Marihuana może pomóc w leczeniu chorób autoimmunologicznych

ZIELONA 15.06.2015

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. ZIELONA

  ZIELONA Autorytet Administrator

  08.06. Warszawa (PAP)


  - Marihuana może skutecznie hamować stan zapalny u pacjentów cierpiących na choroby autoimmunologiczne - informują naukowcy, których wnioski zostały opublikowane przez "Journal of Biological Chemistry".

  Badacze z Uniwersytetu Południowej Karoliny w USA skoncentrowali się na wpływie marihuany na zachodzenie w organizmie zmian epigenetycznych, tj. zmieniających aktywność genów, jednak nie ich sekwencję.

  Zawarty w konopiach związek THC (tetrahydrokannabinol) modyfikuje histony, zasadowe białka budujące epigenom, co prowadzi do zatrzymania stanu zapalnego. Sugeruje to, że palenie marihuany może hamować również stany zapalne, które odgrywają w organizmie pozytywną rolę. Zachęcający wydaje się jednak potencjał THC w leczeniu chorób autoimmunologicznych (gdy układ odpornościowy organizmu atakuje własne komórki). Do takich chorób zalicza się m.in. stwardnienie rozsiane, zapalenie jelita grubego, toczeń rumieniowaty, zapalenie stawów. W rozwoju tych chorób kluczową rolę odgrywa przewlekły stan zapalny.

  Medyczne zastosowanie konopi indyjskich znano już w starożytności w Chinach, Indiach czy Egipcie. Obecnie roślinę wykorzystuje się m.in. w celu zniwelowania nudności i wymiotów u pacjentów po chemioterapii, a także u pacjentów z AIDS w celu zwiększenia apetytu (brak łaknienia doprowadza do wyniszczenia organizmu). (PAP)

  Polska Agencja Prasowa
   
  • Lubie to x 3
 2. szkoda ze nie leczy alergi..
   
 3. Al Bundy

  Al Bundy Zagubiony

  A wiadomo? Warto próbować :D
   
 4. ZIELONA

  ZIELONA Autorytet Administrator

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...