1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

Ledy do growboxa

Dyskusja w dziale Warsztat - dział techniczny rozpoczęta przez Wariacik w dniu 18.10.2018

1. Witam.

Jestem zieloniutki(jak wiadomo co) w temaciku. Chce złozyc boxa 40x60x70 pod low ridera ak47 i nie wiem jakie ledy wybrac. Szperałem troche, ale chyba cos nie wyszlo więc pytam tutaj. Czy taka lampa led da rade przy dwóch roslinkach?
    https://ajzu.pl/oswietlenie-led/1111-zarowka-led-grow-18w-boost-dual.html

Ewentualnie jakies boczne jeszcze doświetlające dodac. Fajnie by bylo jak zmiesciloby sie to w okolicach 3 stoweczek.

Z górki dziena :)​

2. GoHan

GoHan Moderator Moderator

3. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

Przy 40x60 upchasz 2-3

4. 2515

2515 Forumowy guru

5. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

Serio pytasz czy na 0.5m2 wystarczy ci 3200 lumenów?
    Albo zrobiłeś "literówkę" i chciałeś zapytać czy 20 takich świetlówek jest ok?

6. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

@Wariacik a ten led co podałeś to jest warty góra 5zł.
    GoHan podrzucił ci chyba najlepszy sprzęt na tą chwilę do takich projektów

7. Oks, dziena za odpowiedz. Zastanowie sie jeszcze nad moca 150W czy 100W bo chce podciac koszty. Wiem ze to ledy ale i tak na rachunku bedzie roznica, a nie moge sobie na to pozwolic ;)

8. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

nieznaczna. 100zł w 3 miesiące przy fp 18/6 przy założeniu około 70gr za kilowat

9. 2515

2515 Forumowy guru

Chciałem tylko dowiedzieć się czy świetlówki też będą dobre.
    Tak jak najbardziej poważnie się pytam ale, nie napisałem że ta uprawa nie będzie na całej powierzchni, może jeden krzak będzie rósł pod tym... reszta miejsca będzie przeznaczona na coś zupełnie innego.

10. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

One są dobre ale mają poważny minus. Ilość lumenów do ich powierzchni jest chujowa. Świetlówka ma 1,20 metra a daje 1600lm więc na powierzchni 1.2m x coś tam zapełniając cały sufit jedna przy drugiej nie spełnisz wymagań LM/m2 i dlatego nikt ich nie stosuje

11. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

Do 6-7 K lumenów można się bawić w CFL albo ledówki jakieś pojedyncze ale więcej to już się wrzuca LEDisON'a i tyle. Przy powierzchniach wymagających 15k lm czy więcej to już wiadomo jakiś HPS przykładowo. Na powierzchnie podaną przez ciebie potrzeba około 25 tys lumenów więc odpowiedz sobie sam ;)

2515 likes this.
  12. 2515

2515 Forumowy guru

Nie spojrzałem w przelicznik ile minimum lumenów potrzeba na taka powierzchnię. Chyba masz rację, pomyślę o zwykłych żarówkach ledowych. Te które używali wiadrolistka i natasz w swoich fr, wydają się być wystarczająco mocne.

13. QrczaK

QrczaK Tuptuś

Teoretycznie do boxa 40x60 potrzebujesz 12 000 lumenów.

CoB Ledison : 100W - 9 000 lumenów, 150W - 13 500 lumenów.
    Warunki spełni mocniejszy Cob i przy takiej powierzchni nie znajdziesz nic bardziej sensownego.

Mniejszy pobór prądu zapewnią tylko ledy typowo uprawowe - myślę że 100W dobrej firmy spełniło by zadanie. Tylko że cena zakupu raczej przekracza budżet.

Żarówki CFL 23W dają ok 1500 lumenów / sztuka, co oznacza że potrzeba 8 sztuk. 8 x 23W = 184 W

EDIT: Widzę że odkopałem. przepraszam ;d

14. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

Ee miesiąc czasu to taki mały wykop a post sensowny dla potomnych ;)

QrczaK likes this.
  15. LastNinja

LastNinja hidden in the shadow

one nie maja wiatraka wiec nic nie halasuja

16. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

To pierwsze to jakis no name więc nikt ci nic nie powie ale ledison to jedne z lepszych ledow na tą chwilę do taniej uprawy

nasiona marihuany, nasiona konopi