Marihuana hamuje wzrost raka skóry

pawel0thc 05.02.2012

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. Syntetyczny komponent narkotyku marihuany i haszyszu może spowalniać rozwój guzów rakowatych - udokumentowali hiszpańscy naukowcy z oddziału Manuela Guzmana z Universidad Complutense w Madrycie. Pierwszy raz taką kurację użyto u ludzi chorujących na jedną z odmian raka mózgu.

  Naukowcy w trakcie badań na szczurach zarejestrowali, że aktywne komponenty narkotyku - kanabinoidy - spowalniają formowanie nowych naczyń krwionośnych. Szczury chorowały na raka mózgu. Po wstrzyknięciu im wyciągu z marihuany i haszyszu guzy skończyły wzrastać. Jeśliby udało się w jakiś sposób zablokować rozwój naczyń, czyli angiogenezę, guz zostałby zagłodzony. Widzieliśmy, że guzy mózgu u stworzeń są trochę mniejsze i bledsze. Przekonaliśmy się, że to funkcjonuje, ale w dalszym ciągu to bardzo początkowa faza - podkreślają naukowcy.

  Ekipa Guzmana postanowił sprawdzić, czy ten sam mechanizm będzie działał u ludzi. Do badania wytypowano 14 pacjentów chorujących na glejaka wielopostaciowego. W konfrontacji z nim doktorowie są najczęœciej bez szans. Zespół Manuela Guzmana obecnie rozpatruje osiągnięte rezultaty.

  "Rzeczpospolita" pisze, że kompozycje aktywne zawarte w konopiach indyjskich umieją również uzdrawiać nowotwory skóry. Po wstrzyknięciu kanabinoidów w +okolice nowotworu dochodziło do mniejszego rozwijania naczyń krwionośnych, dostarczających chorobową tkankę, a same komórki rakowate częściej obumierały.

  [video=youtube;0tghUh4ubbg]http://www.youtube.com/watch?v=0tghUh4ubbg[/video]
   
  Last edited: 05.02.2012
 2. A więc raku skóry żegnaj :)

  "Mamo, mamo muszę zażyć lekarstwo na raka skóry" :D:D:D
   
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...