1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

Marihuana jest już w gronie leków. Co to tak naprawdę oznacza?

Dyskusja w dziale Medyczna Marihuana Aktualności rozpoczęta przez ZIELONA w dniu 13.01.2018

1. ZIELONA

ZIELONA Administrator Administrator

Od 1 listopada obowiązuje ustawa legalizująca medyczną marihuanę w Polsce. Czy to oznacza, że pacjenci mogą już realizować w aptekach recepty zawierające ją w swoim składzie

Ł.L.: Faktycznie wymieniona ustawa weszła w życie, w praktyce jednak wygląda to trochę inaczej. Póki co, takiej recepty nie zrealizuje się w żadnej aptece, poza tym liczba lekarzy mających doświadczenie w leczeniu kannabinoidami (związkami chemicznymi zawartymi m.in. w marihuanie przyp. red.) jest niewielka. Problem polega na dostępności surowca farmaceutycznego, z którego wytwarzane będą odpowiednie dla danego pacjenta postaci leku. W Polsce nie ma upraw konopi, z których można pozyskać surowiec, można sprowadzić go z Holandii. Nie wiadomo jednak, czy ten kraj będzie w stanie pokryć nasze zapotrzebowanie, bo nie jest przecież w stanie zaopatrzyć całego świata. Wszystko jest w fazie organizacji, wiele tu niewiadomych, pytań i wątpliwości.

całość wywiadu -
    http://wrzesnia.info.pl/artykul/marihuana-jest-juz-w-gronie-lekow-co-to-tak-naprawde-oznacza

,,,,,,,,

2. 2515

2515 Forumowy guru

A co to za różnica czy lekarz ma doświadczenie czy nie, w leczeniu marihuaną, wystarczy zacząć od mniejszej dawki i zwiększać ja gdy nie skuteczna jest..... lub odwrotnie.

Na rynku pojawiają się ciągle nowe leki, których działanie okazuję sie bardzo szkodliwe po czasie, i muszą potem byc szybko wycofywane z obrotu.
    Czy ktoś pyta może lekarza o jego doświadczenie w przepisywaniu nowych leków ? Nikogo to nie obchodzi, wystarczy że koncerny farmaceutyczne "dbają o dobro pacjenta" i o własny interes.

Niech sprowadzą dobrą marychę, sprawdzą na pacjentach czy działa, a jak zadziała to niech myślą o dofinansowaniu do własnej uprawy, proste. W Polsce są dobre warunki do tego, prawda ? ;d

3. ZIELONA

ZIELONA Administrator Administrator

Jak to co to za różnica ?
    Zasadnicza .
    Lista chorób i dolegliwości, w których medyczna marihuana może być pomocna jest bardzo długa
    W przypadku jak to wyżej piszesz ( leków ) zanim wprowadzą do obrotu jakikolwiek nowy lek - lekarze są szkoleni , jeżdżą na konferencję itd , każdy nowy lek ma podobne substancje czynne które lekarze maja w jednym palcu . A jeśli substancja jest nowa na rynku to zanim wejdzie do obrotu to producent zadba o szkolenie lekarzy i farmaceutów .
    W przypadku kannabinoidów - układu endokannabinoidowego, i receptorów wiedza w polsce jest znikoma - czas to zmienić .

1 person likes this.
  4. mikołaj

mikołaj Guest

Lekarz musi miec jakakolwiek wiedze czym bedzie leczyl , kazda odmiana dziala inaczej trzeba dobrac odmiane do pacjenta to nie jest takie chop siup z tym ze w Polsce to sie dopiero zaczyna. Bez wiedzy lekarze leczyc marihuana nie beda, musza doszkolic sie u kolegow kolezanek ktorzy juz ta wiedze maja albo w jakis inny sposob, moze niech wpadna na forum to szybka lekcje co i jak dostana;)

1 person likes this.
  5. 2515

2515 Forumowy guru

Trochę źle się wyraziłem. Pewną wiedzę lekarz powinien posiadać w tej materii. Ja osobiście patrzę tylko na dwie główne cechy: ilość THC oraz czy to jest Sativa lub Indica.

6. Pitergrinder

Pitergrinder Zagubiony

ta, teraz w większości przypadków nowych leków na receptę korupcja rządzi się swoimi prawami. Lekarze dostają w łapę od koncernów, żeby polecić/przepisać pacjentowi dany lek mając przy tym znikomą wiedzę na ten temat.
    W Ameryce co 19 minut ktoś ginie z powodu leków na receptę

7. 2515

2515 Forumowy guru

Wiesz że masz częściowo chyba rację Pitergrinder. Ja byłem niedawno u dwóch specjalistów, chirurga ogólnego i od chorób wewnętrznych, obydwoje polecili mi ten sam lek. Nie wiem w sumie czy ten lek jest tylko chwilowo promowany, czy może skuteczność jego jest naprawdę wysoka. Opinie wśród osób które zażywały ten specyfik były podzielone. Sam lek jak kolwiek ma wiele szkodliwych skutków ubocznych, o czym informuje sam producent na ulotce, ale nie dlatego nie przyjąłem go.....
    Dla mnie chemia to ostateczność, no chyba ze to dobra POLSKA chemia, jak AMFETAMINA^

8. RastaMann

RastaMann Dyskutant

Ja mam wrażenie że lekarze nie chcą się uczyć leczeniem kanabinoidami bo im się nie opłaca z uwagi na to że pewnie by byli za stratą profitów jakie mają lecząc klasycznie,tylko co z pacjentem którego klasycznie się nie da wyleczyć. Osobiście byłem wypytać kilku lekarzy z uwagi na swój ból,pewien problem z moim psem lecz Ci lekarze u których byłem nie byli otwarci na medyczną marihuanę. Moja matka była u neurologa,dałem jej gazete soft secret z artykułem o medycznej marihuanie i jej korzyściach żeby lekarz neurolog (ten który powinien mieć wiedzę) podnosi ręce i nie wie dodając że na to trzeba będzie poczekać a tymczasem olejki idzie kupić w każdym większym mieście więc nie wiem na jakim świecie oni żyją albo po co była przysięga o etyce zawodu. Ostatnio przy okazji wizyty u weterynarza i pustej poczekalni poruszyłem temat,wet otwarta,uśmiechnięta stwierdziła-jak olejek czysty to jak najbardziej,zna przypadek psa wyleczonego rso z raka mózgu bez chemii i innego syfu.

nasiona marihuany, nasiona konopi