1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
  Dismiss Notice

Niemcy: Stowarzyszenie policjantów chce całkowitej legalizacji marihuany

Dyskusja w dziale Medyczna Marihuana Aktualności rozpoczęta przez chili w dniu 07.02.2018

 1. chili

  chili Expert

  Stowarzyszenie niemieckich policjantów walczących z przestępczością (BDK) dąży do dekryminalizacji posiadania konopi indyjskich. Jak podaje portal The Local.de, stowarzyszenie chce całkowitego zniesienia zakazu używania tego narkotyku.


  "Prohibicja na konopie indyjskie nie została jeszcze wdrożona w inteligentny i skuteczny sposób" - powiedział André Schulz. Szef BDK uważa, że w historii nie było społeczeństwa, które by nie używało narkotyków, więc ten fakt trzeba zwyczajnie zaakceptować. "Przewiduję, że marihuana w Niemczech długo nie pozostanie zakazana" - dodał Schulz.

  Szef BDK oznajmił w rozmowie z portalem The Local.de, że obecny system prawny piętnuje ludzi i promuje karierę przestępczą. Zamiast koncentrować się głównie na represjach, według Schulza istnieją lepsze możliwości w polityce antynarkotykowej, takie jak uczenie odpowiedzialności, pomoc dla uzależnionych oraz ochrona dzieci i młodzieży przed narkotykami.

  Zielone światło dla używania konopi indyjskich nie miałoby dotyczyć kierowców. Oczywistym jest, że narkotyki i alkohol nie mogą znajdować się we krwi prowadzących pojazdy. Niemieckie sądy do te pory nie doszły do porozumienia co do tego, jaką ilość marihuany można skonsumować, zanim osoba zostanie uznana za niezdolną do kierowania.


  Czytaj więcej na Niemcy: Stowarzyszenie policjantów chce całkowitej legalizacji marihuany - fakty.interia.pl
   
  8 people like this.
 2. Kamko

  Kamko Dyskutant

  Świetna informacja :) może w końcu coś się ruszy i u nas :) w końcu wszystko idzie z zachodu heh
   
 3. NiebieskiFotel

  NiebieskiFotel Błyskotlwy

  Wow. Byłoby niesamowicie gdyby coś w końcu pyknęło w Europie bo już w USA legalizacja posuwa się powoli naprzód.

  Powiedzmy otwarcie - prohibicja na alkohol się nie udała więc na marihuanę też się nie uda.

  Ludzie od zawsze zażywali narkotyki! Pod ich wpływem powstały nawet religie! Narkotyki były nieodłączną częścią rytuałów prowadzonych przez szamanów.

  Wszystkie narkotyki których nie da się przedawkować i które zażywane w umiarze nie szkodzą zdrowiu powinny być legalne.

  Nie rozumiem dlaczego rządy nie mogą uznać że obywatele są dostatecznie inteligentni żeby wiedzieć co chcą robić. Ciągle prowadzenie każdego za rączke. Jak ktoś ma tendecje to bycia ćpunem to zostanie i tak. Już lepiej aby niektórzy byli uzależnieni od marihuany a nie od alkoholu.
   
  1 person likes this.
 4. marcopolo

  marcopolo Moderator Moderator

  Nie rozumiem dlaczego rządy nie mogą uznać że obywatele są dostatecznie inteligentni żeby wiedzieć co chcą robić. Ciągle prowadzenie każdego za rączke. Jak ktoś ma tendecje to bycia ćpunem to zostanie i tak. Już lepiej aby niektórzy byli uzależnieni od marihuany a nie od alkoholu.

  Koncerny farmaceutyczne+ wladza:gotuje:,kto najwiecej traci?
   
 5. NiebieskiFotel

  NiebieskiFotel Błyskotlwy

  Koncerny faumaceutyczne? One tylko wciskają słabe narkotyki dla nielicznych, dla tych co mają schorzenia udowodnione przez psychiatrów. A marihuana jest używana przez zwykłych obywateli. Więc co koncerty farmaceutyczne mają z tym?

  --- Dodano ---

  Bardzo mnie ciekawi co gdyby marihuana byłaby legalna i używana przez takich typowych Mietków spod sklepu. Czy by każdy ich postrzegał tak samo negatywnie czy może lekko lepiej? Taka marihuanowa wersja żula byłaby chyba bardziej znośna. W końcu taki żul nie byłby agresywny jak po alkoholu i mniej śmierdziałby
   
 6. Master!

  Master! Wiedza nadprzyrodzona

  fajnie by bylo ;d
   
 7. PanBadura

  PanBadura Weteran

  No w tym USA to jest ostatnio różnie z legalizacją. Ale Niemcom się nie dziwie że chcą legalizacji. Łapanie nieletnich za trawkę i brudzenie im w papierach na całe życie... to nie ma sensu. Tak to niestety jest że prawo ustanawia często większość. U nas tą większość stanowią ludzie starsi, którzy pamiętają takie a nie inne czasy. Wszystko się niedługo zmieni, prędzej czy później ale się zmieni.
   
 8. Master!

  Master! Wiedza nadprzyrodzona

  badzmy dobrej nadziei :)
   
 9. DonPerignon

  DonPerignon Autorytet

  Pozazdroscic ;d
   
 10. NiebieskiFotel

  NiebieskiFotel Błyskotlwy

  Mam pytanie - w jaki sposób można mierzyć zawartość marihuany w organizmie? Alkohol to wiadomo wydychane powietrze/krew i wyniki w promilach.

  A co z marihuaną? W jakich jednostkach można ją zmierzyć?
   
 11. Testowyziom

  Testowyziom Autorytet

  W jednostkach szczęśliwości. Jesli dopada Cie depresja, to poziom marhiuaen spada.
   
  2 people like this.

nasiona marihuany, nasiona konopi