Marihuana vs Pacjenci paliatywni

chili 05.02.2018

 1. chili

  chili Gość

  Ponad 200 śmiertelnie chorych osób skorzysta z próby z Queensland testującej działanie konopi indyjskich


  Naukowcy twierdzą, że wyniki badania dostarczą pilnych danych i informacji, aby doradzić w przyszłości w zakresie recept, badań i polityki zdrowotnej.

  Proces jest finansowany z funduszu badań medycznych Medical Future, dotacji rządowej wspierającej badania kliniczne rzadkich chorób i potrzeb medycznych.

  Zostanie przeprowadzony w kilku szpitalach w południowo-wschodnim stanie Queensland.

  Profesor Janet Hardy, która przewodzi zespołowi badawczemu, powiedziała:

  "Przeprowadzimy pierwsze badanie kliniczne na całym świecie, aby rygorystycznie oceniać skuteczność, bezpieczeństwo i akceptowalność kannabinoidów leczniczych do łagodzenia objawów u pacjentów z zaawansowaną chorobą nowotworową otrzymujących opiekę paliatywną".

  Badanie zostanie przeprowadzone przy użyciu próbek losowych i placebo.

  "istnieje ogromne zainteresowanie stosowaniem kannabinoidów leczniczych, szczególnie w celu złagodzenia objawów u pacjentów paliatywnych " - dodała.

  "Duża liczba pacjentów, którzy przychodzą do kliniki prosi o konopie indyjskie, ze względu na ich korzystnych wpływ."

  Marihuana była stosowana w leczeniu innych schorzeń, takich jak choroba Parkinsona.

  Została zalegalizowana do wykorzystania w medycynie przez rząd w 2016 r., Pomimo sprzeciwu ze strony Zielonych, którzy nadal chcieli, aby ten narkotyk został sklasyfikowany jako nielegalna substancja.

  Profesor Hardy powiedziała, że badania i test są istotne , aby umożliwić pacjentom i lekarzom zrozumienie, który produkt najlepiej odpowiada potrzebom pacjentów .

  "W opiece paliatywnej było wiele niepewności, który z kanabinoidów najbardziej odpowiada potrzebom osób z zaawansowanym rakiem. Oto pytania, na które mamy nadzieję odpowiedzieć podczas tego procesu.

  "Marihuana, zawiera ponad 100 różnych kannabinoidów, ale nie wiemy, która z nich lub ich kombinacja, jeśli w ogóle, będzie najlepsza dla złagodzenia objawów tej grupy pacjentów".

  "Pacjenci uczestniczący w badaniu zostaną poproszeni o ocenę szeregu objawów, w tym bólu, nudności, apetytu, funkcji jelit, lęku i depresji.

  "Pierwszorzędnym wynikiem, który oceniamy, jest ich" całkowita ocena objawów "reprezentująca ich obciążenie objawowe. Patrzymy na holistyczną opiekę nad pacjentami z zaawansowanym rakiem. "

  Cancer medicinal cannabis trial to begin in Queensland | Daily Mail Online
   
  • Lubie to x 1
Loading...
Loading...