LSD 1x, Power Plant 1x, Ak47 1x, CFL-125W [0,36m2]

stasiecki 08.08.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam w mojej 1 fotorelacji!
    Nasiona: LSD Auto 1x, Power Plant Auto 1x, Ak47 Feminizowane 1x (wszystkie nasionka ze sklepu ,,Taniesianie'')
    Nawozy: Terra Vega, Terra Flores, Rhizotonic
    Ziemia: Plagron Lightmix
    Doniczki: 3x3L
    Box: 90x60x40cm
    Oświetlenie: CFL-125W - Phytolite - (barwa 2100K Dual przeznazona na wzrost + kwitnienie)
    Wentylacja: 2x wiatraki nowe Silentiumpc zephyr 120 - 2x wlot powietrza do growboxa
    Dodatki: Odświeżacz powietrza TV50W, Higometr z termometrem,
    Trening: LSD, Power Plant, Ak47

Pestki trafiły do wody 23.07, z ziemi wyszły 25.07 dzisiaj mają 14dni i wyglądają tak:

Jeżeli macie jakieś złe opinie to proszę o poradę.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

• Kocham to ! x 1
  2. LST rob im
    znaczy naginaj je do ziemi bo nisko masz tam ino i plon wiekszy bd

3. Wiesz niby się wydaje że nisko, bo mam tak zwaną płytę od tej pułki i jak przyjdzie taki czas że będzie duży to się obróci boxa w pion i uzyskam 90cm wysokości a teraz jest koło 50cm wysokości ze względu żeby miały energie od światła, ale coś pomyślę o tym naginaniu żeby w taki sposób żeby się na mnie nie pogniewał.. :D

Aaa czytając inne fotorelacje chciałem dodać temperaturę i wilgoć.
    Z moich obserwacji wynika, w dzień są wahania wilgoci od 40 do 70% zależy od tego jak ciepło jest na strychu i duszno, a w nocy to już dochodzi do 70% czasem było nawet do 75% ale próbuje utrzymać równowagę, choć to nie jest łatwe, bo nie będziemy siedzieć przy boxie i co chwile kontrolować wilgoć.

Temperatura wygląda tak że w dzień jest stale 30*C a czasem się waha miedzy 28*C a 32*C zależy od pogody na zewnątrz jaką mamy, w nocy to bywa że od 20*C do 24*C ale częściej stoi między 21*C a 22*C i tu też zależy od pogody i jakości wilgoci, bo czasami muszę ją zmniejszać gdy temperatura jest niska w wilgoć wysoka a czasami muszę dać na fulla gdy temperatura jest wysoka jak wyżej pisałem a wilgoć niska.

Godziny oświetlenia od 13:00 do 7:00.
    Od 13:00 zacząłem 24.07.2019r świecić ponieważ weszły już wtedy przed tą godziną do ziemi i już taką stałą godzinę oświetlenia im dałem.
    Podlewanie: między 7:05 a 7:10 kieliszek 50tki Rhizotonic + pryskanie wprost w ziemie i liście Terra Vega, dodam że Rhizotonic był już wlewany jakieś 4dni temu a Tera Vega od dzisiaj ponieważ wczoraj dostałem ten nawóz i musiałem wlać do wody oazy z biedronki 5litrów, 25ml terry vegi i przez noc zostawić.

Problem mam jedyny że nie mogę zbadać urządzeniem wartości PH gleby, po mimo że mi wskazuje 7.0
    Badam miernikiem ,,Miernik PH gleby 89000 FLO Kwasomierz tester'' i wkładając ten czujnik do ziemi obawiam się uszkodzenia korzenia.

Mimo wszystko mam jakąś nadzieje że z tego coś wyjdzie nie liczę na ilość bo to pierwsza taka uprawa, a gdy wszystko wyjdzie bez chorub czy jakiś tam problemów, w przyszłości będę się zanosił na lepszą uprawę.
    Puki co narazie testuje czy dam radę to utrzymać do perfekcji. :)

Last edited: 08.08.2019
  4. zaraz Ci pokaze jak sie molestuje roslinki :D

5. Dzisiaj UP :cojej:

Mija dzisiaj 21dni Lsd super rośnie lecz na jednym lisku ma coś brązowatego i widać to na ostatnich zdjęciach jak na jednym dużym listku LSD coś ma i nie wiem co to jest, ale mimo wszystko na razie nie patrząc na to rośnie i jest on jako najwyższy ze wszystkich, następnie Powerek ma jakieś białe plamki co mi daje myśl że to plecha albo to się tylko może mi zdawać ale taż rośnie na razie fajnie prócz czy tego jednej gałązki co pojawiły się takie zjawiska.
    A co do Akacza to jest femka i jak na razie jest najmniejszy od nich i tak sobie myślę jak to gdzie nie gdzie na innych fotorelacjach było pisane, że z początku bywały takie jak by w huja waliły, ale gdy się im dawało szansę to pokazały swoje oblicze plonu, więc ja na niego liczę, tylko ze to pewnie sezonów-ka. Ogólnie patrząc na nie to jak się nie mylę to są córeczki :)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

6. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Zacznynaj naginac:)

7. naginaj i zmieiaj doniczki na wieksze

8. Witam.
    Dodaje kolejny up.
    Roślinki mają już 37 dzień
    Wciąż im leje wody i co 3 dni nawozami terra vega oraz co każdą noc pryskam im Rhizotonic.
    Ph było wcześniej wysokie miało jakieś 3 dni temu 7,5 ale na szybki ratunek z 10ml soku z cytryny wlałem do pełnej butelki 0,5 l z wodą kupną oazy i po przesiąknięciu do podstawki zmierzyłem następnego dnia i ph opadło na 6,4 lecz już im na szybki ratunek zamówiłem ph minus 59% z plagrona więc przyszłym po weekendzie będzie u mnie by uregulować do poziomu przynajmniej 5,8.
    Niżej daje foty.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

9. Witam :)
    Wczoraj forum było ciężkie żeby dać resztę zdjęć więc dodaje zdjęcia.
    Akacz sobie radzi nieźle jak na feminkę i chyba zaczyna kwitnięć jak się nie mylę i zastanawiam się czy już akaczowi nie lać już terra flores. :)
    Po niżej zdjęcia daje Akacza.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

10. Przepraszam że daje post pod postem ponieważ chcę opisać każdy mi gatunek a nie wiem jak zrobić tak żeby w jednym poście opisać 3 gatunki jakie mam, więc z tego powodu daje pod postem. Także z góry przepraszam jeżeli łamie w ten sposób regulamin.

No dobrze do sedna...
    Powiem wam że niepokoi mnie Powerek ponieważ duże liście zaczęły żółknięć oraz dostawać brązowych kropek.
    Leje im tak jak wszystkim, ph zbadane i obniżone, wczoraj powerkowi dałem jeszcze terra vega i nie wiem czy już dawać terra flores i czy to poprawi stan? Co prawda jestem początkujący lecz studiuje forum i myślę że może im brakować wapnia, i żelaza oraz azotu, i nie wiem czy terra flores będzie dla niego odpowiednikiem by przestał cierpieć, bo jak widzę co im się robi to aż serce się kraje że powerkowi pomóc ale nie wiem jak. Nie wiem też czy to może być wina że prawie codziennie po raz pryskam im na liście w niewielkiej ilości Rhizotonic? Jak myślicie co może być jej oraz jak pomóc.
    Niżej zdjęcia.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

11. No i ostatni post pod postem.
    Teraz na końcu Panienka LSD.
    Jak na razie nie widzę żeby kwitła ale powoli do celu więc na razie dostaje terra vega po 3 podlaniu wody.
    Ale też przy niej martwi że że na dole jeden liść żółknie oraz małe też jak widać na zdjęciach.
    I też myślę że jakiś niedobór.
    Jak pisałem wyżej w postach zamierzam kupić im do regulacji ph minus oraz plagron green sensation co może im pomóc bo nie mogę sobie darować żeby cierpieli i poszło wszystko na marne.
    Pryskałem im 2 razy specjalnym preparatem przeciw owadom, które mi się tam czasami wpierdzielają, jak widać na zdjęciu zaznaczony fragment jak jeden listek został upierdzielony i gdybym tego wyjadacza złapał to bym mu wszystkie żeby powybijał. xD
    No dobra i też pytanie do wszystkich roślin mam czy pryskać im na pleche a mam a Agrecol Topsin M 500 SC który już rozrobiłem w butelce kupnej oazy 1,5 litra wlałem 1,5ml do tej butelki i czy już np Powerkowi i akaczowi nie prysnąć na plechę?
    Oraz kolejne pytanie, czy już im świecić 12/12? Po mimo że LSD jeszcze nie widzę żeby kwitła?
    No i czy Akaczowi i Powerkowi już wlewać terra flores a LSD dawać im jeszcze terra vega?
    OK po niżej daje foty z LSD.

Więc myślę że zdobędę od was informacje na potrzebne mi wymienione wyżej pytania.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

12. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Profilaktycznie mozesz im podac calmag-a,tymi zoltymi liscmi z dolu sie nie martw,to naturalne ze roslina wyjada papu z niepotrzebnych lisci.Te plamki moga byc pozostaloscia po zlym PH,zwracaj uwage czy nowe liscie sa zdrowe I zielone.
    Szkoda ze pomieszales automaty z sezonem,trudno bedzie pogodzic.Automaty lubia dozo swiatelka,sezon przy tym fotoperiodzie nie zakwitnie,po zmianie na 12/12 automaty nie beda w stanie pokazac swojego potencjalu.
    Te chore duze liscie mozesz wyciac,oby nie wszystkie naraz.
    Przestan robic opryski z Rhizotonica,podnosisz wilgotnosc a na Flo to jest niewskazane.

