1. Czy nowe forum Ci się podoba?

  Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
  Dismiss Notice

Manicure Kwiatów - Czyli praca po zbiorach

Dyskusja w dziale Suszenie/przechowywanie rozpoczęta przez Usatysfakcjonowany w dniu 09.09.2012

 1. [​IMG]

  Manicure kwiatów

  Czyli praca po zbiorach

  Manicure szczytów jest zajęciem bardzo czasochłonnym. Na ręczne wystrzyżenie nożyczkami jednego funta (około 454 gramów) kwiatów musicie przeznaczyć około 4 do 6 godzin ciągłej, ciężkiej, nużącej pracy. Przy wykorzystaniu automatycznych trymerów kwiatów możecie ograniczyć ten czas do 1 do 2 godzin.

  [​IMG]
  Do trymowania używaj małych, łatwych do manewrowania nożyczek. Zaopatrz się w 2 lub 3 pary nożyczek z różnymi uchwytami. Zmieniaj nożyczki jak zmęczą ci się ręce.


  [​IMG]
  Trymuj swoje kwiaty nad płaskim sitem do haszyszu, płaskim stołem lub taflą szkła. Mocna żywica, której część odpadnie od tkanek kwiatów może być od razu palona lub prasowana w poręczne kostki haszyszu.

  [​IMG]
  Do strzyżenia zawsze zakładaj niedrogie rękawiczki chirurgiczne. To na nich osadzi się część żywicy haszyszowej. Po trymowaniu zmyj do jakiegoś płaskiego naczynia żywicę z rękawiczek przy pomocy spirytusu konsumpcyjnego i odczekaj przez noc aż alkohol wyparuje. Zdrapana żywica będzie naprawdę wysokiej jakości. Możesz też po prostu po pracy zdjąć rękawiczki i umieścić je w zamrażalniku na jakiś czas. Gdy guma nieco stwardnieje łatwo zdejmiesz cały haszysz z gumowych rękawiczek.  [​IMG]
  Zeskrobuj także żywicę osadzającą się na ostrzach nożyczek. Dobra do tego celu jest zaostrzona drewniana szpatułka lub mały ostry nożyk. Zdrapaną żywicę kształtuj w zgrabną kulkę. Będzie ona powoli, ale systematycznie rosła wraz z czasem strzyżenia.
  Suszenie <<<< sub kop >>>


  [​IMG]
  Świeżo zebrana, zielona marihuana nie jest szczególnie mocna. Suszenie powoduje przemianę nieaktywnego THC z zielonej marihuany w psychoaktywną jej formę i redukuję jej masę o około 75% przez odparowanie zawartej w zielonych tkankach roślin. Wilgoć odparowuję powoli, jeżeli rośliny suszą się przez 5 – 7 lub więcej dni. Prawidłowo wysuszone rośliny mają delikatny, niegryzący dym, bogaty aromat i wspaniały zapach. Szczyty wysuszone na szybko mają bardzo nieprzyjemny, gryzący smak uwięzionego w tkankach chlorofilu i innych substancji i pozostałości nawozów.


  [​IMG]
  Idealna temperatura w suszarni powinna wynosić 18°– 24 °C przy wilgotności w granicach 45 do 55 %. Temperatura poniżej 18 °C wyraźnie spowalnia proces suszenia jednocześnie utrudniając kontrolę wilgotności w pomieszczeniu do suszenia. Wilgotność powyżej 80% także spowalnia suszenie zwiększając jednocześnie szansę na spleśnienie lub zgnicie suszącego się zioła. Gdy w suszarni temperatura przekracza 24 °C kwiaty będą tracić wilgoć zbyt szybko. W takich warunkach trudno opanować spadek wilgotności poniżej idealnych 50%. Zawsze podczas suszenia używaj termometru z wilgotnomierzem, żebyś mógł właściwie reagować na zmiany klimatu w suszarni.


  [​IMG]
  Małe zbiory możecie łatwo wysuszyć w szafie, kartonie lub namiocie do uprawy. Większe zbiory wymagają większej ilości pracy i wielkiej, profesjonalnej suszarni. Więcej informacji znajdziecie w mojej książce: „Marijuana Horticulture: The Indoor/Outdoor Medical Grower’s Bible”


  [​IMG]
  Ustaw w suszarni mały ruchomy wentylator, który będzie mieszał powietrze. Nie kieruj jednak strumienia powietrza bezpośrednio na kwiaty, ponieważ wyschną zbyt szybko. Dobra wentylacja lub klimatyzator może być konieczny, aby klimat w suszarni był idealny.


  [​IMG]
  [​IMG]  Test suchości zioła jest banalnie prosty do przeprowadzenia. Kwiaty w dotyku powinny być suche, ale nie kruszyć się. Dłuższy szczyt zgięty pomiędzy palcami powinien pęknąć z cichym trzaskiem, nie zgiąć się. Prawidłowo wysuszone kwiaty powinny palić się prawidłowo w skręconym jojncie. Dobrze wysuszone szczyty są gotowe do konserwacji w słojach. Konserwacja jest niezbędna!

  Konserwacja i przechowywanie  [​IMG]  Kiedy kwiaty są już wysuszone pora je zakonserwować w słojach. Konserwacja czyni prawidłowo wysuszone zioło bardziej delikatne w smaku i wzbogaca aromat i moc palenia. Podczas tego procesu nieaktywne substancje przekształcają się w psychoaktywne THC, które odpowiada za moc zioła. Dobrze wysuszone i zakonserwowane zioło nadaje się do długotrwałego przechowywania i jest mniej narażone ataki pleśni i grzybów mogących zniszczyć zioło.  [​IMG]
  Konserwację najlepiej przeprowadzać w słojach lub innych hermetycznych pojemnikach. Do słojów należy wsypać wysuszone zioło nie upychając go na siłę. Pomiędzy szczytami musi być trochę miejsca, nie mogą byś upchane jak sardynki w puszce. Ustaw zwoje słoje w ciemnym, zimnym miejscu i co 2 do 4 godzin odkręcaj wieko słojów tak, aby resztki wilgoci mogły swobodnie odparować. Konserwacja może trwać od kilku dni do 2 tygodni. Po otworzeniu słoja delikatnie ściśnij w palcach kwiat i zaobserwuj, czy jest miększy niż był poprzednio. Jeżeli tak jest konserwację należy kontynuować, aż kwiaty będą równomiernie suche. Po konserwacji można przechowywać zioło przez długi czas bez utraty ich właściwości psychoaktywnych i mocy.
  [​IMG]
  Przechowuj wysuszone i zakonserwowane zioło w zimnym, suchym i ciemnym miejscu. Ten właściciel Volkswagena Beetle przechowuje swoje palenie w chłodnym miejscu, ale zapomniał on o jego zaciemnieniu. Szczyty przechowywane w zamrażalniku będą dłużej posiadać wszystkie swoje pierwotne właściwości. Pamiętajcie o hermetyczności pojemników, ponieważ zioło mogłoby zawilgotnieć od innych produktów w zamrażarce.


  Źrodło:Cannabis.info
   
  greenqueen, Mr__DJ, Hubertus and 4 others like this.
 2. Punky

  Punky Weteran

  Fachowo nazywa się to trymowaniem.