Mikoryza

skolopendra 07.11.2019

Mikoryza 5 5 1votes
5/5, 1 głos

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. To jak podawać potas ,fosfor?

2. Green sensation jest odpowiedzią na wszystko:) organiczny...pk 9/10 ...dobry na korzonki...dobry na odsttesowanie...booster

3. Czyli PLAGRON PK 13/14 odpada?

4. Odpada bo jest mineralny...ale po co lać pk 13/14 jak gs jest w chuj lepsze:)

5. Ok, to zakupię gs :rastaman:

6. Bier pan bo to najlepsze co może być dla mniej doświadczonych growerów...jak będziesz po dziesiątej uprawie to można mieć 15 buteleczek i lać każdy składnik osobno ale puki co lepiej sobie życie ułatwiać:)

7. Tak właśnie, mam teraz ileś tam buteleczek odmierzam sobie i dozuje.Do 10 tej uprawy daleka droga ,jeszcze się pierwsza nie skoczyła a małżonka kręci nosem ...

:wiadro:

8. Samica musi zrozumieć...nie ma innego wyjścia:) a ja tam mam dwie buteleczki i wystarczą:) weg bez żadnych buteleczek a na flo wystarczą mi dwie w których mam wszystkie potrzebne minerały enzymy cukry i proteiny...przy pierwszej uprawie też miałem tylko terra flores i green sensation i planty porosły po 1,5m bez doniczki a szczotki wyglądały jak prosto z kofika w Holandii...może dlatego że sadzę proste w uprawie odmiany ale na razie nie mam zamiaru zmieniać systemu:)

9. Czyli tylko 2 nawozy na kwitnienie,a co z azotem którego za wiele nie będzie przy ziemi Light Mix?

10. Light mix nadaje się do kiełkowania i małych sadzonek...ja kiełkuję w krążkach...potem do light mixa a potem do allmixa...mi wystarczyło na 50 dni wega i na indukcję bez nawożenia...na flo małe (czyli odpowiednie) ilości azotu mam w terra flores

11. Ja krążki waliłem do małych doniczek najpierw a potem do docelowych ale następnym razem zrobię tak że odrazu do docelowych tylko że najpierw nasypię allmixa do donicy 11l a potem wybiorę środkową część i zastąpie lightmixem...tak do 20 dnia wega korzonki będą w lightmixie a potem dojdą do allmixa i cały weg i początek flo mam nawozy z głowy:)

12. Ciekawe lecz trochę kombinacji...Gdybym chciał cały okres wzrastać z uprawą na Light Mix tylko dodawać odpowiednie nawozy?
    Jest to możliwe czy nie zalecane?

13. Na pewno możliwe i pewnie w miarę proste do ogarnięcia tylko jakie nawozy i w jakiej ilości i od kiedy to już Ci nie powiem bo nie miałem przyjemności...na pewno organiczne jak chcesz mikroryzę zaszczepić...wydaje mi się że biotabsy do light mixa fajnie by się nadały i dobrze uzupełniły "samonawożenie" na wegu

14. v3nom

v3nom Użytkownik

Ja pierdole, green sensation to badziew. Albo inaczej, jest to rewelacja dla noobow ktorzy uprawe traktują jak bostwa i chuja sie znaja a każde minerały mozna podawac w oprysku dolistynm bez szkody dla zycia w ziemi.
    I jebac to green sensation, jest to zwykly, mocno przreklamowany booster za ktory producent kaze sobie slono placic a taki top max ktory jest rowniez organiczny ma wiecej zwiazkow mineralnych niz ten jebany plagron.
    Czym szybciej kondor zrozumiesz pewne podstawy tym szybciej sie dogadamy, to nie biobizz jest chujowy tylko growerzy ktorzy nie potrafią go stosować i szukaja nawozow za pierdyliard bazylionow bo producent 'zapewnia' wyniki.
    Jebac green sensation

Jak proszę ciebie odniesiesz sie do faktu że ja lightmix stosuje przez cala uprawe, dosypując tylko perlitu
    Ze nawozy dobieram samemu i ze samodzielnie decyduje o dawkach pokarmowych zamiast liczyc na farta ze ziemia mocno nawieziona bedzie odpowiednią dla tego typu konopii który mam i ze nie popali rosliny?
    Jest tyle rzeczy ktore pomijasz w swoich rozwazaniach i poradach ze po prostu nie sposob sie doczepic do twoich postow

