Wpadka Narkotykowi hurtownicy zatrzymani „na gorąco”. Ponad 5 kg marihuany nie trafi na rynek.

benger 05.02.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. benger

  benger Kumaty

  Trzy osoby zatrzymane tuż po transakcji narkotykowej, której przedmiotem było 5,5 kg marihuany, to efekt kilkumiesięcznego śledztwa policjantów CBŚP. Jak wynika z ustaleń policjantów, osoby te mają związek ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów sportowych. W domach dwóch podejrzanych dodatkowo znaleziono kokainę i sterydy.

  Śledztwo prowadzone przez CBŚP dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie podejrzani są o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości marihuany oraz kokainy. Z ustaleń policjantów wynika, że narkotyki trafiały głównie do odbiorców w województwie małopolskim. Według relacji śledczych, członkowie grupy przestępczej są powiązani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów sportowych.

  Policjanci CBŚP przeprowadzili realizację działań w okolicach Krakowa, ponieważ uzyskali informację, że właśnie tam mogło dojść do transakcji narkotykowej. Pierwsze dwie osoby zostały zatrzymane na autostradzie. U kierowcy volkswagena policjanci znaleźli i zabezpieczyli 3,5 kg marihuany, a w jego domu ukryte były sterydy. Kolejne dwie osoby wpadły w centrum Krakowa, tu policjanci zabezpieczyli 2 kg marihuany.

  Z ustaleń policjantów wynika, że 5,5 kg narkotyku było przedmiotem transakcji dokonanej chwilę wcześniej. O ich sprzedaż podejrzany jest Tomasz T., który tego samego dnia również został zatrzymany. Dodatkowo u niego w domu policjanci znaleźli kokainę. Podczas akcji zabezpieczono łącznie niemal 5,5 kg marihuany oraz kokainę, sterydy i pieniądze w różnej walucie.

  W Śląskim Wydziale Prokuratury Krajowej trzech zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, Sąd Rejonowy w Krakowie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

  Czynności prowadzonego śledztwa mają charakter rozwojowy. Obecnie prowadzone są w celu ustalenia osób uczestniczących w obrocie środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi oraz szlaków, którymi sprowadzane były narkotyki do Małopolski.


  źródło: https://www.kryminalnapolska.pl/2018/02/05/narkotykowi-hurtownicy-zatrzymani-goraco-ponad-5-kg-marihuany-trafi-rynek/?utm_medium=facebook&utm_source=kryminalna-polska&utm_campaign=autopublish&utm_content=postfity3ba55
   
  • Lubie to x 2
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Podobne tematy - Narkotykowi hurtownicy zatrzymani
 1. RSS
  Odpowiedzi:
  0
  Odsłon:
  509
 2. ZIELONA
  Odpowiedzi:
  0
  Odsłon:
  600
Loading...