1. Czy nowe forum Ci się podoba?

  Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
  Dismiss Notice

Liście zółte niczym brak azotu, a koncówki popalone jakby przenawożenie. Jestem ciekaw co powiecie

Dyskusja w dziale Ocena twoich roślin rozpoczęta przez Scruff w dniu 10.01.2017

 1. Witam, moja podopieczna dzisiaj ma juz 42 dni, około 20 dzień kwitnienia. Nasiona AK47x Lowrider feminizowane, automat. Ziemia najzwyczajniejsza do kwiatków, ph niestety nie znam. Podlewana co ok.2,3 dni. Naświetlenie 2x phillips tornado 32W. Wentylacja to 1 wiatrak wtłaczający,1 wyciągający z filtrem węglowym oraz 1 mieszający, śr temp ok.27stopni w dzien ok 16,17 stopni w nocy. Jezeli chodzi o nawozy... przez faze wzrostu podlewana biohumusem, gdy zaczeła kwitnac nie podawałem jej zadnych nawozow poniewaz ich nie zakupilem i przez ten czas liście zaczeły zólknąc, gdy już kupiłem nawozy (Biobizz: Biobloom, topMax) od razu podlalem nimi roslinke wedle zalecen producenta, podlałem dwa razy w ciagu 3 dni po 0,5l. po tych podlaniach koncowki lisci zaczeły wysychac jakby z przenaworzenia, więc 2 dni temu zdecydowałem się na flush (niestety nie wziałem pod uwagę ph użytej wody). Wiem ze na pewno coś na to poradzicie i razem z waszą pomoca mój plant bedzie ładny i zdrowy. Dodam ze to moja pierwsza uprawa. ;]
   
 2. Fubar

  Fubar Wiedza nadprzyrodzona

  Cześć. To w dalszym ciągu niedobory, najpierw podlewałeś biohumusem który ma śladowe ilości mineralów, teraz przeszedłeś na kolejne organiczne, lepsze ale nadal tam np. azotu to śmieszne ilości są.
   
 3. Dodanie chemicznego nawozu planton K który ma już wyzsze stęzenie azotu pomoże?
   
 4. Fubar

  Fubar Wiedza nadprzyrodzona

  Według mnie tak. Pamiętaj tylko, że Planton K jest mocno skoncentrowanym nawozem i trzeba się pilnować przy dawkowaniu:

  "Dawkowanie:
  W zależności od wielkości roślin rozpuścić 1 lub 2 pełne łyżeczki nawozu w 10L wody (1g nawozu na 1L wody)."
   
 5. Ngu

  Ngu Wiedza nadprzyrodzona

  Lej cos z azotem byle bylo go najmniej poniewaz azot zatrzymuje kwitnienie
   
 6. ZIELONA

  ZIELONA Administrator Administrator

  Deficyt potasu !!!!!
   
 7. mattiv

  mattiv Expert

  ....znam to stadiu, i nie tylko potasu tam brakuje.....ale i całej reszty, za mało było azotu na wegu i tak jak mówisz potasu na ind. a teraz są efekty, callmag i to szybko.
   
 8. MJmafia

  MJmafia Forumowy guru

  No brachu coś tu zaniedbane chyba zostało bo taki deficyt się nie robi z dnia na dzień a niestety automaty takich błędów nie wybaczaja no i choć życzę Ci jak najlepiej to nie wiem czy coś z tego w będzie
   
 9. Jezeli w ciagu 3 dni podleje ja dwa razy plantonem K to nie przenawoze jej? czy wogóle przenawożenia jest mozliwe podczas takich braków?
   
 10. Stary Zgreed

  Stary Zgreed Banned

  Tak jak koledzy mówią,daj minimalną ilość Plantona i resztę to co dawałeś organicznego według tabeli producenta.Planton zadziała dość szybko,organiczna reszta doładuje roślinę troszkę wolniej.Flush był całkowicie niepotrzebny jak na wegu był tylko Biohumus...wypłukał jedynie i niestety resztkę papu jaka była w glebie.Jak się roślinie poprawi 2-4 dniach odstaw Planton i dawaj same organiki.

  Powodzenia.
   
  1 person likes this.
 11. Radoskór

  Radoskór Błyskotlwy

  Kolejna ofiara biohumusa.
   
 12. Stary Zgreed

  Stary Zgreed Banned

  Oj tam zaraz ofiara...Biohumus nie jest zły pod warukniem dość bogatej gleby i dawkowania jakieś 150% od zalecanej, przynajmniej do fazy kwitnienia...robiłem tak na samym początku kilka lat wstecz na regularach czy auto i zawsze dawało radę.Dla zwykłej dość ubogiej gleby z ogrodniczego za 10zł za 20l bedzie przy słaby i lanie go na umór też nie pomoże.