1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Lemon Haze x1 AutoPassion x1 White Dwarf AF x1/ 3x 32W / 0,18m2

Dyskusja w dziale MAŁE POWIERZCHNIE ~ 0,8m2 / max 400W rozpoczęta przez Crash_Kush w dniu 17.03.2014

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Crash_Kush

Crash_Kush Weteran

Witam,
    Chciałbym zaprezentować swój nowy projekt. Jest to moja druga próba i zarazem druga fotorelacja.

Przedmiot uprawy: Lemon Haze Fem - Bebook, AutoPassion Fem - Akseeds oraz White Dwarf AF Fem - Orion

Informacje dotyczące środowiska uprawy:
    Growbox stworzony z szafki o wewnętrznych wymiarach: 74x44x41cm
    Powierzchnia 0,18 m2.
    Wnętrze wyłożone kocem ratunkowym.
    Donice 7,5 l - LH, 5l - WD i AP.
    Ziemia uniwersalna 5,5-6,5 PH + keramzyt + styropianu trochę.
    Oświetlenie to 3 żarówki energooszczędne Tornado Philipsa 32W 2700K - razem około 6700 lm.
    Photoperiod 18/6.
    Odbłyśnik zrobiony z blachy do pieczenia.
    Wentylacja to jeden wentylator USB wtłaczający, jeden wiatrak komputerowy mieszający oraz otwór pasywny.
    Temperatura waha się od 24,5 do 27 stopni w dzień, w nocy od 21 do 23 stopni.
    Wilgotność w dzień to 35-45% w nocy 50-70%.
    Będę się wspomagał nawozami z poprzedniej uprawy tj. Biohumus Forte na weg oraz Burza Kwiatów od firmy Pokon na flo.

Aktualnie sprawa wygląda następująco.
    Bez problemu wzeszły LH oraz AP, natomiast ciągle jeszcze czekam na WD i wierzę, że się wybije ponad ziemię i nie będę musiał kiełkować drugiego.
    Panny są w docelowych donicach.

Roślinkom dzisiaj mija 4 dzień na wegu. Trochę je celowo powyciągałem i są podsypane już ale mam jeszcze zamiar je podsypać ziemią jak ustabilizuje się całkowicie wzrost wertykalny i trochę podrosną. Trochę przydałoby mi się zwiększyć wilgotność i będę o tym myślał.

Na dolnej półce znajduje się wschodzący(mam nadzieję WD). Wentylator na razie dmucha po obu częściach bo jest przepołowiony półką ale jak widać nie ma na razie problemu żadnego z temperaturą.

Lemon Haze

AutoPassion

Zobaczymy co z tego będzie i czekam również na sugestie.
    Pozdro!

Last edited: 17.03.2014
  2. Bebook

Bebook Weteran

bardzo mi milo zobaczyc lemonka w akcji :) Troche jednak dziwnie wrzucac normalna odmiane z af, albo jedne albo drugi ucierpią na tym, chyba ze trafisz akurat na osobnika z pelnym af. Inaczej lemony moga nie zakwitnac i potrzebowac 12/12, a afy na tym gorzej ida. Dlatego tez powinienes wrecz stopowac tego lemona dajac mu duzo mniejsza doniczke a nie najwieksza.

3. Crash_Kush

Crash_Kush Weteran

Mi tym bardziej ;] byle nic nie spieprzyć.
    A co do różnorodności w moim boksie to w pełni świadomie tak zrobiłem. Głównym celem jest LH, nie ukrywam ale z drugiej strony chciałem też coś innego a byłem w posiadaniu tylko AF. Dlatego zamiast kolejnego LH zdecydowałem się na to co tu mamy. FP będzie ustawiany pod LH. No chyba, że bym trafił na AF to sytuacja uległaby uproszczeniu ale powiem szczerze nie zależy mi na tym aż tak bardzo. Oczywiście, nie wątpię, że to błąd ale chciałbym spróbować jak wyjdzie w ten sposób i ew. nauczyć się na swoich błędach.

4. Crash_Kush

Crash_Kush Weteran

Dzień 7
    Sytuacja się nie zmienia jakoś drastycznie. Po za tym, że WD moczę właśnie drugie nasiono bo pierwszy kiełek jednak nie wyszedł z ziemi a pierwszy wypuścił kiełka i wydawał się najpewniejszy. Warunki wewnątrz podobne jak były.

LH wydaje się rosnąć trochę wolniej:

Tu AP z trochę asymetrycznymi listkami:

Czasami łapie schizy, że jak je miałem na waciku to mogłem pomieszać xD

stryju1118 and like this.
  5. stryju1118

stryju1118 Dyskutant

Z fartem do mety ;d ! łap bucha ;d

Giecik likes this.
  6. Giecik

Giecik Forumowy guru

No mnie tez sie zdarzyło pomieszac hehe ale okazalo sie ze wszystko bylo tak jak mialo byc czyli fartem zgadlem ktore to ktore :] pozdro i do przodu z nimi ;] zapal cos ode mnie na dobry poczatek i powodzenia

7. Crash_Kush

Crash_Kush Weteran

Początek dnia 11.

