1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Modernizacja oświetlenia w boksie 1,5x1,5m

Dyskusja w dziale Co kupić? rozpoczęta przez Baldur w dniu 27.03.2018

1. Baldur

Baldur Użytkownik

Obecnie na powierzchni 2,25m świecę zestawem elektronicznym 600W MH/HPS i doświetlam przód starym magnetykiem 250 MH/HPS Niby jest to 120k lumenów ale jednak przód i tak jest niedoświetlony.

Modernizacja ma polegać na zakupie kolejnego zasilacza elektronicznego i wymianie lamp MH/HPS na 2x400W.
    Czy lepiej zostawić 600W na tył a na przód dać 400W?. Nie zaszkodzi ale czy zobaczę te "waty";]

Zastanawiam się też czy kupować lampy MH czy lepiej pojechać HPS dualem cały cykl.

Czasami mam wrażenie, że lepiej bym to ogarnął 4x250. Albo trzeba było kupić box 1x2m gdzie łatwiej zapanować nad światłem przy ścianie.

2. Gandalf.

Gandalf. Expert

Weź zrób 2x600 wat i wymianę powietrza zmodernizuj i jest kosmos na 1m2 600w zrobi Ci taka robotę że szok ;d
    2 obok siebie o jednej mocy doświetlą wszystko równomiernie a jak nie 2x600 to bierz 2x400

3. Baldur

Baldur Użytkownik

Wentylator mam prawie 600m3/h jest zapas, chyba byłbym skłonny go gasić na noc bo tak szybko wysysa ciepło.

4. Baldur

Baldur Użytkownik

Ok dokupiłem MH Phytolite i Osram NAV-T 600W. Zapomniałem, że mam pokrętła do regulacji mocy. Mogę ustawić zasilacz na 400 a w razie powodzenia dowalić 600;d