Mikoryza

skolopendra 07.11.2019

Mikoryza 5 5 1votes
5/5, 1 głos

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Się chłopaki rozpisaliście o tej mikoryzie....Szkoda.Miałem nadzieję ,że temat będzie się rozwijał. A tak idę popatrzeć jak mi moje małe dziewczynki od dwóch tygodni na ziemi z mikoryzą startują....Z tego co się naczytałem -mikoryza wymaga raczej nawozów organicznych...chyba że stosujemy nawożenie w opryskach(wtedy jak i co kto lubi) .Akurat mnie do mikoryzy zachęciło przewijające się w dyskusjach stwierdzenie ,ze taka forma uprawy nie wymaga ciągłej walki z PH gleby i chcę to sprawdzić w realu...No szkoda, szkoda.. ale może ktoś coś jeszcze ciekawego tu napisze.

2. Tak szkoda
    Jakiej firmy mikoryze wybrałeś? Robiłeś już wgląd do korzonków?

3. v3nom

v3nom Użytkownik

każda mikoryza się nadaje ale ta z bioponu jest bardzo słaba, wyrastają z niej grzyby na zewnątrz gleby i raczej nie spełnia zbytnio swojego zadania
    dobrą mikoryzą jest ta z biotabsa, sam ją stosuję ale ponoć najlepsza wg wielu opinii jest great white shark'a - niestety nie miałem przyjemności z niej skorzystać.
    nie trzeba mierzyć pH stosując uprawę organiczną bo główną robotę odwalają bakterie które w efekcie metabolizmu podają żarcie do korzenia którego objętość jest zwiększona przez mikoryzę tylko wiesz - samo podanie mikoryzy to nie jest jeszcze uprawa organiczna

1. nie odpowiedziałeś na pytanie mądralo jaki dokładnie skład ma rzekomy koncentrat 10 20 30 - ile tego jest naprawdę skoro twierdzisz że to są tak ogromne wartości, 'fajko'. trzeba być skończonym kretynem żeby wierzyć w tak ogromny skład składników w nawozie dlatego to pytanie jest jak najbardziej kierowane w twoją stronę.
    2. wyniki growingu na pewno nie są lepsze niż wszystkich ale na bank są lepsze i bardziej zadowalające niż te twoje, więcej zdjąłem z puszki po piwie niż ty zdejmiesz z całego obecnego projektu. więc nie pyskuj
    3. wyskakujesz z honorem bo nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie w zakresie którego tak się mądrzysz ? odwracasz kota ogonem bo na proste pytanie nie umiesz odpowiedzieć.. ? udowodnij jaki to jesteś mądry i udziel odpowiedzi na jedno pytanie z dziedziny nawozów które uważasz że są zbyt mocne i że to chyba oczywiste.

Last edited: 26.11.2019
  4. Żadnych tam cudów.. Coś takiego tyle, że w" moim ogrodniczym" jeszcze tańsze było https://sklep.swiatkwiatow.pl/palec...ybko-i-bardzo-dlugo-zielony-dom-30-sztuk.html .Co do sprawdzania korzeni to raczej nic z tego.Roślinki rosną od razu w docelowych donicach...Także co najwyżej jeśli się okaże ,że chłopaków mam zamiast dziewczyn albo jak uprawa padnie, albo(co chciałbym najbardziej) do końca projektu bryły korzeniowej nie zobaczę...Pomysł generalnie polega na tym że mam (na razie) niski box a dość szeroki walczę o każdy centymetr w górę.W związku z tym dałem podłużne doniczki ale niskie i....Widziałem kiedyś fotorelację kolesia ,który miał boxa z PC i tam też użył podłużnej donicy. Nasiona posadził blisko bocznej ściany tak aby położyć roślinę treningiem na całej długości donicy.Na koniec uprawy okazało się ,że korzenie doszły tylko do połowy donicy a reszta przestrzeni w glebie pozostała niewykorzystana. Pomyślałem ,ze wykorzystam jego patent ale dołożę mikoryzę i tak uda się pociągnąć korzenie jeszcze bardziej w bok niż udało się to jemu......Zobaczymy ...Jak pisałem na razie to drugi tydzień i nic szczególnego się nie dzieje .Kiełkowanie i wzrost mam już raczej opanowane. Czekam na czas treningu. Dziewczyny muszą jeszcze iść w górę zanim je zegnę. Żeby się nie śpieszyć użyłem nasion sezonowych Nie muszę pędzić z LST. Mogę spokojnie czekać aż odpowiednio podrosną .I tyle :)

