Mikoryza

skolopendra 07.11.2019

Mikoryza 5 5 1votes
5/5, 1 głos

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Nie mogę tylko znaleźć informacji jaka wartość ec ma być optymalna dla naszej karmiącej mieszanki?

2. Znalazłem jeszcze takie tabele:

tabla-ec-en.jpg
    tableau-EC-blog-DNF_blog_cdn.jpg

3. v3nom

v3nom Użytkownik

nie to żebym się rozwodził zbędnie ale przy ziemi zazwyczaj nie ma konieczności regulowania zasolenia, takie rzeczy stosowane są głównie w hydro i w kokosie
    przy uprawie w ziemi mierzy się tylko pH wody używanej do podlewania oraz w razie kłopotów tej która wypłynie na podstawek przy przelaniu.
    EC nie jest istotne.
    panie @green kondor402 jak się zamierza pan do tego odnieść, mam rację czy nie ?

4. Zakładając że ktoś nie mając miernika długotrwale leje do ziemi dawkę nawozów o stężeniu ec 3.0 to prędzej czy później dochodzi do przenawożenia czy zablokowania rośliny...można tego uniknąć dawkując nawozy asekuracyjnie i bezpiecznie kierując się przyjętymi normami i rozsądkiem ale miernik lepiej mieć niż nie mieć tym bardziej w sytuacji takiej jak ta gdzie gościu chce szybko uzupełnić pk lejąc go dużo i lepiej żeby wiedział że nie leje go za dużo ani za mało...nie jest to konieczne ale jest to duże ułatwienie i przydaje się w szczególności początkującym a głowny cel stosowania takiego miernika to uniknięcie przenawożenia

5. v3nom

v3nom Użytkownik

japierdole.
    szacun, bez kitu, asekuracyjnie można go mieć.
    ale przyznam szczerze że fakt.
    można asekuracyjnie wozić dwa koła zapasowe, można asekuracyjnie mieć miernik EC
    właśnie o taką odpowiedź mi chodziło, dziękuję.

6. Słowo asekuracyjnie było użyte w sensie ostrożnie i dotyczyło lania nawozów nie posiadając miernika a możliwość posiadania miernika ma na celu uniknięcie przenawożenia no i w drugą stronę uniknięcia głodu ale Ty musiałeś odwrócić kota ogonem...lepiej mieć miernik niż nie mieć a w szczególności jeśli jest się nowicjuszem i nie wiem po co znowu zacząłeś jakąś niepotrzebną dyskusję

7. v3nom

v3nom Użytkownik

jasne jasne, ostatnie słowo znowu należy do ciebie
    asekuracyjnie można mieć miernik EC do badania zasolenia ziemi.
    przy ec 3 nic nie urośnie

8. no trochę tak mam że ostatnie słowo musi być moje ale co ja Ci poradzę:) pewnie jakaś trauma z lat młodości:) miernik może być też używany zapobiegawczo w celu nie sporządzania roztworu ze zbyt dużym albo zbyt małym stężeniem nawozu co nie jest dobre dla roślin i w takim celu go poleciłem...growerzy z wieloletnim doświadczeniem tacy jak Ty nie mają problemu z odpowiednim dawkowaniem nawozów bo znają to wszystko na pamięć ale nowicjuszowi taki miernik może uratować uprawę albo chociaż polepszyć efekt końcowy...Myślę że robisz to tak długo że zapomniałeś jak to było na początku:) nie wiem czy Ty przy pierwszej uprawie miałeś wszystko tak dobrze rozkminione że miernika nie potrzebowałeś bo mogło tak być ale nie wszyscy ogarniają idealnie przy pierwszych uprawach i taki miernik może Im realnie pomóc

9. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Osobiscie uzywam Light Mixa,masz wszytko pod kontrola.Sam podajesz nawozy ktorych potrzeba.Przy rozsadnym stosowaniu nawozow,czy to organicznych ,czy tez mineralnych,zero szans na przenawozenie.Ilu growerow tyle opinii.najlepiej czasami sprawdzaja sie te najtansze,najmniej reklamowane nawozy.Sam uzywalem nawozow kilku firm,wszystko ladnie idzie jesli nie jestes nadgorliwy z dawkowaniem.Przy uprawie MJ potrzeba cierpliwosci I czasu.

• Lubie to x 1
  10. Wszystko się zgadza ale czasami jak wystąpi większy głodek to chciało by się polać tego nawozu trochę więcej a wtedy z miernikiem masz pewność że nie przegniesz pałki:) co innego gdyby trzeba się było wykosztować za taki miernik ale to tanie jak zalewaja więc uważam że można sobie pozwolić choćby po to żeby spać spokojniej kiedy polejesz nawozu trochę więcej:)

11. Właśnie tak planuje zrobić przy następnej uprawie .Czym mam się sugerować przy nawożeniu tej ziemi , (posiadam komplet odżywek biobizz-a) ,tabelą,czy wskazaniami ec metra.

:rolnik:

12. Miernikiem to dopiero kiedy nawozy w ziemi się wyczerpią a do tego czasu to głównie rozsądkiem:) a jak chcesz tabelą producenta to musisz mieć ziemię również od tego samego producenta o ile producent zapewnia tabelę w której opisuje nawożenie na light mixie...trzeba brać pod uwagę jeszcze takie aspekty jak wielkość i odmiana rośliny...wszystkie czynniki trzeba brać pod uwagę...wyciągnąć wnioski i nawozić po swojemu...tabela i miernik to tylko dodatki i małe podpowiedzi...najważniejszy jest Twój własny rozsądek:)

13. Planuję abo Plagron albo Biobizz .Więc tabele producenta są.Przydało by się doświadczenie ,a przy drugiej uprawie
    może jeszcze być ciężko .

:d

14. no właśnie bez doświadczenia najgorzej...mi na przykład dzisiaj chuj po mierniku i tabelach jak nie wiem czy lać gs czy samą wodę...z jednej strony chciałbym jak najbardziej stymulować kwitnienie i produkcję nowych włochów a z drugiej po ostatnim dolaniu gsa niedoborów nima i staję przed wyborem którego żadne mierniki i tabele za mnie nie podejmą:)

15. W czasie gdy rośliny już kwitną, to czy potrzebują nadal dolne partie liści z okresu wzrostu,czy już nie bardzo?
    Pytam po spora ich część w mojej plantacji wykazuje mocne niedobory PK. Pomimo silnego podlewania tych minerałów problem nie zniknął...

ps dziś zauważyłem jak pierwsze kwitnące listki już się szronią
    :karmi:
    Jeszcze nie widziałem takiego zjawiska :DD

16. Przydał się EC metr . dziś przy podlewaniu jak zawsze zestawem odżywek sprawdziłem EC i wyszło 1 z groszem. Wnioskować więc :karmi:można że dziewczyny były głodne. ..

17. @marcopolo szacun za tekst że nawóz może być tani i dobry. Myślałem że już wszystkich pojebało na punkcie "specjalistycznych" nawozów ale widzę że jeszcze ze starej ekipy są normalni ludzie ;)
    Ostatnich czasów widze tendencje spuszczania się nad pożywkami do granic możliwości a fakt jest taki że wystarczy biohumus na veg + burza kwiatów na flo i heja :D

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...