1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
  Dismiss Notice

Naukowcy z Poznania stworzyli tabletkę przeciwbólową na bazie ekstraktu z konopi

Dyskusja w dziale Medyczna Marihuana Aktualności rozpoczęta przez chili w dniu 02.03.2018

 1. chili

  chili Expert

  Poznańscy naukowcy opracowali metodę pozyskania z konopi środków wspomagających leczenie pacjentów chorych na raka. Wszystko przy zachowaniu restrykcyjnych procedur farmaceutycznych.

  Rozpoczęty 4 lata temu projekt prowadził Uniwersytet Przyrodniczy przy ścisłej współpracy z szeregiem partnerów. Opracowano technologię pozyskiwania z konopi o niskiej zawartości substancji psychoaktywnych, środków wspomagających leczenie osób chorych na raka. Tabletki działają przeciwbólowo. Badania wykazały również, że zawarte w konopiach naturalne kannabinoidy mogą hamować rozwój, a nawet zabijać komórki rakowe.
  Udało się pozyskać ekstrakty i udało się opracować technologie formowania preparatu leczniczego z konopi . Preparatu, który może być docelowo podawany pacjentom-mówi Paweł Śledziński, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
  Ten sukces to jest opracowanie tabletki przeciwbólowej na bazie konopi zawierającej czynniy kannabidiol mówi prof. Ryszard Słomski, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
  W naszym preparacie nie znajduje się samo, czyste, syntetyczne CBD ale też szereg innych związków kannabinoidów, terpenów i innych pochodzących z konopi, których współdziałanie może nieść dla pacjentów dodatkowe korzyści - mówi dr Karolina Wielgus z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich.
  Zespół zabiega o środki na kontynuację projektu. Naukowcy rozmawiają już też z firmami farmaceutycznymi, bo chcą rozpocząć produkcję.
  Żeby potwierdzić takie działanie wymagany jest szereg lat badań, meta-analiz, randomizowanych badań klinicznych oraz obserwacyjnych - tłumaczy dr Agnieszka Bienert, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.
  Mamy już namacalne wyniki w postaci hodowli komórkowych i w tej hodowli komórki nowotworowe giną- dodaje prof. Słomski.
  Dalsze badania mają się skupić na przeciwnowotworowym potencjale konopi.


  https://epoznan.pl/news-news-83666-N...raktu_z_konopi
   
  2 people like this.
 2. v3nom

  v3nom Weteran

  Można się tego było spodziewać, prędzej czy później. Miejmy nadzieję że są lub będą tak skuteczne jak morfina ale tak nie otępiają

  Zastanawia mnie jedno:
  Kilkadziesiąt lat temu jak papierosy były mega spopularyzowane, modne i w ogóle fajne to nawet lekarze zalecali je chorym ludziom z kaszlem (nie wiem czy gruźlikom czy zwykłym przeziębieniowcom)
  Ciekawe czy jak nasze wnuki będą mieć po 30 lat to czytając wpisy o korzystnym wpływie konopii na zdrowie człowieka nie będą chichać pod nosem z głupoty medycyny i niewiedzy ludzkiej tak, jak my to robimy teraz czytając o papierosach :)
   
  1 person likes this.

nasiona marihuany, nasiona konopi