1. Czy nowe forum Ci się podoba?

  Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
  Dismiss Notice

Nasiona i gleba na outdoor (początki)

Dyskusja w dziale Przygotowanie do sezonu rozpoczęta przez dejek19 w dniu 11.01.2013

 1. dejek19

  dejek19 Tuptuś

  Cześć, chciałbym coś w kwietniu posadzić, będę dysponował flotą ok. 300zł, mam kilka pytań związanych z sadzeniem.

  Glebę chciałbym przygotować sam, więc:

  1) jak i czym zmierzyć jej pH, oraz gdzie to urządzenie dostanę i ile ono kosztuję (wolałbym sklepy miejscowe nie internetowe)

  2) kiedy zacząć przygotowywać glebę i jak (nasiona chciałbym wsadzić do gleby pod koniec kwietnia jak będzie pogoda) czy zaleca się mieszać glebę sklepową z tą co jest na spocie czy lepiej sadzić tylko w sklepowej? Jaką glebę kupić, ile i ile ona kosztuje (chciałbym mieć przynajmniej 4 krzaki)

  3) ile jest procent szans na to, że jak kupię nasionka nie feminizowane to wyrosną mi kobiety?

  4) co polecacie na pierwszy raz, coś odpornego i z dużym zbiorem bym chciał, nie zależy mi na mocy, smaku i zapachu.

  5) czy jak posadzę 5 krzaków panienek to wszystkie dadzą plony jak wykiełkują i nic ich nie zje?
   
  Last edited: 11.01.2013
 2. Proceder

  Proceder Użytkownik

 3. Matix650

  Matix650 Forumowy guru

  Easy sativa 3 nasiona fem kosztują na stronie F2seeds 48zł do tego kupujesz ziemię z biedronki za 3 zł po 20 litrów i po 40/60 litrów ziemi na krzaka tylko tej kupnej do tego ślimakol żeby nic nie zjadło krzaków i jakiś środek na sarny ewentualnie mocz nawozy kupisz do 20 zł jeszcze asahi i mamy około kilograma palenia za niecałą 100zł.Oczywiście jeśli zabierzesz się do lektury i pomyślisz jak wszystko przygotowac ;d powodzenia
   
 4. Gumball 3000

  Gumball 3000 Inspiracja

  1.) ph metr do gleby można go kupić na allegro za okolo 30 zł
  nie ma go chyba do kupienia w sklepach stacjonarnych z tego co wiem ale możliwe że gdzieś będzie chociaż w to wątpię

  2.) najlepiej ziemie przygotowac rok wcześniej na jesień ale już dla ciebie jest za późno :/

  a.) ziemie można mieszac w proporcji 50/50 spotową z kupną ale trzeba podsypać dolomitem ;)

  b.) mniej więcej na odmiane non af ja daje 40 litrów około czym większa doniczka tym większy krzak i plon a na automaty to około 10 lub 20 litrów powinno starczyć pisze 10 lub 20 ponieważ każdy robi inaczej i mniej więcej mieści się to w tych granicach ;)

  3.) to jest jak gra na loterii nikt nie jest w stanie ci powiedzieć ile ich będzie dopóki ich nie wysiejesz i sam sie o tym przekonasz mogą być wszystkie żańskie albo 50% albo tylko jedna lub też same męskie ;)

  4.) easy sativa ,maroc , lemon shaman , passion , orange bud x maroc , purple , blue white cannadian ,i wiele innych odmianek które na pewno nie jeden ci tu napisze ;)

  5.) jeśli będą feminizowane to wszystkie dadzą ci plon ale lepiej mieć pare spotów niż tylko jeden bo zawsze ktoś ci może zajebać krzaczki lub zwierzyna zjeść lub połamać ;)

