Moja 7-dniowa roślinka choruje!

Karolina 22.10.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam!
    To mój pierwszy temat, lecz w uprawie mam lata doświadczeń. Po długiej przerwie postanowiłam coś posadzić w namiocie.

Rośliny ogólnie od początku miały problemy - zanim jeszcze wyszły z Easy Plug`ów. Prawdopodobnie stare pestki albo wadliwe geny bo nigdy nie miałam takich problemów..

Do rzeczy!
    Po ustabilizowaniu roślin miałam nadzieję że już wszystko przez pierwsze tygodnie będzie szło po mojej myśli. Niestety jedna ma dziwne zżółknięcia i biały nalot na listkach.
    Być może nalot spowodowany przez wodę utlenioną, którą pryskam rośliny?

Oprysk regularny bo słaba wilgotność przy włączonych lampach. Nawadnianie gdy rośliny mają sucho wodą kupną o pH ~6.0-6.5.

Przyjdę do domu to sprawdzę co to za dziwny nalot pod specjalnym mikroskopem.

Podejrzewam niedobór jedzenia, magnezu lub jakiegoś grzyba.

Dodam że ziemia BioBizZ Light Mix, oświetlenie panel COB Citizen, oraz dodana trichoderma przy przesadzaniu do docelowej donicy.

Liczę na pomoc w rozwiązaniu problemu.

Fotki: IMG_20191021_231731.jpg IMG_20191021_231540.jpg o

2. Wybacz ale po chuj pryskasz rośliny wodą utlenioną? Pierwszy raz takie coś słyszę. Jaki jest tego zamysł czy cel?

3. Przestań pryskać czymkolwiek :karmi:

4. Temat Salama: https://forum.nasionakonopi.pl/threads/jak-kielkowac-nasiona.2145/
    -> na samym dole:

..a po taki chuj :) Widzę, że poziom kultury na tym forum niepokojąco spadł..

A jeśli ktoś chciałby grzeczniej doradzić.. co to może być? Na pewno dokupię za jakichś czas ActiVera z BioBizZ i będę pryskała moje maleństwa :)
    Na razie faktycznie rezygnuję z wody utlenionej. Zaglądając do namiotu widzę, że nalot na listkach zniknął. Kolejnym podejrzeniem mogłoby być trzymanie rośliny za blisko panelu. Obniżę doniczki i zobaczymy co dalej. Jutro dzień podlewania to może dać 0.5ml - 1ml. BioGrow z BioBizZ`a?

5. Temat Salama: https://forum.nasionakonopi.pl/threads/jak-kielkowac-nasiona.2145/
    -> na samym dole:

..a po taki chuj :) Widzę, że poziom kultury na tym forum niepokojąco spadł..

A jeśli ktoś chciałby grzeczniej doradzić.. co to może być? Na pewno dokupię za jakichś czas ActiVera z BioBizZ i będę pryskała moje maleństwa :)
    Na razie faktycznie rezygnuję z wody utlenionej. Zaglądając do namiotu widzę, że nalot na listkach zniknął. Kolejnym podejrzeniem mogłoby być trzymanie rośliny za blisko panelu. Obniżę doniczki i zobaczymy co dalej. Jutro dzień podlewania to może dać 0.5ml - 1ml. BioGrow z BioBizZ`a?

6. A daj spokój. Widzisz jak ci się sprawdziła woda utleniona. Ktoś nabazgrał jakieś pierdoły i już "święta prawda" xd

Poziom kultury jest adekwatny do poziomu forum, ktore od dawna jest spierdolone i nikogo nie obchodzi by coś poprawić.
    Salam loguje się regularnie rac na pół roku

• Nie lubie. x 1
  7. Zauważyłam, że to już nie to samo co kiedyś..

No nic. Roślina dobrze rośnie jednak wygięcie blaszek do góry i lekkie przebarwienia mogą świadczyć o niedoborze magnezu.
    W sumie dziwne że kilkudniowa roślina miałaby taki niedobór, ale wszystko na to wskazuje.

.
    IMG_20191025_142729.jpg

Miałam 3 nasionka i 1 otworzyło pestkę i wyszedł korzeń i umarło. Drugie walczyła kilka dni, jednak listki miała wielkości 3 kilometrów i w końcu uschła. Tylko ta jedna na zdjęciu się trzyma i chcę aby była zdrowa.

Jest to Black Beauty od Kera Seeds gdzie ma 0.1% THC i 14% CBD.

Potrzebuję suszu medycznego i sam fakt że 2 rośliny padły bardzo mnie przybiło. To dla mnie sprawa praktycznie życia lub śmierci.

8. Słaba genetyka?

9. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Wywiniecie krawedzi lisci moze byc spowodowane za niska wilgotnoscia,zbyt ostrym swiatelkiem,przebarwienia sa prawdopodobnie pozostaloscia po opryskach.
    Skoro masz podloze light mix,mozesz delikatnie rozpoczac nawozenie,powiedzmy od 1/3 zalecanej dawki.
    Opryski rowniez sa wkazane przy niskiej wilgotnosci,rob je zwykla odstana woda,mozesz do butelki z opryskiem dodac troche nawozu.Zalecaja pryskac przy zgaszonych lampach,ja osobiscie robilem opryski przy wlaczonych I nic sie dzialo.

• Kocham to ! x 2
  10. marcopolo chyba miałeś rację. Problemy same się rozwiązały po podniesieniu lamp i poziomu wilgotności. Od kilku dni daje małej papu i rośnie jak na drożdżach. Nawet aż za mocno :D
    Szybko muszę ją trenować co nie będzie takie łatwe ze względu na gęste pięterka.

Dziękuję Marco za pomoc :)

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...