LSD 1x, Power Plant 1x, Ak47 1x, CFL-125W [0,36m2]

stasiecki 08.08.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Proszę Powiedzcie mi kiedy ścinać tego Powerka?
    Ostatnio Papu nawóz dostał w Piątek, więc 2 tygodnie na wodzie i ścinka?
    Jeszcze raz przepraszam administracje że dodaje post pod swoim postem, bo nie chce wprowadzić w błąd czytających.

p.jpg

2. Co do LSD to ładnie i zdrowo się ma i powiem wam, że na drugi rok będę robił Lsd Auto po femine sadził, bo moim zdaniem ta odmiana ma coś co lubię, ale się okaże po spróbowaniu. Więc będę chciał z niej wycisnąć wszystko co najlepsze na przyszły rok.
    A tak po za tym kiedy jego będzie przewidywana ścinka?

L.jpg

3. A co do Akacza chyba zaczyna budzić się do kwitnięcia, jak się nie mylę.

ak.jpg

4. Podpisuję się pod pytanie jak ogrzać ? Co zrobić nie jakimiś wielkim kosztem do rachunku ? Obudowa styropianem zrobi robotę przy wyłączonym wentylatorze wtłaczającym ?

• Kocham to ! x 1
  5. Właśnie taki pomysł mi siedział w głowie tylko nie wiem czy zda ten test.
    Oczywiście jeden wentylator wyłączony od strony odświeżacza po lewej stronie, tylko działa wtłaczające mieszające powietrze na środku ścianki bo za wentylatorem jest obudowane ścianka.

6. qylie

qylie Użytkownik

Lepiej szykuj wyższego boksa na tego sezona :D Styropian jak najbardziej z stopień dwa powinien coś dać noi kocem możesz zakrywać dodatkowo szafkę. Do ścinki jeszcze kawałek. Kapnij nawozem.

7. Co do sezona to akacza na razie muszę w takiej pozycji trzymać, jak automaty pójdą do ścinki, to akacz wraz z boxem przejdą do innego miejsca cieplejszego i boxa odwrócę o 90 stopni i będzie pionowo stał w wysokości box że akaczowi będzie już luźniej i swobodniej. Własnie myślę o tym styropianie i o tym co piszesz ze kocem, i tak częściowo box przykryty kocem ale trzeba będzie jeszcze jeden koc dać :D

A tego powerka kiedy do ścinki? Bo na razie mu od piątku cały czas wody leje, a Akaczowi daje na veg a lsd daje na flo papu, wiec dają radę.

8. qylie

qylie Użytkownik

Powera też nakarm. Daj lepsze foty. Martwią mnie te jego liście których kolor wyglądaja jak moje na out które gniły a z nich rozprzestrzeniała się plecha ale dopóki nie są całe takie zbrązowiałe to nie ma się co martwić prawodopodnie są takie z powodu deficytu cynku. Jaka wilgotność?

9. Powiem ci tak, mnie też martwią jego że on tak po gubił liście, ale to może jest mój błąd bo oglądając kolesia marychuanistę który nagrywa swoje filmiki nauczające co i jak. I własnie dowiedziałem się że automatom nie warto obrywać im liście bo będą zestresowane i być może dlatego że te liście wyżółkłe obrywałem im i może ten jest powód jaki właśnie ten powerek ołysiał, ale jak mówiłem to jest moja pierwsza uprawa, a na przyszły rok mam lepsze plany.
    Mam już spota. Także będę myślał mieć u siebie indor i outdor ale to na przyszłość.

Skoro tak mówisz że byś jeszcze go dokarmił to spoko.
    Co do plechy nie zauważyłem na razie, a im psikam co tydzień topsinem do tego też drugim preparatem Biochronem, także nie widziałem plechy choć wiem jak one wyglądają, ale zrobię im jutro zdjęcia, choć nic się nie zmieniło.

Wilgotność trzyma się 50% lekko do 53% ale tak miedzy od 50 do 55% zależy jeszcze od pory. :)
    ph sprawdzałem też i utrzymuję miedzy od 6 do 6,5 ph czasami mam tak do 6,8 to wtedy użyje od plagrona ph min i już normalne ph, więc ph jest dobre, daje mu mieszankę, tera flo i gren sensation, daje im wszystkim.
    Czyli do butelki małej wlewam, 150ml flo + 50ml gren sensation no i co 2 tyg do tej mieszanki daje 20% rizochtonic choć nie wiem czy dawać mu tego rizochtonica, taka samą dawkę daje też LSD auto i on fajnie sie ma i nie gubi liści, ale nie zestresowałem go jak Powerka to nie gubi.

Akacz dostaję dawkę papu, 250ml na veg i 30ml rizo no i 20ml gren sensation, i tu własnie nie wiem czy dobrze że mu daje temu grena ale nic mu się nie dzieje, no fakt, tam żółkną liście ale nie tak gwałtownie.

