1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Marihuana na alergie?

Dyskusja w dziale Problemy ze zdrowiem rozpoczęta przez salad w dniu 02.06.2018

1. Siemanko, mam pewien problem.
    Od około 12 lat jestem alergikiem. Wszelkie pyłki, koszone trawy, zboża i różne inne tym podobne w okresie, powiedzmy, kwiecień-lipiec, może czasem i do września, różnie bywa, są dla mnie katorgą. Swędzenie i łzawienie oczu, niemiłosierne drapanie w gardle, w tym roku zaczął nawet mocny kaszel, i do tego wszystkiego katar. Męczyłem się z tym przez pierwsze 10 lat, brałem miliony różnych leków, chodziłem na odczulanie, ani razu nie pomogło to na dłużej niż na kilka godzin, a następnego dnia zaczynało się wszystko od nowa. W zeszłym roku miałem dość intensywny, jak na mnie, okres palenia. Blant dziennie dawał ukojenie na kilka następnych dni, nie było żadnych objawów alergii. To był pierwszy rok, w którym w pełni zrezygnowałem z tabletek przeciwalergicznych. W grudniu 2017 postanowiłem trochę odejść od palenia i nie zapaliłem ani jednego od tamtego dnia. Nie siedzę w temacie medycznej marihuany w Polsce.
    Chciałbym się dowiedzieć, czy istniałaby możliwość dostania recepty w jakiś sposób? Jak to w ogóle wygląda?
    Skoro w zeszłym roku przynosiło to taką ulgę, to może i teraz dałoby radę.
    Z góry dziękuję za pomoc. ;d

2. 2515

2515 Forumowy guru

Musiałbyś iść z tym problemem do lekarza... ale na taką odmianę z większą zawartością THC, to nie masz co liczyć że dostaniesz receptę(może prywatnie), nie w Polsce, po za tym chyba jeszcze niema w obrocie nawet tej CBD.
    Czemu chcesz palić i tym samym niszczyć sobie płuco, jeśli tabletki działają i stosujesz je tylko doraźnie.

Last edited: 04.06.2018
  3. Lanrete

Lanrete Zagubiony

Mam tez uczulenie i astme oskrzelową alergiczną, musisz szukać lekarza który wie o co chodzi i spróbować starać się o import docelowy. Mi się nie udało lekarz mnie wysmiał od tamtej pory pierdole i lecze się sam.

4. 2515

2515 Forumowy guru

O tym imporcie docelowym to dopiero teraz się dowiedziałem, ale myślę że w tym przypadku za bardzo sensu niema to i tak. Cena produktu razem z kosztami przesyłki, przewyższać będzie pewnie znacznie cenę samych tych tabletek, dostępnych na terenie kraju.

5. Lanrete

Lanrete Zagubiony

O jakich tabletkach piszesz?

6. Adamus10

Adamus10 Autorytet

Panowie to samo u mnie, katar, łzawiące oczy, całe czerwone... czy według waszych doświadczeń każda odmiana pomoże pozbyć się problemu ? ciekawi mnie czy mocna odmiana w CBD a znikome ilości THC zda egzamin an alergie :)

7. Lanrete

Lanrete Zagubiony

Z mojego doswiadczenia ale z astmą, to wiekszość odmian pomaga nawet bez cbd. Niektóre odmiany przy pierwszej dawce wzmagało astmę ale po kilku minutach mijało i juz dalej mogłem ja przyjmować, nie wiem dlaczego tak sie dzieje. Np po niektórych odmianach mam katar, ale wole katar od braku tlenu.

8. 2515

2515 Forumowy guru

Pisałem o tabletkach przeciwalergicznych, które brał autor tego wątku.

9. Lanrete

Lanrete Zagubiony

Są takie tez bralem tylko że po tych specyfikach czlowiek zle się czuje i są szkodliwe dla zdrowia.

10. 2515

2515 Forumowy guru

Wszytko jest szkodliwe... jeśli źle się czujemy po jakimś leku to trzeba by szukać zamiennika, o tym samym działaniu ale o innym składzie.

11. Lanrete

Lanrete Zagubiony

Nie wierze w te leki od astmy przerobiłem juz tego dużo, byłem u specjalistów zmieniali mi kilka razy a Marihuana okazał sie najlepszym lekarstwem. Wyobraz sobie ze brałem leki regularnie i dziennie musiałem brać około 10razy wziewy zeby móc jakoś oddycha, panika,strach, lęki że się udusze brak siły z powodu niedotlenienia organizmu. Człowiek zyjąc cierpi i jest w ciągłym strachu, nerwica jest tuż tuż . Gdy pierwszy raz wziełem MJ to jakbym dostał nowe zycie, nie wiem dlaczego to nie jest dostepne dla wszystkich czytałem o astmie i az za serce sciska jak rodzice pytają sie jak pomóc swoim dzieciom a wszystko jest w zasiegu reki tylko jest za mało rzetelnych informacji...

12. 2515

2515 Forumowy guru

Ja nie jestem zwolennikiem środków farmakologicznych, dla mnie chemia to ostateczność... choć nie wyobrażam sobie dzisiaj życia bez chemii, jest potrzebna.

13. ZIELONA

ZIELONA Administrator Administrator

Zgoda na leczenie specyfikami zawierającymi marihuanę jest przyznawana indywidualnie na wniosek lekarza od 4 marca.

1. Wniosek o zastosowanie leku wydaje lekarz prowadzący chorego.
    2. Zgoda wydawana przez ministerstwo jest indywidualna, imienna dla każdego pacjenta. Wydaje ją minister po zapoznaniu się z wnioskiem od lekarza prowadzącego.
    3. Lekarz musi zaznaczyć, że leki spowodują wyraźną poprawę stanu zdrowia pacjenta i dla ich zastosowanie nie ma innej, równie skutecznej alternatywy.
    4. Za opakowanie leku pacjent zapłaci 3,2 zł ( nie jestem pewna jak to wyglada w praktyce i czy faktycznie jest refundacja , zapytaj )
    5. Kontynuacja terapii - by po np. miesiącu leczenia leczniczą marihuaną znów móc kupować ją z refundacją należy przedstawić ministerstwu efekty dotychczasowej terapii. Np. zmniejszenia liczby napadów padaczkowych.
    6. Ministerstwo będzie szczegółowo monitorować dokumentację.
    7. W Polsce do obrotu jest dopuszczony do obrotu jeden produkt zawierający kannabinoidy.
    To Sativex, stosowany w leczeniu stwardnienia rozsianego.
    Inne tego typu produkty, które nie są dopuszczone na terenie naszego kraju do obrotu, muszą być sprowadzone w ramach importu docelowego.
    Wniosek wypełnia lekarz prowadzący lub konsultanci wojewódzki lub krajowy w danej dziedzinie medycyny.

,

14. 2515

2515 Forumowy guru

3. To sensu niema, bo skąd może wiedzieć lekarz że jakiś nowy lek zadziała/nie zadziała, gdy go jeszcze pacjentom nie wypisywał i tylko na opiniach bazuje, które często są mylne.
    5. Tutaj trzeba brać pod uwagę parę zmiennych, bo jeśli terapia źle jest prowadzona np. zbyt słabe działanie kannabinoidów zawiera odmiana, lub zbyt słaba dawka jest brana, to nie oczekiwałbym jakiś natychmiastowych zmian, ale chyba ministerstwo ma atest/certyfikat na każdy lek który wprowadza do obrotu i gówna pacjentom nie sprzedaje ? więc na efekty liczyć można ?

nasiona marihuany, nasiona konopi