1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
  Dismiss Notice

Naukowcy odkryli zaskakujące właściwości marihuany

Dyskusja w dziale Medyczna Marihuana Aktualności rozpoczęta przez SlepaK w dniu 01.01.2013

 1. SlepaK

  SlepaK Tuptuś

  Brytyjscy naukowcy przekonują, że marihuana nie zmniejsza bólu, ale pozwala człowiekowi nie zwracać na niego uwagi. Wyniki ich badania opublikowano w czasopiśmie "Pain".

  Badacze z University of Oxford odkryli, że THC, główna substancja psychoaktywna marihuany, redukuje aktywność części mózgu, odpowiedzialnej za emocjonalny składnik odczuwania bólu, jednak ma mały wpływ na ośrodki rzeczywiście związane z nasileniem nieprzyjemnego wrażenia.

  Oznacza to, że ludzie po zażyciu THC nie doświadczają zmniejszenia bólu (jak w przypadku przyjęcia opiatów), lecz zobojętnienia i zdystansowania w stosunku do niego.

  W dodatku ulga w cierpieniu nie jest udziałem każdego człowieka w równym stopniu, a niektórzy w ogóle nie reagują na uśmierzające działanie marihuany.

  - Marihuana wydaje się nie działać jak konwencjonalne środki przeciwbólowe. Niektórzy ludzie reagują naprawdę dobrze, inni wcale lub nawet źle - przyznaje dr Michael Lee, główny badacz.

  Naukowcy śledzili reakcje mózgowe u mężczyzn, którym podano placebo lub 15 mg THC w tabletce, a następnie wtarto w nogę jeden z dwóch rodzajów maści: obojętną lub z zawartością kapsaicyny (związku występującego w papryczce chilli), wywołującej pieczenie.

  - Odkryliśmy, że ludzie po zażyciu THC na ogół nie deklarowali żadnej zmiany dotyczącej siły pieczenia, ale w mniejszym stopniu przejmowali się bólem - podsumowuje Lee.

  Źródło : PAP
   
  ZIELONA likes this.
 2. Ashley

  Ashley Kobieta grower Growerka

  To prawda :)

  JA jestem migrenowcem a po zapaleniu sytuacja zmienia się na lepsze. :)
  Czasami ból znika a czasami po prostu "da się z nim żyć". ;d

  Więc potwierdzam ich wnioski :)
   
 3. Stary Zgreed

  Stary Zgreed Banned

  Ja mam podobne doświadczenia jeśli chodzi o migreny na tle nerwicowym...zaleznie głównie u mnie od przewagi indica/sativa...raz ból znika,raz zostaje usmierzony na tyle,że się da z nim całkiem przyjemnie żyć.
   

nasiona marihuany, nasiona konopi