  6.) przeczytaj mój poradnik na temat uprawy outdoor a dowiesz sie wszystkiego pozdrawiam i życzę dużo szczęścia :elo:


  http://forum.nasionakonopi.pl/122,gdzie-sadzic/3953,wybor-miejscowki.html
   
  Last edited: 11.01.2013
  Mr.Kloda and dejek19 like this.
 5. Chemik

  Chemik Tuptuś

  1-2.Ziemia może być ze spota,dodając dolomitu wyrównasz PH na optymalny poziom,ale zawsze lepiej jest sypnąć 5-10l kupnej i wymieszać.Ja ziemię na tegoroczny out już zaraz po ścince przygotowałem zawsze mniej roboty,ale 2 tyg przed wysadzeniem możesz wpaść na spota przekopać,dodać dolomitu,trochę kupnej ziemi wymieszać i jest ok.Nawozy jakich ja używałem to Polifoska 8 i Azofoska,rosły jak szalone,cena ok 2zł kg,tylko nie wszędzie da się dostać na kg.
  3.Z nasion nie femi 50/50 ze trafisz żenską,lepiej dołożyć te kilka zł,kupić femi i mieć pewność że żeńska będzie.
  4-5.Tak jak kolega wyżej polecam Easy Sativa Femi 18zł nasionko na THC-THC. Z 5 krzaków ok 1kg palenia wyjdzie
  Powodzenia;]
   
  Last edited: 11.01.2013
 6. dejek19

  dejek19 Tuptuś

  Czy jak na weekend dowale kupną ziemie i dolomit to gleba będzie dobra do uprawy na koniec kwietnia? Gdzie dostanę dolomit kiedy i ile go dodać do ziemi? Czy ten środek na ślimaki dodać przy przekopaniu ziemi czy jak zasadzę sadzonki?

  Czytałem już kilka tutów na forum
   
 7. Chemik

  Chemik Tuptuś

  Dolomit dostaniesz praktycznie w każdym ogrodniczym koszt to ok 5zł za 10kg,dawkowanie łyżka stołowa dolomitu na 1l ziemi.Do kupnej ziemi nie koniecznie trzeba dosypywać dolomitu bo ona już ma odpowiednie ph,jeśli kupną ziemię będziesz mieszał z tą ze spota to wtedy dosyp dolomitu.Ja na dołki 50cmx50cmx30cm to sypałem 2 szklanki dolomitu.
  Środek na ślimaki sypie się w kupki na około posadzonej roślinki.
   
  Gumball 3000 likes this.
 8. dejek19

  dejek19 Tuptuś

  ja w tym tygodniu przygotuje ziemie, czyli porobię dołki i właduję kupną ziemię to dobrze roślinka będzie rosła? Jakie dołki robić?
   
 9. grzeesiekk

  grzeesiekk Błyskotlwy

  teraz nie rób poczekaj aż mrozy zelżeją bo ziemia jest zmarźnięta jeszcze.
   
 10. Matix650

  Matix650 Forumowy guru

  wykopać dołek i dać do niej czarną ziemię z ogrodniczego możesz w tym samym dniu zrobić co będziesz wysadzał sadzonki w to miejsce.Nie widzę potrzeby robienia tego teraz
   
 11. mar2sk4

  mar2sk4 Inspiracja

  teraz to chyba bym zdechł jak bym miał takie rzeczy na twoim miejscu robić za zimno człowieku a u mnie śniegu nawaliło. dolomitu nie przesadzisz nie martw się o to. :). ziemię 50/50 albo wgl nie dawaj z ogrodnika no chyba że masz samochód. ja nie mam więc dam ziemię ze spota, dodam azofaske, dolomit, coś na przygotowanie potrzebnych składników odżywczych w glebie i tyle. :). kilka spotów najlepiej mieć bo zawsze któryś może wpaść.
   
 12. dejek19

  dejek19 Tuptuś

  lepiej dać zwykła ziemie + dolomit czy ziemie ze sklepu i nie pierdolić się z pH, bo ta ze sklepu już będzie miała to 6.5
   
 13. Matix650

  Matix650 Forumowy guru

  piszą ci że dolomit się daje do ziemi ze spota a nie do ziemi z ogrodniczego możesz ewentualnie wykopać dołek na sam spód posypać dolomitem późnej ziemia z ogrodniczego i KONIEC nic więcej
   

nasiona marihuany, nasiona konopi