1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

Nalewka pozostałości ,łodygi ,liście przytopowe ...

Dyskusja w dziale Dyskusje o nasionach, genach odmianach rozpoczęta przez danyy235 w dniu 23.06.2018

1. danyy235

danyy235 Kumaty

Witam ,nie wiem czy dobry temat ale spróbujmy .
    Mam zamiar zrobić coś fajnego z odpadów z krzaczków,mianowicie łodygi i liscie przytopowe zalać alkoholem(spirytusem) Moje pytanie do was czy suszyć to wszystko i suche zalać żeby chlorofil się usunął czy od razu po zerwaniu wrzucić do słoja i zalać ? Dzieki z góry ;)

2. myszka

myszka Tuptuś Growerka

Alko i thc to niezbyt dobre połączenie

Roger likes this.
  3. danyy235

danyy235 Kumaty

Wielu ludzi sobie chwali wlasnie takie połaczenie i ja takze zamierzam spróbować

4. v3nom

v3nom Weteran

Mało wiesz słonko, alko i thc to najlepsze połączenie w przypadku ekstrakcji thc. Alkohol leoiej przyswaja kanabinole niz tłuszcz, wystarczy 10ml takiej naleweczki i na 6 godzin masz odpał i sieczkę z mózgu :)

5. myszka

myszka Tuptuś Growerka

Możliwe ,ja osobiście nie lubię mieszać

Roger likes this.
  6. danyy235

danyy235 Kumaty

Tylko pytanie czy suche zalewać?

7. v3nom

v3nom Weteran

Nic nie mieszasz.
    Gdybyś miała wypić tyle tej nalewki żeby się upić to byś musiała wziąć z tydzień urlopu haha
    Chodzi o sama ekstrakcję a z alkoholem łączy się najlepiej

skyf7y likes this.
  8. myszka

myszka Tuptuś Growerka

Do produkcji oleju cbd zalewają suche (np alko, IPA) i faktycznie alko bardzo dobrze wyciæga canabinoidy

Roger likes this.
  9. v3nom

v3nom Weteran

Możesz zalać suche, suszenie nie wytrąca właściwości a pomaga się pozbyć chlorofilu który jest gorzki i paskudny.
    czy suche czy świeże wydaje mi się że nie ma to znaczenia ale niech się wypowie ktoś kto robił już takie nalewki bo ja tylko masełko robię :)

10. markus0991

markus0991 Kumaty

a dekarboksylacje bedziesz robic??

11. danyy235

danyy235 Kumaty

Nie ,tylko chciałem spróbować takiego czegoś co wyjdzie z tego ,zalać liście i łodygi ;)

12. mlynu345

mlynu345 Autorytet

nie wiem czy coś wyjdzie z tego bez dekarboksylacji - lepiej zrób ją i wtedy zalej, wtedy powinno coś z tego wyjść

13. v3nom

v3nom Weteran

Zalewasz spirolem i odstawiasz, od czasu do czasu trzesiesz.
    Prościej by było z masłem

14. danyy235

danyy235 Kumaty

60% spiryt?

15. markus0991

markus0991 Kumaty

zrób dekarboksylacje, zalej spirytusem 95% odstaw na jeden dzien i bedzie super ;)
    jeden kieliszek (15-20ml) i niezła kapa przez cały dzien

danyy235 likes this.

nasiona marihuany, nasiona konopi