1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Legal hash, Fake hash - sztuczny hasz jak rozpoznać

Dyskusja w dziale Dopalacze i syntetyki rozpoczęta przez Salam alejkum w dniu 17.03.2013

1. Salam alejkum

Salam alejkum Administrator Staff Member Administrator

W przeciągu ostatnich miesięcy na rynku pojawił się nowy produkt - "fake hash", "syntetyczny hasz". Produkt ten w konsystencji oraz wyglądzie jest nie do odróżnienia od oryginału, zapach zależy od naniesionych aromatów - tak, można uzyskać zapach prawdziwego haszu. Sztuczny hasz jest nasączany syntetycznymi kannabinoidami, aktualnie najczęściej są to AM-2201 i UR-144 - każdy z nich jest wielokrotnie mocniejszy od THC. Produkt ten jest tani jak barszcz, cena produkcji 1 gramu gotowego produktu waha się w przedziale 1-9zł. To zaś, kusi wielu osiedlowych jak i poważnych dilerów do kombinowania..

I co ma z tym zrobić zwykły palacz?

Otóż, wbrew pozorom - by nie zostać oszukanym wystarczy znać poniższe symptomy:

JAK POZNAĆ SZTUCZNY HASZ?
    • Sztuczny hasz ma często zapach kwiatów lub cytrusów, lecz nie jest to zasadą.
    • Sztuczny hasz jest bardziej plastyczny od oryginału, choć też nie jest to regułą - można uzyskać go nawet w formie kości.
    • Hasz ten ma gorzki, ziołowy (nie marihuanowy) posmak. Fani etnobotaniki rozpoznają w tym damianę.
    • Najskuteczniejszy sposób, na który wpadłem ostatnio - wystarczy wziąć ociupińkę haszu i go zwilżyć. Jeśli mamy w ręku prawdziwy hasz - nie powinno to na niego szczególnie wpłynąć. Syntetyczny hasz natomiast zacznie się "rozpuszczać", kleić do palców, rozpadać oraz pozostawiać plamy w kolorze od żółtego, przez zielony, do brązowego. Na zdjęciu poniżej pokazałem porównanie oryginału jak i podróbki, oba w formie plastelinki, po zwilżeniu i przejechaniu nim po kartce papieru:

legal-hash - YouTube

Fake hash - YouTube

Efekty palenia syntetycznej marihuany

The shocking effects of synthetic marijuana - YouTube

Czymże jest owy "hasz"? Jego skład jest nieznany - pierwotnie pojawił się w Afryce (na początku 2012r.), potem technika produkcji dotarła również do Polski. Prawdopodobnie jest to mieszanina ekstraktów kilku roślin, w tym: prawoślazu lekarskiego oraz ziela świętego damiana. Choć równie dobrze może w tym być mydło.

Last edited by a moderator: 17.03.2013
    , rusty, BlantBrat and 5 others like this.
  2. GeorgeJung

GeorgeJung Inspiracja

zwie sie to LEGAL HASH - paliłem go bo znajomy zamawiał z jednej strony na której sa równiez dopalacze - chcielismy zobaczyc podobienstwo wyglad itd jest ok ale po piździe idzie rozpoznac ze jakas chemia ... jak po dopalaczu .

3. Punky

Punky Weteran

Też miałem z tym do czynienie. U mnie popularnie zwie się to plastelina. Butla połączenia tego i zielska, niszczyła.

4. Axe

Axe Administrator Staff Member Administrator Moderator

Dokładnie tak, w centrum Polski krąży to ścierwo... ja raz spróbowałem i więcej nie chce, za to kumplowi się bardzo spodobało.

5. И1K

И1K Wiedza nadprzyrodzona

Miałem dziś haka w ręku sprzedawanego rzekomo jako prawdziwy. Po zamoczeniu nie rozpadał się, prawie się nie kleil. Zrobiłem test na kartce przecierając go pare razy. Fake?

6. holandgrower

holandgrower Inspiracja

chyba masz dobry hasz. wez malutkiego buszka bez zaciągania i powiedz jak smak

7. Smakosz

Smakosz Wiedza nadprzyrodzona

Paliłem to ścierwo , trzeba cały czas przypalać i szybko robią się grudki ,ale faza szybko łapie tylko głowa potem boli.

