1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Miesiąc lampa potem out w szklarni (regular) - warto ?

Dyskusja w dziale Wszystko o uprawie konopi rozpoczęta przez MariaMagdalena w dniu 12.03.2018

1. MariaMagdalena

MariaMagdalena Tuptuś

Mieszkam w miejscu gdzie pogoda jest często deszczowa i bywa chłodno.
    Rośliny nie dochodzą, bywa że pleśnieją.

Zamierzam w połowie kwietnia wykiełkować i potrzymać pod lampą (świetlówki) przez miesiąc, potem wstawić do szklarni.
    Czy taki pomysł ma sens ?

6 roślin 2x 150 W, jakiś domowy odbłyśnik.
    Na miesiąc powinno wystarczyć.
    Chyba lepsze to niż parapet.

Last edited: 12.03.2018
  2. mlynu345

mlynu345 Autorytet

oczywiście, że taki pomysł ma sens, ale nie wiem czy jest sens tracić prąd i czas na regulary, zainwestuj w feminizowane pestki

3. MariaMagdalena

MariaMagdalena Tuptuś

Źle napisałem, chodziło mi o to że nie są to automaty.
    Wszystko feminizowane.

Światła im chyba wystarczy z tych dwóch świetlówek 150.
    Pytanie czy jest sens sadzić później w wielkie doniczki i zabierać pod lampę w razie lipnej pogody.
    Bywa, że 2-3 tygodnie jest totalny syf.

4. TheSpecialOne

TheSpecialOne Expert

W szklarni powinny mieć dobrze o ile pogoda w miarę będzie

5. zipsklad87

zipsklad87 Autorytet

Ja tak zrobiłem i było git. Tylko u mnie nie za zimno choć padalo dużo. Pozdro

6. grzesiek

grzesiek Inspiracja

wydaje mi się iż połowa kwietnia na pełnosezonówki to już dosyć póóóóźno - zastanów się nad początkiem kwietnia i w pierwszych dniach życia nawet okno im wystarczy - jak się nię będą wyciągać a jak jest oświetlenie to już bossko :)

7. Fubar

Fubar Wiedza nadprzyrodzona

Faktycznie, jak kolega wyżej pisze, można by troche wcześniej zacząć skoro masz szklarnie, bo ewentualne przymrozki i tak nie będą straszne. A jeśli szklarnia wystarczająco duża to można się dochować na prawde niezłych gigantów ;d

8. MariaMagdalena

MariaMagdalena Tuptuś

Ok. Dzięki.
    Zacznę od początku kwietnia.
    W jakie donice to władować docelowo ?
    Rośliny będę musiał czasem przenosić, ze względu na wizyty niepowołanych person.
    Generalnie będę nawoził, tak że jeść będą co miały.

Jeszce mnie interesuje czy obklejenie odbłyśnika (własnej roboty) spożywczą folią aluminiową to dobry pomysł ?
    Jaka musi być minimalna temperatura w domu żeby na początek nie było z tym jakiś problemów ?

9. Ganjamatyk

Ganjamatyk Błyskotlwy

Donice 20 litrów jak chcesz mieć je maks. 1,5 metra.
    Na odbłysnik najlepiej dać miskę nierdzewną wypolerowaną popiołem z drzewa.

15 stopni to minimum żeby korzenie się rozwijały poprawnie i zachodził względnie porządany metabolizm.

--- Dodano ---

Rośliny wysadzane pod koniec maja osiągają po 1.5 metra nierzadko.Połowa kwietnia to najgorszy okres bbo niby ciepło , a mogą ci przymrozki i grad rozjebać pierwsze i jedyne sadzonki.

1 maja to optymalny czas na wsadzenie sadzonki już ukorzenionej w conajmniej 0.3 litra.

10. MariaMagdalena

MariaMagdalena Tuptuś

Plan jest na trzymanie pod lampą od kwietnia do połowy maja, po "zimnej Zośce" wyjazd do szklarni.

nasiona marihuany, nasiona konopi