15. Gs to nie tylko booster...ma jeszcze wystarczającą ilość pk i enzymy...wiem że to prawda że zmniejsza stres u roślin bo sam to nie raz zaobserwowałem...przy pierwszej uprawie moje planty nieźle dostawały w pizdę...pourywane i poprzyklejane głowy...dach boxa zawalony co spowodowało chyba chyba z 40 miejsc z przypadkowym supercropingiem i zero oznak jakiegokolwiek stresu...pewnie że lepiej dawkować wszystko z osobna ale wolę lepiej nauczyć się rozpoznawać deficyty zanim zacznę tak uprawiać...a tak leję dwa nawozy i mam spokój i całkiem dobre wyniki...taki sobie system obrałem na początek i tyle:) przy biobizz trzeba więcej buteleczek a na to nie jestem jeszcze gotowy:)

16. Sam sobie odpowiedziałeś...u Ciebie light mix daje radę bo dorzucasz inne nawozy...mnie allmix nie popalił anie jednej z 5 odmian bo najpierw go przepłukałem całego w wannie a rośliny były w nim dopiero po drugim tygodniu życia...wystarczyło trochę logiki...to nie było lecenie na farta tylko wszystko było tak przemyślane żeby medium nie okazało się zbyt silnie nawiezione...dopiero teraz lekko przypaliło critical orange punch ale to od chemii z terra flores i już wiem że jemu muszę lać mniej...gdzie tu jakieś poważne ryzyko? Dla mnie to najprostsza metoda jaką tylko mogłem obrać...ryzyko to by było jak by mi wyjebało kilka problemów na raz a ja bym musiał żonglować kilkoma butelkami na raz pierwszy raz w życiu:)

17. v3nom

v3nom Użytkownik

Przeplukałeś ziemię? Po co? To nie kokos.
    Wypłukałeś ziemię i w sumie zrobiłeś z niej light mix. Brawo :)
    No i green sensation nie zmniejsza stresu a to ze ty zaobserwowales takie rzeczy jest tylko wytworem twojej wyobrazni a nawet producent niczego takiego nie opisuje takze wiesz.. Ja moge sobie lac ciezka chemie i ze nic nie bedzie sie dziac z roslina to tez wysnuje sobie taka teorie..?
    Przestan zasmiecac forum nie trafionymi spostrzezeniami bo ludzie to czytaja i w to wierzą a to co ty zaobserwowales nie zawsze jest do konca zgodne z prawda a widzisz ze udzielasz sie w temacie w ktorym uzytkownik szuka pomocy a co ty mu podajesz? Green sensation? W dupe sobie je można wsadzić.
    Jest to zwykły, najzwyklejszy stymulator kwitnienia, chujowy na dodatek i NIE ZWIEKSZA TOLERANCJI NA STRES U ROSLIN
    przestan kocopolić

• Lubie to x 1
  18. Tak się składa że redukuje stres i na papierze i w rzeczywistości:

Green Sensation sprawia, że wszystkie inne dodatki, takie jak PK 13-14 i Enzymes, a także inne marki stymulatorów, staja się zbędne. Ponadto w zależności od podłoża, można oszczędzić do 50% odżywki na potrzeby kwitnienia.

Cechy:
    • Zwiększenie wyników końcowych (plonów),
    • Polepszenie smaku i zwiększenie poziomu cukru,
    • Zapobiega chorobom,
    • Redukuje stres rośliny,
    • Produkuje silną strukturę komórek,
    • Do użycia przy wszystkich rodzajach podłoża,
    • Może być łączony ze wszystkimi innymi markami odżywek,
    • Posiada certyfikat CE,
    • Odpowiedni do wszystkich typów nawadniania.
    • NPK 0-9-10

A z ziemi nie zrobiłem light mixa tylko coś pomiędzy light mixem a all mixem co w połaczeniu z wcześniej zastosowanym lightmixem pozwoliło na 70 dni bez nawożenia i przypalenia roślin

A słuszność moich teorii zostaw innym do oceny bo nie każdy musi mieć takie podejście jak Ty

19. Tylko nie mów że producent kłamie że gs redukuje stres rośliny bo to już będzie kuriozalne wręcz:)

20. Spokojnie Panowie
    :cfaniak:
    Z wypowiedzi wnioskuje że Light Mix na całą uprawę to nie będzie zły wybór .Kwestia jedynie odżywek .Czy przy nawożeniu ziemi mam się sugerować tabelą producenta(kiedyś mi napisano że tabele są chujowe)
    Mam cały zestaw nawozów biobizz i szkoda było by gdybym miał ich efektywnie nie wykorzystać...

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...