Na pierwszy rzut oka widać, że mam jakiś problem. Roślinki mają identyczne warunki są podlewane tą samą wodą, w praktycznie w takich samych ilościach, PH mają bardzo podobne w granicy 5,5-6, jestem na etapie podnoszenia.
    W każdym razie lemonkowi zdecydowanie coś nie pasuje. Rośnie wolniej i jakoś tak mizernie wygląda przy AP, jakby miał niedługo paść.
    Co do nawożenia to jeszcze zaniecham po pierwsze dlatego, że dałem dwie ziemie i przy ich mieszaniu się dowiedziałem, że posiada ona dawkę nawozu na 6 tygodni dlatego miałem problem ostatnio z przenawożeniem. A po drugie chciałbym, żeby mi LH się ogarnął najpierw. Mam nadzieję, że się po prostu ukorzenia. A może za mało wody jednak?
    Temperatura waha się od 24,5-27 stopni w dzień. Wilgotność plasuje się w granicach 40% więc zastanawiam się czy to nie jest problem. Próbuje dzisiaj wykorzystać pogodę i będę wietrzył pomieszczenie. Jednak chyba mam trochę zbyt wydajną wentylację a w pokoju na co dzień mam właśnie około 40%. Pojemniczki i gąbki to namiastka ale może zwiększę ich ilość.

Kolejna rzecz. WD wyszedł z ziemi ale tak jakby ciągle w skorupce, do tej pory zawsze wschodziło już rozłożone praktycznie. Czy wróży to jakiś problem i czy dawać w tej formie pod lampę jak nie ma mikro listków?
    AP
    LH
    WD dzień 1

Za wszelką pomoc Blant zapłać;]

8. Żwirek

Żwirek Stary wyjadacz

jak czesto i jaką ilością wody podlewasz

9. Crash_Kush

Crash_Kush Weteran

Tak jak mają sucho, wychodzi tak co drugi dzień leję niecale 100 ml wody 6,5 PH.

10. Żwirek

Żwirek Stary wyjadacz

może to wina genów roślina roślince nie równa zależy jakie geny się trafią nawet jeśli są z tego samego źródła mogą być zupełnie inne,możesz spróbować podlać większą ilością i obserwować ale jak dla mnie wielkiej różnicy nie ma między nimi jak to mówią będzie żyć z farcikiem

Crash_Kush likes this.
  11. Crash_Kush

Crash_Kush Weteran

Jak się na nie patrzy to widać różnicę, zwłaszcza z boku, te zdjęcia dosyć niefortunne, następnym razem postaram się to ująć. LH ma bardziej opadnięte liście jak cycki teściowej, a AP wręcz przeciwnie, młode jędrne, pełne wigoru.
    Rozważałem różne opcje w tym genetykę. Na razie będę obserwował i faktycznie podleję większą ilością, może coś się poprawi. Dzięki i pozdro.

12. Witch

Witch Wiedza nadprzyrodzona

To ze wyszło w skorupce to tym sie nie przejmój,nie tobie pierwszemu, tak czasem bywa jezeli jej nie zrzuci do konca,będziesz musiał jej w tym delikatnie pomóc poprostu. :)

Crash_Kush likes this.
  13. Żwirek

Żwirek Stary wyjadacz

masz też bardzo niską wilgotność staraj się ją zwiększyć nawet w pomieszczeniu gdzie masz boks zwiększ to też trochę pomaga

--- Dodano ---

to są też dwie różne odmiany kolego tak że na to też zwróć uwagę

14. Crash_Kush

Crash_Kush Weteran

Tak, próbuję nieustannie zwiększyć wilgotność również w pokoju mam dosyć wydajną wentylację i podnoszenie wilgotności w samym boksie daje niewielki efekt. Gdyby był sezon grzewczy to bym położył ręcznik na kaloryferze i pojemnik obok a teraz to nic nie daje, musiałbym w jakiś nawilżacz zainwestować do pokoju. Na razie wietrze pokój i wykorzystuje pogodę ale to nie jest rozwiązanie problemu.

I również dzięki Witch za uspokojenie. To moja ostatnia pestka WD i wolałbym, żeby już nic mnie nie zaskoczyło ;]

Jasne biorę to pod uwagę od samego początku, dlatego jestem cierpliwy i nie podejmuję, żadnych drastycznych kroków ale dzięki ;)

15. Giecik

Giecik Forumowy guru

A jak spryskasz scianki woda ? moze to by pomoglo albo zwolnij wentylacje tez moze pomoze :)

16. Crash_Kush

Crash_Kush Weteran

Musiałbym co pół godziny pryskać, raczej słaba opcja, poprzednio okazjonalnie tak robiłem ale szybko tego zaniechałem. Jeszcze przed ewentualnym kupnem nawilżacza spróbuje jakiś innych metod ale podejrzewam, że do póki nie ogarnę wilgotności w pokoju to sytuacja się niewiele zmieni.

17. Giecik

Giecik Forumowy guru

A predkosc wentylatorow zmniejszyc ? probiwales ?

18. Crash_Kush

Crash_Kush Weteran

Musiałbym zamontować potencjometr, którego na razie nie posiadam. Wchodzi to w grę ale wentylator jest USB i musiałbym ogarnąć sposób przerobienia.
    Jednak muszę też uważać na temperaturę bo nie mam wentylatora wyciągającego i ten robi praktycznie całą robotę czyli zmniejszenie obrotów spowodowałoby wzrost temperatury.
    Po za tym od dawna miałem już sobie ogarnąć tą wilgotność w pokoju bo zawsze był to problem więc może upiekę dwie pieczenie na jednym ogniu i sobie w końcu ogarnę ten nawilżacz.

19. Giecik

Giecik Forumowy guru

W takim razie powodzenia ;] ale jak wiatraki masz na usm sa aplikacje ktorymi zmieniasz obroty :)

Crash_Kush likes this.
  20. Crash_Kush

Crash_Kush Weteran

Tak ale przez zasilacz jest podłączony normalnie do sieci. Dzięki przyda się ;]

Thread Status:
Not open for further replies.

nasiona marihuany, nasiona konopi