maskowanie wlotów i wylotów powietrza

Jarymas 16.03.2014

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Podpowie mi ktos w jaki sposób mogę zamaskowac sobie wloty pasywne i wyloty z wiatraczkami tak żeby nie biło z nich swiatłem ? dodam ze nie mam kolanek do maskowania więc to nie wchodzi w gre potrzebuje coś wymysleć dzisiaj na szybkości :)

box jest zrobiony z szafki bocznej w biurku mam dwa wloty pasywne na dole oraz dwa wyloty u góry zaraz pod lampami

2. Pan Miyagi

Pan Miyagi Użytkownik

Możesz zrobić jak wyżej, ale nie uszczelni to w 100% "wycieku" światła.
    Od zewnątrz możesz zrobić podwójny kąt z kartonu wyklejonego od wewnątrz czarnym, matowym materiałem.

3. eloszka,
    mam pytanko, czemu umieściłeś dziurę skierowaną do góry???
    w ten sposób od żarówy będzie Ci wychodziła większa ilość światła niż jak byś obrócił to dziurą do dołu.

--- Dodano ---

ale pomysł ciekawy :)

4. zapewne aby wyciągać gorące powietrze :)

5. Ja robię tak kratka wentylacyjna kwadratowa i do ściany boxa a pomiędzy mata węglowa do okapów złożona na 2x maskuje w 85% + można złożyć na więcej ale trzeba się liczyć ze wtedy gorzej z cyrkulacja powietrza bo jednak ciężko się przebić przez taka warstwę a na 2x idealnie :)

6. WesolyRolnik

WesolyRolnik Tuptuś

Ktoś na forum kiedyś zrobił zamiast kolanek tunele z kartonu, i z tego co pamietam to robiło to robote;]

7. Pan Miyagi

Pan Miyagi Użytkownik

Tak, ma ściągać cieplejsze powietrze. Nie zamontowałem jeszcze odbłyśnika - będzie batwing więc żarówka będzie w pewien sposób ograniczona. Płaszczyzna skośna tego "czegoś" będzie się prawie stykać ze skrzydłem odbłyśnika. Piszę prawie bo będzie luka 1-2cm na powietrze.

Tunele z kartonu mam na wlotach i radzą sobie tak sobie. Ale lepsze to niż nic.

8. o własnie coś takiego by7 mnie interesowało ale powiedz mi czy wylot tych tuneli od wylotów ma byc kierowany do góry czy do dołu ? zależy mi na szybkiej odpowiedzi poniewaz w domu juz zaliczyłem przypał ze swiatłem wydostającym się z biurka

9. WesolyRolnik

WesolyRolnik Tuptuś

To zależy:) Mi sie wydaje ze lepiej jak by taki tunel szedł do dołu

10. Ja w swoim zastosowałem taki układ. Nie przepuszcza światła i nie ogranicza przepływu powietrza. Elementy identycznej wentylacji + poxipol do klejenia ścianek (mogą być nawet z kartonu) + matowy spray dostaniesz w Leroy Merlin

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...