13. Oki Dzięki Marco za podpowiedź. Będę musiał kolejny zakup zrobić po za wcześniejszymi zamówionymi plagron green sensation i PLAG-PH MINUS 59% i teraz calmag do zamówienia.
    Pytanie brzmi czy do tego Powerka i Akacza już dawać im terra flores? Bo do LSD jeszcze za wcześnie.
    A co do liści żółtych właśnie u Powerka jeden listek urwałem co już prawie z lekkim wyczuciem się urwał ten całkiem już żółty i zbrązowiały, więc tego liścia już nie ma.

A co do Akacza no właśnie sam się dziwie że pomieszałem i będzie trudno im dogodzić, bo jak na pierwszy raz chciałem sprawdzić z których z nich najlepiej mi wyjdzie by na drugi rok kupić jeden gatunek i jednym z nich się trzymać.Więc właśnie to jest taka faza testu który z nich mi najlepiej wyjdzie abym mógł sobie zapewnić na przyszłość. :) I teraz myślę jak im dogodzić skoro automaty lubią dużo światełka a akacz musi mieć 12/12.
    Nie wiem może zostawię tak jak jest? Albo w późniejszym czasie zmienić 12/12?
    Naprawdę myślę codziennie i cały dzień jak im najlepiej dogodzić.

14. dawid92sc

dawid92sc Użytkownik

Tym co mają włoski lej juz flores ;)
    Zdrowe panny
    Pozdrawiam ;)

15. Ja dzisiaj im dałem mieszankę, Akaczowi i Powerkowi dałem mieszankę 250ml wody zmieszanej flores z green sensation a LSD jeszcze nie kwitnie to dałem im vega i green sensation, mam nadzieje że nie przesadziłem.
    Bo jak na razie nie widać efektów ubocznych. :)

16. A dokładnie żeby was nie zmylić to 200ml woda zmieszana z flores a 50ml green sensation. tak samo z vegą zrobiłem dla lsd :)

17. Witam.
    Kolejny up. Roślinki mają 67 dni życia.
    Ph gleby unormowane, po każdym podlewaniu ph gleby waha się od 5.9 do 6.5.
    Temperatury dniem są między od 21 do 24 a nocą 17, 16 stopni.
    Wilgotność to prawie cały czas stoi wahając się miedzy 60 a 70%
    Jak widać na fotkach LSD i Powerek zakwitły, a akacz dalej śpi, i tak sobie myślę że jak te dojdą a akacz nie dojdzie będzie on zmuszony zmienić lokalizacje w ciepłym miejscu.
    Nadal im świece 17/7 aby jak najszybciej doszły te automaty, bym mógł przełączyć się na 12/12
    Niżej foto.

1.jpg

2.jpg

18. LSD.
    Na początku zacząwszy uprawę, i nie wiem jakim cudem albo jak to się stało, że w miejscu LSD jest AK47 a w miejscu AK47 jest LSD i mnie to już na początku dziwiło, ale nie miałem pewności, więc na początku była pomyłka.
    Co do LSD jak na razie kwitnie, a kiedy będzie ścinka to nie wiem, pewnie pod koniec października.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

19. Power Plant
    I tu nad nim mam wiele pytań, badałem ph gleby i wody i wszystko dobrze, a czemu on tak strasznie zaczął żółknąć, daje mu nawozy na flo, gren sensation i tez wodę, staram mu się dogodzić a coś mu się stało i się chyba nie długo będzie jeżeli się nie mylę za 2 tyg ścinka. Jak myślicie? Mogę się mylić co do ścinki tego powerka.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

20. Ak47

Co do akacza na razie nie mam żadnych zastrzeżeń po za jednym że on śpi z tym kwitnieniem, no ale jak się ma 17/7 światła to będzie mu ciężko rozpocząć fazę produkcji.
    Ale jak pisałem wcześniej, pójdą pod kosę automaty, a ten biedny akacz samotnik zostanie sobie samotnikiem i nie wiem czy mu na przyszłość nie zafundować jakąś partnerkę :D ale zostanie on przeniesiony do cieplejszego miejsca.

Jeżeli macie jakieś uwagi, propozycje, lub sugestie jak polepszyć i jak pomóc szczególnie temu powerkowi.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

21. Witam.
    Kolejny Up.
    Roślinki mają 72 dzień życia.
    Coraz zimniej i roślinkom już ciężej.
    Temperaturę utrzymuje już w dzień do 21 stopni max, a w nocy to już spada nawet do 10 i nie mam pomysłu jak to ogrzać, a jeżeli chodzi o wilgotność to miedzy 50 a 60%

1.jpg

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...