8. Stringer

Stringer Expert

Palilem to , po 3 buchach z lufki szklanej (kioskowka) mialem taka pizde ze nie ogrnialem, serce myslalem ze mi zaraz wyleci , paranoje jakies w glowie po tym mialem ale naszczescie zeszlo po 20 min

9. Adi

Adi Inspiracja

Nigdy w życiu więcej nie dotknę tego ścierwa ;d

Przestrzegam również innych użytkowników, to robi wodę z mózgu.

Last edited: 20.05.2013
  10. Modliszka

Modliszka Expert

Ziolko Ziolko i tylko ziolko nic wiecej no i haszyk wlasnej roboty tez jest pyszny...:)

11. zacnyskun

zacnyskun Forumowy guru

Witajcie, mam wielkie pytanie ostatnio dosyć często palę haszyk(plastelinkę) i tutaj nurtuje mnie pytanie czy to syntetyk ?
    jak jest w kulce, jest ok fajnie się lepi i wgl, gdy bawie się nim i patrze jest w srodku zielonkawy, dosyć ciemny też, na papierze np zostawia duzo zielonego,
    jak pale to opal na lufce jest bardzo duzy, a opal jest koloru zoltego jak zywica czy cos. dzisiaj postaram sie dodac foto, bo wiecie gowna duzo jest :)

12. ZjaranyRasta

ZjaranyRasta Wiedza nadprzyrodzona

najlepiej porownaj sobie sobi na lufce z panczu a tego hasana u mnie w okolicach tez sie to pojawia ale raz zapalilem nie sklepal zbyt mocno wiec tego nie tykam zwlaszcza ze ilosciowo to ja jebie

13. zacnyskun

zacnyskun Forumowy guru

nie no, jak pale to 3 buch i pizda oporowa jest, a buchy lecą takie wielkie, tzn słabo czuć, dopiero jak się oporowo przeciągnie po 5-6 sek lub dłużej do płuc czuć chropowate, ale bucha jak wypuszczam to leci 10x jak z palenia, i pachnie w sumie fjanie, ale wiecie wole się upewnić :) dam zdjęcia potem jakieś.

14. karisnikos

karisnikos Dyskutant

prawie po tym umarłem , serio matka dobrze ze przyszla odwiedzic i karetka kupa ambarasu...

15. zacnyskun

zacnyskun Forumowy guru

a powiesz w jaki sposób ? jakie objawy miałeś ? bo jak ja palę "niby hasz" to jest faza, bania ostra wypierdala w kosmos, i dziwnie się czujesz, nie kminisz gdzie jesteś i wgl, serce dziwnie pracuje,

16. karisnikos

karisnikos Dyskutant

To to jest ten fake hasz , Ja zajaralem bonio z tego bo bylem zapewniany ze to hasz , Mialem paranoje nie wiedzialem co sie dzieje , chcialem wyjsc z domu przez balkon (3pietro ) - bo zpanikowalem , mierzylem tentno 237 na 187 !!!!!!! 2 osoba ktora ze mna palila polozyla sie na ziemi i miala bezwład ja latałem po mieszkaniu w panice

17. MsKarol

MsKarol Kumaty

Tez to mialem na zachodniopomorskim odrazu jak to dostalem wiedzialem ze cos nie halo ciaglo sie w Holandii takiego haszu nie widzialem ...

18. majzu

majzu Błyskotlwy

stawiać tu koledze blanta za artykuł :) bo juz nie jeden trafił do szpitala przez ten hash;d

19. Nie wiem czy paliłem akurat to ścierwo ale raz dostałem takie gówno to czułem smak benzyny, przegięte na maxa, nigdy więcej chociaż faza była kosmiczna ;d

20. Smakosz

Smakosz Wiedza nadprzyrodzona

Mieliście jakieś skutki uboczne po tym ? Wiecie jak to się robi i skont bierze ? Kumpel mówił mi że to wyrób z syntetycznych ubrań , takich nieprzemakalnych kurtek itp.
    Teraz każdy to jara zamiast trawy , kumpel do jointa to dosypuje.Każdy znany mi palacz jara to jak nie ma zielska.I ja to jarałem i jedyne co zauważyłem to że uzależnia to gówno , bomba 30 min u znowu wciągałem bo puszczało i nudno było , teraz tego nie ruszam.