Młoda sadzonka - krępe liscie, spowolniony wzrost

IjustWantToMakeHerHappy 24.01.2020

1. Siema. Pomożecie rozpoznać przyczynę dziwnego wzrostu młodej sadzonki?

Informacje:
    Dzień: 12 od wyjścia z ziemi
    Box: ~ 0.08m^2
    Światło: DIY led 50w, odległość ok 15-20 cm
    Ziemia: BioBizz All Mix + mikrozyna
    Woda: ph ~6.4-6.6 + co drugie podlanie bio heaven od BioBizz, podlewana co ok 2 dni ~15ml
    Doniczka: 150ml
    Warunki: wilgotność 60-80%, temperatura 24-26*C dzien , noc ~ 21-22*C
    Nawozy: brak
    Pestka: (?)

Opis problemu: Krępe liście, spowolniony wzrost. Dodatkowo liscie ochronne oraz pierwsze (pojedyncze) zaczynaja zółknąć (brak azotu??). Przełożyłem sadzonke do doniczki 5l, teraz ma odległość od leda 30 cm. Zdjęcie przed podlaniem, zaraz po przesadzeniu, dlatego liscie są opadniete. Zazwyczaj liscie są powyginane jak na zdjęciu oraz tworzą kształt szpona (za duzo azotu?) . Nie wiem czy dodawać jakiś nawóz skoro zmienia to all-mix, z kolei niepokojące są zółknące pierwsze liście.

Byłbym wdzięczny za pomoc.

2. Sorry za 2 tematy. japierdole :)

3. Nie wysuszasz jej za bardzo? Dobrze aby nie więdła ...Azotu ma raczej nad to.

4. Mialeś rację, trochę za rzadko jej lałem wody do tego kubeczka. Trochę się ogarnęła. Natomiast pierwsze liście robią się coraz bardziej żółte. Co może być przyczyną? Otwory na dole doniczki są, zreszta, staram się jej nie przelewać, wiec korzenie raczej nie gniją. Azot tez wątpię, gdyż jest to all-mix i w na takim etapie nie powinna pokazywać braków...

Loading...
Loading...