Last edited: 09.10.2019
  10. Jeśli chodzi o obrywanie liści pożółkłych to zawsze je usuwam i nie zauważyłem żadnych problemów. Na logikę skoro roślina się go pozbywa to w sumie czemu jej z tym nie pomóc. Moim zdaniem to nie zestresowało jej na tyle żeby wyłysiała, chyba że oberwałeś ich dużo w krótkim odstępie czasu.. Wtedy to możliwe

11. qylie

qylie Użytkownik

Nie obrywaj zółtych, obrywaj te które widać, że już umierają bo nie są roślinie potrzebne. To, że są zółte nie znaczy, że roślina z nich nie pobiera składników to raz a dwa, że jak roślina kwitnie to normalne, że wiatraki żółkną. Nie pryskaj na pleche w boxie bo to ty regulujesz jej wilgotność powietrza i przewiew a to od tego zależy czy plecha się pojawi. Jak wiatraki poruszają liśćmi a wilgotność nie przekracza 60% to znikoma szansa na pleśń. Joł

12. qylie

qylie Użytkownik

Nie obrywaj zółtych, obrywaj te które widać, że już umierają bo nie są roślinie potrzebne. To, że są zółte nie znaczy, że roślina z nich nie pobiera składników to raz a dwa, że jak roślina kwitnie to normalne, że wiatraki żółkną. Nie pryskaj na pleche w boxie bo to ty regulujesz jej wilgotność powietrza i przewiew a to od tego zależy czy plecha się pojawi. Jak wiatraki poruszają liśćmi a wilgotność nie przekracza 50% to znikoma szansa na pleśń, najlepiej w późniejszym etapie flo utrzymuj 30/40%

13. qylie

qylie Użytkownik

Nie obrywaj zółtych, obrywaj te które widać, że już umierają bo nie są roślinie potrzebne. To, że są zółte nie znaczy, że roślina z nich nie pobiera składników to raz a dwa, że jak roślina kwitnie to normalne, że wiatraki żółkną. Nie pryskaj na pleche w boxie bo to ty regulujesz jej wilgotność powietrza i przewiew a to od tego zależy czy plecha się pojawi. Jak wiatraki poruszają liśćmi a wilgotność nie przekracza 50% to znikoma szansa na pleśń, najlepiej w późniejszym etapie flo utrzymuj 30/40%

14. No właśnie z niektórymi liśćmi tak robiłem, bo obawiałem się o plechę albo o stan roślinki, więc nie wiedząc jakie będą skutki podejmowałem właśnie takie ryzyko. No i cóż pomyliłem się a później się dowiedziałem że nie potrzebnie tak robiłem. Ale cóż mój błąd, mam nadzieje że jakoś ten powerek dojdzie. Całe szczęście że lsd i akacz tak nie zestresowany, ale nie ma co się dziwić to moja pierwsza uprawa, a na przyszły rok będzie o niebo lepiej. ;)

Powiem ci tak, wilgotność utrzymuje do 50% i zastanawiam się czy tego jonizatora powietrza nie wyłączyć i bez jonizatora powietrza, żeby ta wilgotność spadła na 30%, dziś sprawdzałem dokładnie powerka czy nie ma plechy, ale dzięki Bogu nie znalazłem żadnych oznak, jutro zrobię foto dam kilku stron może wy dojrzycie co i jak.
    A co do liści to już obrywam w taki sposób, dotykając je i leciuteńko gdy pociągnie za jakiegoś listka to albo się oderwie martwy albo będzie dalej trzymał. Więc już nie ryzykuje z obrywaniem liści, jak już to tylko martwe które chcą już odpaść, wystarczy leciutko pociągnąć. :) A w boxie jak pryskałem na plechę to wilgotność dochodziła przy wyłączonym świetle do 60% więc chyba będę musiał wyłączyć ten jonizator. :)

15. qylie

qylie Użytkownik

Wrzucaj tu mi tego powera

16. Jutro już wrzucę po 10:00 jak im dam papu.
    Chciałem wcześniej wrzucić ale wolałem przeczekać może coś się poprawi, ale widzę że już całkiem dojrzewa, jutro sam zobaczysz... :)
    W końcu to mój pierwszy raz i pierwsza uprawa, i starając się jak mogę to i tak chyba nie najgorzej.
    Oki jutro będą fotki. :)
    Przepraszam za zwłokę :)

17. Witam.
    Roślinki już mają 80dni życia. :)
    Mamy ładną pogodę ale to już do Niedzieli będzie się trzymać jeszcze ciepła temperatura na dworze, co za tym idzie że roślinki w boxie będą mieć jeszcze dobrą dla siebie temperaturę.
    W dzień mają do 29 stopni a nocą mają do 20 stopni więc jak dla nich to dobra temperatura.
    Wilgotność - mają od 40 do 50% - z lewej strony będzie widać na fotkach obok LSD że wiatrak został wyłączony już od dłuższego czasu, do tego jonizator powietrza też został wyłączony ze względu na wilgotność by utrzymać w granicach max 50% ale gdy dziś dałem im papu miały 40% wilgotności.
    Plechy nie zauważyłem jeszcze bo dostają oprysk co tydzień, ostatni oprysk miały 5 dni temu.
    Po niżej fotka boxa jak to wygląda. :)

IMG_20191014_094515.jpg

18. Fotki LSD widać że puchną owoce i nabierają zapachu, lekko paluszkiem pogłaskałem jeden owoc i czuć na palcach klej i zapach :)
    Dziś dostały papu 200ml Green Sensation
    Fotki niżej LSD :)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

19. Powerek też tak samo jak LSD i też puchnie zapachem i leje im wody 150ml dziennie :) od 76dni życia jego.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

20. Akacz - dziś dostał 300ml papu na veg

1.jpg

2.jpg