosc w szafie. Jest odgięta z tyłu płyta pilśniowa ale chyba to za malo
    . Jakieś rady? Pochłaniacz wilgoci? Skarpeta na wyciąg?xd. Wentylator 100m3/h.pzdr

16. Adamus10

Adamus10 Zagubiony

Właśnie miałem ten sam problem z wilgotnością jak nawilżacz chodził 24h, dlatego zakupiłem taki który podłączę pod programator czasowy i chodzi elegancko co kilka godzin. Najlepszym pomysłem chyba będzie zamontowanie jakiegoś wentylatora, choćby nawet wiatraczka komputerowego. Może zmniejsz poziom pracy nawilżacza ? Dawaj znać co tam się dzieje

17. Dzordz

Dzordz Tuptuś

Jego można ustawić na konkretną wilgotność i będzie dociągnął, problem jest taki że higrometr pokazuje mniej niż on odczytuje. Pokazuje 50% a na higrometrze 39%. A w szafie jest 60%. Płyta pilśniowa łapie wodę i czuć won wilgoci. Jedyny efekt dało podniesienie lampy o jakieś 20 cm , przez co traci mery. :/
    Jutro będę kiminil jakaś dziurę w płycie od tylu, meble są na tyle stare ze mogę se na to pozwolić. Mam nadzieję że to załagodzi problem. Lekko uchylona szafa obniża wilgotność o 10% więc myślę że będzie działać. Dam znać co i jak. Pozdro

18. Dzordz

Dzordz Tuptuś

Dzień 19 weg.
    Po dokładnych obliczeniach okazało się ze jest o jeden dzień starsza.
    Dzisiejszy dzień przyniósł delikatne zmiany. Wjechała nowa donica 7,5l mam nadzieję że starczy. Trochę stresu przy przesadzaniu ponieważ gleba luźna i musiałem porozcinac donice z każdej strony żeby jakoś ja wydobyć . To był już czas najwyższy. Ziemia ładnie opleciona korzonkami. Trochę powichrowana, dolne liście oberwały, ale wierzę że to silna pani i da se radę :) na dół i na wierzch poszedł keramzyt, nowa ziemia wzbogacona w większa ilość perlitu. Donica została wyposażona w otworki do lst, które zacznę myślę że za jakieś 2dni żeby trochę odpoczęła i zapoznała się z nowym medium. Nie wygląda rewelacyjnie bo robione nagrzanym nożem. Ważne że działa.
    View attachment 170523
    View attachment 170524
    View attachment 170525
    View attachment 170526
    View attachment 170527
    View attachment 170528
    View attachment 170529
    View attachment 170530
    View attachment 170531
    View attachment 170532
    View attachment 170533
    Zapraszam do komentowania :)
    Upalnego dnia. Pozdro

19. Evidox

Evidox Zagubiony

Ten keramzyt tylko góry wywal bo placha lubi się w nim panoszyć. Zdrowo wygląda, pamiętaj że do LST ziemia musi być sucha. Roślina jest wtedy bardziej podatna na zginanie i jest mniejsza szansa że pęknie. :rastaman:

20. Dzordz

Dzordz Tuptuś

Wiem dlatego też odrazu podlałem ja trochę i za jakieś dwa dni zacznę naginać:) niestety więcej niż 40% wilgotności nie dostanie teraz bo inaczej szafa znaczenie gnić . Mam nadzieję że bedzie żyć z tym. Jaka ilością podlewać taka donice 7,5l jak jest sucho?

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...