5. Żadnych tam cudów.. Coś takiego tyle, że w" moim ogrodniczym" jeszcze tańsze było https://sklep.swiatkwiatow.pl/palec...ybko-i-bardzo-dlugo-zielony-dom-30-sztuk.html .Co do sprawdzania korzeni to raczej nic z tego.Roślinki rosną od razu w docelowych donicach...Także co najwyżej jeśli się okaże ,że chłopaków mam zamiast dziewczyn albo jak uprawa padnie, albo(co chciałbym najbardziej) do końca projektu bryły korzeniowej nie zobaczę...Pomysł generalnie polega na tym że mam (na razie) niski box a dość szeroki walczę o każdy centymetr w górę.W związku z tym dałem podłużne doniczki ale niskie i....Widziałem kiedyś fotorelację kolesia ,który miał boxa z PC i tam też użył podłużnej donicy. Nasiona posadził blisko bocznej ściany tak aby położyć roślinę treningiem na całej długości donicy.Na koniec uprawy okazało się ,że korzenie doszły tylko do połowy donicy a reszta przestrzeni w glebie pozostała niewykorzystana. Pomyślałem ,ze wykorzystam jego patent ale dołożę mikoryzę i tak uda się pociągnąć korzenie jeszcze bardziej w bok niż udało się to jemu......Zobaczymy ...Jak pisałem na razie to drugi tydzień i nic szczególnego się nie dzieje .Kiełkowanie i wzrost mam już raczej opanowane. Czekam na czas treningu. Dziewczyny muszą jeszcze iść w górę zanim je zegnę. Żeby się nie śpieszyć użyłem nasion sezonowych Nie muszę pędzić z LST. Mogę spokojnie czekać aż odpowiednio podrosną .I tyle :)

6. Właśnie z niej planuję skorzystać przy następnej uprawie :
    https://allegro.pl/oferta/mikoryza-w-proszku-great-white-premium-28-3g-7412062014
    Oczywiście do tego tylko sama organika...

Widziałem chyba tą samą uprawę .Również planuję posadzić w docelowej ,czyli korzonki oglądniemy po ścince .

:rastaman:

7. v3nom

v3nom Użytkownik

mikoryza zwiększa objętość korzenia a nie jego ilość, może nieznacznie ale nie do tego stopnia żeby zdominować donicę która jest za duża w stosunku do jego możliwości rozrostu. przy krótkim wegu można by wsypać całą paczkę mikoryzy i szczerze wątpię czy korzeń zdominuję całą doniczkę. tak już po prostu jest, korzeń konopi trzymane 3 tygodnie na wegu rozrasta się jeszcze około 2 tygodnie więc, przyjmijmy że nawet jest to około 6 tygli to bryła nie ma szans na zdominowanie całej objętości zwłaszcza że centralny punkt rozrostu jest blisko krawędzi. to już większa szansa jest gdy punkt sadzeniowy jest w środku i że korzenie dotkną obu stron donicy.

co do tej mikoryzy to nigdzie nie jest napisane jaki został użyty rodzaj grzybni oraz ile ich tam w ogóle jest, informacje są bardzo ogólne. obserwuj czy nie wyrastają Ci psioki na powierzchni i w razie czego je usuwaj

8. Podają tylko że zawiera zawiera aż 16 różnych gatunków grzybów mikoryzowych, 14 różnych gatunków pożytecznych bakterii i 2 gatunki trichodermy.

Czy Plagron power roots można razem stosować z mikoryzą?

9. v3nom

v3nom Użytkownik

jeżeli to nie jest chemiczny twór to oczywiście że tak, każdy nawóz mineralny zabije mikoryzę praktycznie przy pierwszym podlaniu.

16 gatunków grzybów to chyba w great white shark a ja mówię o tych pałeczkach nawozowych co kolega wyżej napisał

10. Tak ,great white shark.Co zaś się tyczy plagronu to nie za bardzo wiem co to jest...
    17j5Wo.jpg

11. v3nom

v3nom Użytkownik

jest to nawóz biomineralny czyli niby organiczny ale z dużą porcją soli mineralnych.
    nie zalecałbym stosowania tego razem z mikoryzą ale jak ktoś wie więcej to też niech się wypowie bo ja nie stosowałem nigdy tego typu wynalazków.

zawsze możesz zrobić tak że np. pierwszy tydzień niech żyje sobie w tym nawozie dla korzeni a potem jak będziesz przesadzać to lecisz już w mikoryzie. czy pomysł dobry - nie wiem ale myślę że warto spróbować

12. Wkurzyłem się na siebie, że wcześniej nie dałem znać o swoim pomyśle..To co piszesz otworzyło mi oczy Teraz już dziewczyn na środek nie przesadzę...A jeśli na środku by posadzić to raczej nie Lst tylko przycięcie szczytu i to najlepiej takie ,żeby poszło na cztery strony...Cholera,taki błąd...No nic ,następnym razem.. A co do psioków poproszę o odrobinę optymizmu-może będą psioki,moze pieczarki a może będzie dobrze!

Last edited: 27.11.2019
  13. Zestaw do sadzenia już kupiony
    :]
    20191207_140700_LLS[1].jpg

14. Pożywka dla mikoryzy również zakupiona.Teraz tylko czekam jak topy podeschną w growbox ie i zwolnią miejsce
    :drzewo:
    Donice 15L w drodze i sadzić można będzie .Oby tylko auto xtreme nie wyrosło na przypisane jej 150cm ,bo będzie kłopot ...

:rolnik:

20191229_095251.jpg

15. Power roots od plagrona jest bio

16. Również tak myślałem ,ale z opisu sprzedawców na rożnych stronach wynika że jest on albo bio-mineralny albo mineralny .
    Znalazłem za to dwa preparaty z opisu których wnioskować można że są 100% organiczne:
    1.jpg

:*

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...