Mężczyźni, którzy palą marihuanę mogą mieć większą liczbę plemników

ZIELONA 07.02.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. ZIELONA

  ZIELONA Autorytet Administrator

  Mężczyźni, którzy palą marihuanę mogą mieć większą liczbę plemników niż ci, którzy nie próbowali tej używki. Jednocześnie rezultat eksperymentu nie oznacza, że mężczyźni powinni zacząć palić trawkę, aby zwiększyć liczbę plemników.


  Jednym z wniosków do jakich doszli badacze jest świadomość, jak mało naukowcy wiedzą o wpływie marihuany na kondycję ludzi pod względem reprodukcyjnym. Wcześniejsze badania sugerowały bowiem, że palenie marihuany może obniżać liczbę plemników u mężczyzn, zwłaszcza wśród regularnych palaczy. Na przykład w 2015 r. badacze z Danii odkryli, że mężczyźni palący marihuanę częściej niż raz w tygodniu mieli liczbę plemników o prawie 30 procent niższą niż osoby nie palące marihuany lub robiące to rzadko.

  Tym razem naukowcy przeanalizowali dane uzyskane od 662 mężczyzn, w latach 2000-2017 badano pod względem niepłodności. Mężczyźni odpowiadali na pytania związane z tym, jak często palili marihuanę lub zażywali inne narkotyki. Następnie dostarczyli próbki krwi oraz nasienia. Ogólnie rzecz biorąc, nieco ponad połowa ankietowanych (55 procent) przyznało się do palenia marihuany podczas ich życia, a 11 procent stwierdziło, że nadal to robi.


  całość - Palenie marihuany zwiększa liczbę plemników - WhatNext.pl
   
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...